הקרב על המענקים

כתבי מודיעין NEWS
2036-12-15 02:59:00
2036-12-15 02:59:00

היכל התרבות במודיעין הצטרף לעתירה שהוגשה לבג"צ כנגד משרד התרבות, בטענה כי כספי הסיוע יוענקו בעיקר לתיאטראות בערים הגדולות • מנכ"לית ההיכל: "שר התרבות מתעלם מזכותם של תושבי העיר לשיוויון"

(צילום: היכל התרבות מודיעין)

25 היכלי תרבות מרחבי הארץ, ביניהם גם ההיכל במודיעין, עתרו לאחרונה לבג"ץ בדרישה להכליל את היכלי התרבות העירוניים לתכנית הממשלתית לשיקום עולם התרבות הישראלי.

הדיון בעתירה נגד משרדי התרבות והאוצר אמור היה להתקיים ביום חמישי השבוע, זאת לאחר שלטענת מנהלי היכלי התרבות התברר כי מרבית 200 מיליון השקלים שהוקצו לתכנית יועברו למוסדות תרבות בתל אביב.

בעתירה הזהירו מנכ"לי ההיכלים מפגיעה בפריפריה, וכתבו כי "היכלי התרבות עוסקים לאורך כל השנה ביצירת סל אירועי תרבות המותאם לציבור המקומי, ומטרתם לאפשר לכל אחד – מהגיל הרך ועד בני הגיל השלישי – ליהנות מתרבות איכותית ליד הבית. שר התרבות בוחר לפגוע בכולנו ולהעדיף את תל אביב על פנינו. אין להתנהלות כזו מקום במדינת ישראל של 2020, ולכן יצאנו למאבק בלתי מתפשר עד שנתקן את העוולה הזו.

דליה אוסידון, מנכ"לית היכל התרבות במודיעין שספג מאז חודש מרץ הפסדים של מיליוני שקלים, אמרה השבוע:  "ההיכל סגור מאז תחילת משבר הקורונה בחודש מרץ, והדבר פוגע במעגלים רחבים של עובדים, ספקים ועוד. קיווינו לסיוע מהמדינה כדי שנוכל לשוב ולפתוח בהמשך, אבל שר התרבות, חילי טרופר, בוחר להתעלם מזכותם של תושבי העיר לשוויון גם בתחום התרבות, ובוחר להפנות את מרבית המשאבים למוסדות התרבות של ת"א".

חבר המועצה שמעון גואטה, יו"ר דירקטוריון היכל התרבות, אמר למודיעין NEWS השבוע: היכל התרבות ועמותת מופעים במודיעין הצטרפו לעתירה נגד משרד התרבות, בשיתוף כ-25 היכלי תרבות בארץ, כנגד החלטה לאי קבלת מענקים ותמיכות כתוצאה מהקורונה. משרד התרבות נותן כיום מענקים וסיוע לתיאטראות הגדולים בלבד, ולפיכך אנו עומדים תחת הנטל עם חובות כתוצאה מאי פעילות של למעלה מעשרה חודשים. אין שום מתווה לחזרה לשגרה באופק, וכתוצאה מכך כל העובדים עדיין נמצאים בחל"ת. ללא סיוע מהמדינה וללא מתווה ברור לחזרה לפעילות נגיע למצב בו התרבות בישראל תיעלם ולפיכך החלטנו לנקוטט עמדה ולהגיש עתירה כנגד אי שיוויון בחלוקת מענקי הקורונה".

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »