התקנת מעלון כפתרון לנגישות

תוכן פרסומי
כדי לאפשר עצמאות גבוהה יותר, ואת האפשרות לנוע בין קומות הבית ללא בעיה וללא הצורך במחשבה על פתרונות מגורים יותר מותאמים, ישנם מעלונים

עבור רבים מהאנשים חופש התנועה הוא מובן מאליו, והניידות ממקום למקום, בבית או בחוץ, היא פשוטה. אולם ישנם אנשים שניידותם מוגבלת, דבר אשר משפיע על אורח חייהם במידה רבה, כמו גם על מידת הנוחות והעצמאות שלהם בתוך המקום שאמור להיות מבצרם והוא הבית שלהם.

כדי לאפשר עצמאות גבוהה יותר, ואת האפשרות לנוע בין קומות הבית ללא בעיה וללא הצורך במחשבה על פתרונות מגורים יותר מותאמים, ישנם מעלונים. בעזרתם, בעלי מוגבלויות יכולים לנוע בחופשיות בביתם ולעבור בין קומות ללא תלות באחרים, כאשר הסוגים השונים שקיימים, מאפשרים מידת התאמה גבוהה לכל צורך ומטרה, ולכל החללים והמבנים.

בחירת מעלון בהתאם לסוג

מעלונים מציעים פתרון נגישות מהשורה הראשונה, והם מבטיחים יותר עצמאות, מאפשרים את התאמת הסביבה לבעל המוגבלות, כאשר הסוגים השונים שקיימים מאפשרים גם התאמה אישית. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של מעלונים, כאשר כל סוג מתוכנן ומעוצב על מנת לספק מענה נקודתי או מענה נרחב לסוגים שונים של צרכים.

כל מעלון מותקן בצורה אחרת על גרם המדרגות, בהתאם לבעיית הניידות עמה המשתמשים מתמודדים. בין אם אתם רק מתקשים לעלות במדרגות ובין אם אתם נעזרים בכיסא גלגלים, המבחר הרחב מאפשר לכם למצוא את המעלון המתאים.

רגע לפני שבוחרים, חשוב להבין מהו מעלון וכיצד פועל

מעלון הוא כלי מכני אשר פותח כדי לספק לאנשים עם מוגבלות את האפשרות לעלות ולרדת במדרגות. מעלון הוא אינו מעלית, ואחד ההבדלים העיקריים ביניהם הוא בטכנולוגית השינוע. בעוד שמעלית מתאימה לשינוע נרחב יותר בין קומות ויכולה לשאת עומסים יותר גדולים, מעלון מתאים לשינוע בגבהים יותר קטנים (בין כמה מדרגות בודדות לעד שלוש קומות/מפלסים) והוא מתוכנן לעמוד בעומסים קטנים יותר.

כיום ניתן למצוא סוגים שונים של מעלונים אשר נבדלים זה מזה בעיצוב, בטכנולוגיה, בשיטת ההתקנה ובתפעול, כך שניתן להתאים אותם באופן ייעודי למבנה ולמרחב בו הם עתידים לפעול.

הסוגים השונים של מעלונים

בחירת מעלון דורשת מכם להכיר את הסוגים השונים של המעלונים ולהבין אילו סוגים יתאימו לצרכים שלכם.

  • מעלון אנכי – דומה מעט למעלית רק שמבוסס על טכנולוגיה הידראולית ולא חשמלית. בשונה ממעלית הוא אינו דורש פיר והמעלון מותקן בתוך החלל הריק שנמצא במרכז גרם המדרגות. מעלון אנכי מתאים יותר לשימוש חיצוני והוא יותקן באופן פרטי בבית דירות שאין בו מעלית או במקום שהגישה בו למעלית אינה נוחה עבור בעל המוגבלות.
  • מעלון כסא – מעלון ייעודי לבעלי מוגבלויות ולאנשים שמתקשים לעלות במדרגות ולהתנייד בכוחות עצמם. כדי להשתמש במעלון הכסא יש לעבור אל הכסא של המעלון. מעלון הכסא מותקן על המעקה של גרם המדרגות, בהתאם למבנה החלל. כתוצאה מכך יש מעלון כסא שמתאים לגרם מדרגות ישר ומעלון כסא עם עיקול שמתאים לגרם מדרגות עם עיקולים.
  • מעלון משטח – מעלון משטח מיועד לאנשים שמרותקים לכסא גלגלים והוא כולל פלטפורמה אשר מיועדת לשאת את כסא הגלגלים, לרבות את האדם שמשתמש בו. המעלון פועל באמצעות מסילה שמותקנת על גרם המדרגות במידת האפשר, כאשר סוג זה של מעלונים מאפשר לעלות ולרדת במדרגות יחד עם כסא הגלגלים. בדומה למעלון כסא, גם מעלון משטח יכול לנוע בצורה סיבובית או אנכית.

המבחר הרחב של המעלונים מאפשר לכם לבחור את הדגם המתאים לצרכים שלכם, כמו גם לתנאי השטח. כדי לקבל את המענה הטוב והאיכותי ביותר חשוב לרכוש מעלונים מחברה מובילה ובעלת מוניטין שתספק לכם את הפתרון המקצועי, האיכותי והמותאם ביותר לצרכים שלכם באחריות!

צילום: freepik

כתבות נוספות

גם להם מגיע בית

סניף איחוד הצלה במודיעין זכה סופסוף למבנה קבע משלו, הודות לתורמים מארה"ב, שישמש להכשרות מקצועיות

על הצד השקוף

זוג זקנים שמנסים להיאחז בחיים מול חברה שרואה בהם מיותרים. קומדיה אנושית ומרגשת עם ציניות, הומור ומחשבה לעתיד

100 אלף תושבים, סניף דואר אחד

המשבר בדואר ישראל פוגע גם בתושבי מודיעין: הסניף בסולומון סנטר נסגר, זה שברעות עומד בפני סכנת סגירה ולתושבים נותר רק הסניף בקניון • אבל יש גם בשורות טובות: בעירייה מנסים למנוע את סגירת הסניף ברעות, ובדואר מתכננים פתיחת סניף חדש בשכונת מוריה

על הצד השקוף

זוג זקנים שמנסים להיאחז בחיים מול חברה שרואה בהם מיותרים. קומדיה אנושית ומרגשת עם ציניות, הומור ומחשבה לעתיד

המשך קריאה »

100 אלף תושבים, סניף דואר אחד

המשבר בדואר ישראל פוגע גם בתושבי מודיעין: הסניף בסולומון סנטר נסגר, זה שברעות עומד בפני סכנת סגירה ולתושבים נותר רק הסניף בקניון • אבל יש גם בשורות טובות: בעירייה מנסים למנוע את סגירת הסניף ברעות, ובדואר מתכננים פתיחת סניף חדש בשכונת מוריה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך