חשד: חרדים מתנגדי גיוס השחיתו אנדרטה לזכר חללי צה"ל

ערן קמינסקי

על האנדרטה לזכר חיילי חטיבת קרייתי שנהרגו במלחמת העצמאות, רוססו כתובות המזוהות עם מאבק החרדים בגיוס לצה"ל

(צילום: פרטי)

בפעם השנייה השחיתו אלמונים את האנדרטה לזכר חיילי חטיבת קרייתי ביער בן שמן, בסמוך לקברות המכבים. על פי החשד מדובר במשחיתים מהמגזר החרדי, המתנגדים לגיוס חרדים לצה"ל.

בשבוע שעבר גילו את מעשה ההשחתה מדריכי בית ספר שדה כפר עציון, ששהו באזור קברות המכבים לצורך השתלמות. האנדרטה, הנמצאת בסמוך לאתר אותו מייחסים החרדים לקבר מתיתיהו החשמונאי, נופצה ורוססה בכתובות "צבא שמד" ו-"גיוס שמד", סיסמאות המזוהות עם מאבק גורמים בציבור החרדי נגד שילוב חרדים בצה"ל. הפעם הראשונה בה הושחתה האנדרטה הייתה לפני חמש שנים, כאשר זהות המשחיתים לא התגלתה בידי המשטרה.

האנדרטה הוצבה במקום לזכר אחד הקרבות המרים שאירעו במהלך מלחמת העצמאות, בו נהרגו 30 חיילי צה"ל מחטיבת קרייתי. גופותיהם של החיילים הושחתו בידי חיילי הלגיון הירדני, כאשר עד היום לא התגלו גופותיהם של שניים מהנעדרים בקרב.

במשרד הביטחון מסרו בתגובה: "האנדרטה המדוברת כבר הושחתה בעבר, בשל מיקומה. ישנם גורמים הטוענים כי המיקום מהווה בעיה בשל סמיכותו לקברי צדיקים, לכאורה. נציגי משרד הביטחון נפגשו עם המשפחות השכולות של הנופלים וכעת מתקיימת עבודת מטה לבחינת העתקת האנדרטה למקום אחר, ובכך להבטיח כי זכר החללים לא יחולל".

מנהל בית ספר שדה שדה כפר עציון, ירון רוזנטל, סיפר: "אחד הדברים הכי עצובים זה שאין קרובי משפחות שידאגו באופן אישי לשמירה על האנדרטה, זהו תפקידנו המוסרי וחובה אישית לטובת הדורות הבאים. בחג חנוכה יקימו בבית ספר שדה' שלל פעילויות ללימוד המורשת ביער בן שמן, באזור הסמוך למשלט, בהם תחרות "חפש את המטמון בארץ החשמונאים" וסיורי משפחות וילדים בדרכם של המקבים, אזור בו פרץ מרד החשמונאים שהוביל לנס חנוכה. לנו אין ספק שהממשיכים האמיתיים של המכבים הם לוחמי תש"ח שנפלו בקרבות באזור. כל העברה של האנדרטה מהמקום שבו התרחש הקרב, מהווה כניעה לטרור של הפלגים החרדים הקיצונים, ואסור להסכים לה".

 

2017-12-12 00:00:00
2017-12-12 00:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך