חוגגים, למרות ההגבלות

כתבי מודיעין NEWS

חג החנוכה כבר כאן ולמרות המצב ייערכו במודיעין והסביבה שלל אירועים ופעילויות, ביניהם גם פסטיבל האורות שיתקיים בעיר לראשונה בפארק ענבה

(צילום: מולי גולדברג)

חג החנוכה כבר כאן ואיתו גם שלל פעילויות, פסטיבלים ואירועי תרבות, שיתקיימו השנה כמובן תחת מגבלות הקורונה והנחיות משרד הבריאות.

מודיעין תחגוג לראשונה את חג החנוכה עם פסטיבל האורות, שיתקיים בפארק ענבה בין התאריכים 14-16 בדצמבר. תושבי העיר יוכלו לנסוע ברכבם בין שבילי הפארק וליהנות מהמיצגים השונים. בין השאר יתקיימו הופעות של לולייני אש, אקרובטים ותזמורות, מופעי ריקוד, מיצגים מוארים ופסלים חיים. המבקרים יוכנסו לפארק בסבבים שיחלו בשעה 16:30, כאשר הכניסה מותרת לרכבים פרטיים בהם עד חמישה נוסעים. הכניסה מותנית ברישום מראש באתר העירייה, כאשר מחיר הכניסה יעמוד על 50 שקל לרכב.

עוד במהלך החג יקיים אגף התרבות בעירייה אירועים נוספים לכל המשפחה. בין התאריכים 13-16.12 יתקיים משחק ניווט במכשירים הניידים בין אתרי המורשת ההיסטוריים. במשחק ישולבו חידות, משחקים ואתגרים. להשתתפות במשחק יש להוריד את האפליקציה "יש לאן" ללא עלות. מספר המשתתפים מוגבל. לפרטים נוספים – אגף תרבות ואירועים: 073-2326438.

גם רשות העתיקות, בשיתוף עם העירייה, תפעיל חדר בריחה בפעילות וירטואלית משפחתית באתרים ארכיאולוגיים בארץ החשמונאים. הפעילות תתקיים בימים שלישי-רביעי (15.12-16.12), כאשר ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש באתר העירייה ומספר המשתתפים מוגבל. בנר החמישי של חנוכה 14.12, תעבור שיירה מאירה ומוסיקלית ברחבי העיר, בשיתוף בית חב"ד מודיעין.

עוד באזור מודיעין יתקיימו אירועים נוספים, גם במסגרת "שבוע המורשת בישראל", כאשר בתל חדיד תתקיים פעילות בעקבות המכבים. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר "מורשת 2020". גם עמותת תיירות חבל מודיעין, בשיתוף עם רשות העתיקות, תקיים מספר אירועים במהלך החג (10-18/12) ללא תשלום. בקברות המכבים יתקיימו סיורים מודרכים ומומחזים בעקבות תעלומת מקום מנוחתם של בני המשפחה שהובילו את המרד, בתל חדיד תיחשף מצודה חשמונאית וסיורי עששיות, פעילות דומה תיערך גם בכפר החשמונאי בשילת ואילו הפארק החינוכי בנאות קדומים יקיים פעילות בהשראת תושבי האזור הקדומים. עוד נמסר כי חוות אלאדין, בשטחים החקלאיים של כפר רות, תארח סיור חקלאי ובפארק הקופים יתקיים סיור בעקבות קופים מכל העולם.

חג החנוכה יציע גם פעילויות ספורטיביות, כאשר מועדון הניווט חבל מודיעין יערוך אירוע ניווט משפחתי באזור יער בן שמן, כאשר כל משפחה תנווט באמצעות ערכת ניווט ותפתור כתב חידה נושא פרסים. גם גלריות אמני אזור מודיעין והסביבה יפתחו את שעריהן למבקרים במהלך החג, תחת ההנחיות כמובן.

תחנת מידע בכניסה למתחם קברות המכבים תפעל ביום שישי (11.12) בשעות 08:00-13:00 ובימי ראשון–שלישי (13-15.12) בשעות 09:00-15:00. המטיילים שיגיעו למקום יקבלו מפה והסבר על אפשרויות הבילוי והטיול ברחבי חבל מודיעין בחג החנוכה.

חנוכה בעיר הקודש

עוד אירועים מעניינים יתקיימו במהלך החג בירושלים. הגן הבוטני בעיר הבירה, בשיתוף המשרד לענייני ירושלים, יהפוך במהלך ימי החנוכה לשוק אירופאי לכל דבר, מלא באורות, ניחוחות וטעמים.

האירוע ייפתח בנר שלישי של חנוכה (12/12) ויתקיים עד לסוף החודש בגן הבוטני הגדול במזרח התיכון. בין שבילי הגן יתפרש מסלול מיוחד לאורך כ-700 מטרים, בו ייהנו המבקרים מתאורה ייחודית על פני העצים, השיחים והאגם שבמקום. כמו כן יתקיים מפגש עם שחקנים ואומנים, ובמקום יוצבו דוכני מזון בניחוח אירופי שימכרו ערמונים קלויים, קרפ צרפתי, משקאות חמים ועוד.

האירוע יתקיים כמובן תחת הנחיות התו הסגול, כאשר המשפחות המבקרות יתבקשו לנוע בתחומי הגן תוך כדי שמירה על מרחק בין משפחה למשפחה, עם חובת עטיית מסיכות והימנעות מהתקהלות. הכניסה מותנית ברישום מוקדם באתר הגן הבוטני. האירועי יתקיים בימים א'-ה' ומוצ"ש, בין השעות 17:00-21:00. כניסה אחרונה בשעה 20:00. מחיר כניסה: מבוגר 40 שקל, ילדים (5-12) וחיילים 25 שקל. מנויי הגן וילדים עד גיל 5 ללא עלות.

עוד אירוע מעניין יתקיים ביוזמת ארגון 'אשכולות' ובשיתוף קק"ל, שיציעו במהלך ימי החג סדרת טיולים ופעילויות מצפון עד לדרום. הפעילות תתקיים ב-16 מוקדים שונים ללא עלות, בהתאם להנחיות משרד הבריאות וברישום מראש. באתר הטבע הסטף תתקיים פעילות בנושא חקלאות ההר, בה יכירו המבקרים את חקלאות הבעל והשלחין, יבקרו בנקבות מים ויחפשו את הנביעות. אורכו של המסלול יהיה כשני קילומטרים, בדרגת קושי קלה, והוא מותאם למשפחות עם ילדים בכל הגילאים.

הסיורים יתקיימו בימים שני-שלישי (14-15/12), בשעות 09:30, 12:00 ו-14:00. ההרשמה באתר האינטרנט של אשכולות.

2036-12-10 01:54:00
2036-12-10 01:54:00

כתבות נוספות

למה? ככה!

מה אומרים לאלפים, ויתכן אף שמדובר ברבבות, שריצו עונשי מאסר על פרומיל מהאישומים נגד ביבי?

נשארים בצמרת

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני מכירות הדירות החדשות בחודשים ספטמבר-נובמבר, מהם עולה כי מודיעין ניצבת במקום ה-4 בארץ עם מכירה של 842 דירות

תנו ללמוד בשקט

סטודנטים תושבי העיר שרכשו מנוי לתקופת המבחנים במתחם חללי העבודה של העירייה הופתעו לגלות כי שעות הפעילות השתנו ללא התראה: "הבטיחו לנו משהו ופתאום החליטו לשנות"

למה? ככה!

מה אומרים לאלפים, ויתכן אף שמדובר ברבבות, שריצו עונשי מאסר על פרומיל מהאישומים נגד ביבי?

המשך קריאה »

נשארים בצמרת

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני מכירות הדירות החדשות בחודשים ספטמבר-נובמבר, מהם עולה כי מודיעין ניצבת במקום ה-4 בארץ עם מכירה של 842 דירות

המשך קריאה »

תנו ללמוד בשקט

סטודנטים תושבי העיר שרכשו מנוי לתקופת המבחנים במתחם חללי העבודה של העירייה הופתעו לגלות כי שעות הפעילות השתנו ללא התראה: "הבטיחו לנו משהו ופתאום החליטו לשנות"

המשך קריאה »

שעתם הקשה של המנהלים

הגל הנוכחי של הקורונה מעמיד את מנהלי בתי הספר במצב בלתי אפשרי, בו מלבד המאומתים והמבודדים נעדרים מהלימודים גם תלמידים רבים שהוריהם חוששים לשלוח אותם ללימודים • מנהלי בתי הספר במודיעין מספרים איך בכל זאת מצליחים לשמור על שגרת לימודים כאשר רבע מהמורים נעדרים

המשך קריאה »

הפתרון למחסור בסייעות?

עיריית מודיעין תשיק בקרוב קמפיין פרסומי לגיוס חיילים משוחררים כתומכי הוראה בגני הילדים והצהרונים, ותעניק להם מלגה של עד ל-8,000 שקל בתום שישה חודשי עבודה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך