השינוי מתחיל מוקדם

כתבי מודיעין NEWS
2037-11-11 04:09:00
2037-11-11 04:09:00

קומיקס המעודד תזונה בריאה אותו יצרו תלמידי שכבת ג' בבית הספר מעוז המכבים זיכה אותם בפרס מטעם משרד החינוך

(צילום: דוברות העירייה)

בית הספר היסודי מעוז המכבים זכה לאחרונה במקום הראשון בתכנית "יוצרים שינוי" של משרד החינוך.

הבשורה הגיעה בשבוע שעבר בכנס הארצי של משרד החינוך, בו הוצגו הפרויקטים החברתיים-סביבתיים הזוכים בתכנית הבינלאומית המיועדת לאנשי חינוך ומעניק כלים לעידוד יזמות חברתית בקרב בני נוער וילדים.

164 פרויקטים חברתיים וסביבתיים של ילדים מכל רחבי הארץ הוגשו השנה במסגרת התכנית, כאשר לאחר בחינת הצוות המקצועי הוכרזו שני המיזמים הזוכים, בהם הפרויקט של התלמידים ממודיעין.

הפרויקט הזוכה נולד בשנה שעברה בידי תלמידי כיתת ג' דאז, שיצרו קומיקס המעודד תזונה בריאה שזכה לשם "עלילון לאכול נכון". בעבודת צוות משותפת יצרו התלמידים את סיפור העלילה, כתבו את הטקסטים וציירו את האיורים, ולמדו כיצד להשתמש בתכנה ייעודית.

בנוסף, במעוז המכבים קטפו בכנס גם את פרס "גשר לשלום", הודות למיזם "אם תאמינו", אותו תרגמו הילדים לשלוש שפות והקליטו בגרסה מחודשת כמסר של רב-תרבותיות וסובלנות. בית הספר ייצג את ישראל בכנס הבינלאומי שיערך השנה בזום באמצע דצמבר, ביום זכויות האדם הבינלאומי.

פרויקט מודיעיני נוסף שהוצג בתכנית שייך לתלמידי עירוני ד', שיצרו מיזם שנועד לסייע לדרי הרחוב  תל אביב לקראת החורף המתקרב. מטרת הפרויקט, שיצא לדרך בשנה שעברה, היא לספק ציוד חם לחורף לדרי הרחוב, בנוסף למוצרי הגיינה ומזון.

מחנכת הכיתה, ענבל שדה, שמובילה את היזמות ואת הפרויקטים בכיתת החינוך המיוחד, מספרת: "התלמידים שלי מאוד התחברו לערך הנתינה, ובחרו לסייע לאוכלוסייה שקופה בתקופת הקורונה עם הרבה רגישות. כל הפרויקט היה בשיתוף פעולה עם עמותת "לשובע" שמטפלת בדרי רחוב בעיר תל אביב".

גם השנה ממשיכים תלמידי הכיתה (כעת כבר כיתת י"א) ביוזמה ומזמינים את התושבים לבוא ולתרום לדרי הרחוב שמיכות, מעילים, כפפות, גרביים חמות ועוד, ביום חמישי הקרוב (11.11) בין השעות 08:00-09:00 בשער בית הספר אורט עירוני ד' ברחוב עמק האלה.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »