התחנה המרכזית בדרך להגדלה

יהודה גולן

מינהלת אופק הגישה בקשה לקבלת היתר בנייה לתוספת שטחים לתחנה שבכיכר התחבורה • היעד: עוד אולמות המתנה ועוד שטחי מסחר

(צילום ארכיון: דוברות העירייה)

מזה כשנתיים שהתחנה המרכזית של מודיעין פועלת מהמפלס התחתון בכיכר התחבורה וכבר העירייה, באמצעות מינהלת אופק, מבקשת היתר בנייה להגדלת שטח התחנה בעוד שטח של כ-1,800 מ"ר. מדובר בשטח שעל פי הבקשה נמצא "מדרום למסוף נוסעים של מרכז התחבורה ומיועד עבור משרדים/שטחי מסחר/ אולמות המתנה/שטחים בנויים לתפעול התחנה + שיפור הנגישות למבנה באמצעות מדרגות חיצוניות והוספת מעלית".

מינהלת אופק כבר קיבלה את היתר הבנייה מהוועדה המקומית לתיכנון ובנייה (כלומר העירייה עצמה), בכפוף לשורת תנאים שעל אופק למלא בהם אישורים ממשרדי ממשלה שונים, מפיקוד העורף, כיבוי אש ועוד. אם לא תוגש התנגדות לוועדה המחוזית, ההגדלה תצא לפועל.

השטח הנוסף נמצא למעשה בין המפלס התחתון של התחנה המרכזית לכיוון תחנת הרכבת מודיעין מרכז בסמוך למתחם החנויות של "קופיקס" שנמצא במפלס התחתון ליד הכניסה למסוף האוטובוסים.

בשטח הנוסף שקיבלה העירייה ייכלל גם שטח ייחודי שמיועד להקמת חממה טכנולוגית אותה תשכיר העירייה ליזמים ולאנשי הייטק, וגם תקים במתחם מועדון נוער שמיועד לבילויים לבני נוער בערבים ויכלול פעילויות שונות.

2035-08-11 01:15:00
2035-08-11 01:15:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך