העתיד של מבוא מודיעים יוצא לדרך

כתבי מודיעין NEWS
2037-08-29 02:22:00
2037-08-29 02:22:00

יותר משנתיים מאז כילתה שריפת הענק ביער בן שמן את בתי מושב מבוא מודיעים, פורסמו השבוע הזוכים בשני המכרזים לבניית 112 יחידות צמודות קרקע, כאשר ההצעות הזוכות מגלמות שווי של 2.4 מיליון שקל ליחידה

(צילום: חברת תצפית)

למעלה משנתיים לאחר השריפה העצומה שהחריבה כמעט את כל בתי המושב מבוא מודיעים הסמוך לעיר, וכחצי שנה לאחר חנוכת שכונת הקראווילות הזמנית ביישוב, הוכרזו השבוע הזוכים בשני המכרזים לבניית 112 יחידות צמודות קרקע במושב.

הזוכים במכרזים הם חברת תצפית, שתשלם 75 מיליון שקל (בנוסף ל-14 מיליון דמי פיתוח) עבור קרקע בה תבנה 52 יחידות דיור. במכרז השני, בשיטת "בנה ביתך", הכולל קרקע המיועדת לבניית 60 יחידות דיור, התמודדו 600 מציעים פרטיים על היחידות הדו-משפחתיות, כאשר ההצעות הזוכות משקפות שווי של 2.4 מיליון שקל ליחידה.

כזכור, לאחר השריפה אישרה הממשלה תקציב בסך 65 מיליון שקל לשיקום היישוב, שרובו הועבר לשיקום תשתיות ובניית אתר הקראווילות. בנובמבר אשתקד חתם ועד היישוב על הסכם עם רשות מקרקעי ישראל, שהסדיר את זכויות התושבים על בתיהם לאחר שנים ארוכות של מחלוקת בין הצדדים.

מחברת תצפית נמסר כי הקרקע בה זכתה היא בגודל של 10 דונם, עליה היא צפויה לבנות דירות גן בשטח של 150 מ"ר ב-13 מבנים, שבכל אחד מהם יהיו ארבע יחידות. ההצעה הזוכה של תצפית מגלמת שווי של 1.7 מיליון ליחידת דיור עבור הקרקע.

זאב ג'וזף, מנכ"ל ובעלי קבוצת תצפית נדל"ן, מסר: "היישוב מבוא מודיעים מושך אוכלוסייה חזקה של משפרי דיור ממודיעין והסביבה, תושבי חוץ ששוקלים לעשות עלייה לארץ ורוכשים נוספים שמחפשים חוויית מגורים כפרית עם היתרונות של עיר גדולה במיקום מצוין".

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »