ושוב איתכם, ושלום עליכם

אבירם שקד

דני רודיטי עוד לא הספיק להתקרר מהפרידה שנכפתה עליו, וקברניטי עירוני מודיעין כבר קראו לו לשיחת פיוס במקום שרון חיטמן המפוטר. גם הוא יודע שאם הקבוצה באימונו תרד ליגה – הקאמבק יהיה לשווא. בתמונה ארדיטי (צילום פרטי)

בעירוני מודיעין, כרגיל, חדשות טובות ורעות מגיעות בצוותא. החדשות הטובות? מונה מאמן חדש. החדשות הרעות? ובכן, מונה מאמן חדש. זאת אומרת שפוטר המאמן הישן. זאת אומרת, המאמן החדש. והפעם חידוש, מאמן חדש שהוא, למעשה, ישן. או מאמן ישן שהוא, בעצם, חדש. מבולבלים? כנראה שגם השחקנים. אז שמו בישראל הוא "דני רודיטי" ובקנדה הוגים את זה 'הודיטי'. רגע, אל תעטפו עם העיתון את הדג. עדיין. זה כן העיתון העדכני ביותר. לפחות אם אתם קוראים את השורות הללו בסביבות יום רביעי, 25.10.17. מתברר, ותמיד לומדים דברים חדשים, שלא רק מעשים רעים חוזרים כבומרנג. גם מאמנים.

שלחו אותו על פני הדשא והוא נפלט בחזרה אל קווי הבוגרים. האיש שהוביל את עירוני מודיעין בשנתיים האחרונות והוחלף בתחילת השנה בשרון חיטמן, נבחר להחליף את המחליף. לא מדובר בסיטקום. לא סיטקום מוצלח, לפחות. "דני עשה עבודה לא רעה, עבודה טובה, בשנתיים האחרונות, חלק מהמטרות הוא השיג, חלק לא", סיפר אלעד שמעונוביץ', מחזיק תיק הספורט, בתחילת השנה. "אני חושב ששני הצדדים הגיעו לסוג של מיצוי והבנה שכרגע עדיף להיפרד. שנתיים זה לא שלושה חודשים, בכל זאת, כן מדובר בתקופה".

כנראה שהמיצוי פשוט מוצה. מדובר בתחושה פתלתלה. אז שנתיים הן לא שלושה חודשים, אבל כשמדובר בחיטמן, שלושה חדשים הם כנראה שלושה חודשים. אם כוללים את תקופת המשא ומתן על החוזה. אפשר לעשות לשמעונוביץ' הנחה קטנה, בכל זאת, גם בראנג'לינה אולי חוזרים. רודיטי כנראה פחות נאה, אבל חלק מהמטרות הוא השיג. וחלק לא. את המטרה הבאה מוטב לו שישיג: להשאיר את הקבוצה בליגה. שאם לא, הוא עלול להפוך למאמן הישן-חדש-ישן ולך תדע איך זה ייגמר הפעם.

למען האמת, אין מתאים ממנו לפינג פונג הזה. אחרי שבע שנים של כדורגל אולמות במונטריאול אימפקט, הוא ערוך לכל כדור שיקפוץ אליו מהקיר. אם כי, חובה להודות, כרגע נראה ומדובר בכדור ברזל. לא צריך להשתתף באימון כדי להזיע, מספיק להסתכל על הטבלה. איך שלא הופכים את זה, המצב גרוע, מאד גרוע. נקודת ליגה אחת בחמישה מחזורים, יחס שערים 16:4 והמקום האחרון המשפיל. אפשר לטעון שאם הופכים את זה, אז עירוני מודיעין בכלל במקום הראשון, אבל האמת היא שאם הופכים את זה, אי אפשר לקרוא את זה, כי זה הפוך. למעשה, מצב שכזה יבטא במדויק את האופן שבו עירוני מודיעין משחקת כרגע.

הניסיון של רודיטי לא כולל רק קטרגל באולם, כמובן. מדובר בשחקן כדורגל לשעבר, אפילו כוכב, לפחות עד שנאלץ להתבגר. הוא החליף פסים עם יוסי אבוקסיס במחלקת הנוער של הפועל תל אביב, אבל גילה שהחמאה מרוחה כנראה על הצד של הפאלש. דרכיהם של השניים הצטלבו שוב, בערך, שניהם מאמנים קבוצת בוגרים, הם לבטח נפגשו בהשתלמות אחת או שניים. אולי אפילו בהשתלמות שערך אבוקסיס עצמו. צחוק הגורל, שניהם יאלצו ללמוד להתמודד עם לחץ התחתית. ולשניהם יש קרחת.

ביולוגים מחשבים את גילה של החיה הנדירה המכונה "מאמן כדורגל" באמצעות ספירת השיערות שעל ראשה. במובן הזה, קרחת היא מכשלה מדעית. ואולם, בדומה לתנין, ישנן חיות אשר תוחלת חייהן טרם נתבררה לאשורה, שכן מוות טבעי של בן מינן טרם תועד. כרגע, בהתבסס על אריגו סאקי, מקובל להניח שמדובר במאות שנים.

לפיכך, לדני רודיטי יש זמן. אלא אם כן, כמובן, הוא יגיע למיצוי. עד עז, בין אם במוקדם ובין אם במאוחר, הוא יצטרך למצות את מלוא הפוטנציאל של הקבוצה שלו, שכרגע, למען האמת, לא נראה גבוה במיוחד. אפשר להניח שהבחירה בו נובעת משיקולים כגון היכרות את המערכת, על שחקניה ומנהליה, ובעיקר, מהשיקול המתבקש, שהוא היה זמין. לא נותר אלא לאחל לו בהצלחה. ללא ספק, הוא יזדקק לה.

 

2017-10-24 01:00:00
2017-10-24 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך