טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – לילדים עם צרכים מיוחדים

תוכן פרסומי

טיפולי שיניים לילדים עם צרכים מיוחדים דורשים רגישות מרובה, שכן חווית הביקור אצל רופא שיניים נתפסת עבורכם כמאיימת, ונתפסת בתודעה שלהם כשלילית

(צילום: Freepik)

מטבע הדברים, טיפולי שיניים עשויים להיות לא נעימים עבור כל אדם באשר הוא. יש משהו מעט מאיים בעצם חווית הביקור, בה יושבים בפה פעור למול רופא תוך שימוש במכשור נרחב שבא במגע עם חלל הפה. מכורח גילם, אנשים מבוגרים מבינים שטיפולי השיניים הם הכרחיים, ולכן מקבלים בהבנה את ההתמודדות עם חווית הטיפול. לעומתם, ילדים קטנים מגלים חשש וחוסר רצון, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בילדים עם צרכים מיוחדים.

טיפולי שיניים לילדים עם צרכים מיוחדים דורשים רגישות מרובה, שכן חווית הביקור אצל רופא שיניים נתפסת עבורכם כמאיימת, ונתפסת בתודעה שלהם כשלילית. כדי שניתן יהיה לטפל גם בהם בצורה שווה, נהגו דרכים מגוונות שיסייעו בכך, הנפוצה שבהן היא טיפול שיניים בהרדמה מלאה.

מקרים בהם מומלץ לבצע טיפול בהרדמה מלאה

כאשר יש צורך בטיפול שיניים בקרב ילדים, ישנו כאמור קושי רב יותר בהרגעתם וברתימתם לטובת הטיפול. הרבה מקרים מאופיינים בחוסר שיתוף פעולה, הן עם הרופאים והן עם ההורים שלהם. הדבר נובע פעמים רבות מפוביה ממשית מאופן הטיפול, ואילו לעתים גם מקשיים מתקדמים יותר הנובעים מצרכים מיוחדים.

ההחלטה האם לבצע טיפול תחת הרדמה מלאה משתנה מטיפול לטיפול, שכן יש הבדל בגודל הטיפולים השונים. כמו כן, כל מקרה מחייב טיפול בעל רמת מורכבות אחרת, וככל שיהיה מורכב יותר כך יהיה סביר יותר לבחור בהרדמה מלאה. הילד שלכם מתמודד עם בעיית שיניים מורכבת במיוחד? למידע נוסף ומקיף הכנסו לעמוד – טיפול שיניים בהרדמה מלאה לילדים.

הילד סובל מחרדה בלתי נשלטת? כך תעשו לו טיפול שיניים

אף אחד לא שש לעשות הרדמה מלאה לילד שלו, וכמובן שזו לא הדרך המועדפת לביצוע טיפול שיניים. כל עוד יש דרך אחרת המאפשרת להביא אותו לכדי מצב של שיתוף פעולה עם הרופא ועם הטיפול, זה מבורך. פעמים רבות חוסר שיתוף הפעולה הוא נחרץ, עד כדי מצב של חוסר אונים, ואז הפתרון היחיד יהיה האפשרות של הרדמה מלאה.

לילדים בעלי צרכים מיוחדים אין את היכולת לתפוס את הטיפול כמקדם, או להבין שהוא הכרחי לשם בריאותם, ואז כדאי לבחור באפשרות היעילה מכולן.

האם יש סיכונים בטיפול שיניים בהרדמה מלאה לילדים?

כמו בכל הליך רפואי שמתבצע היעדר הכרה, גם במצב של טיפול שיניים בהרדמה מלאה טמונים סיכונים. כדי למנוע מראש מצב בו נחשפים לסיכונים אלו, יש לבחור במרפאה מומחית שיש לה את הציוד המתאים ואת הניסיון הנדרש. כיום ישנן מרפאות ייעודיות לכך, בדרך כלל מרפאות פרטיות, הכוללות רופא מרדים מומחה. הרופא המומחה מלווה את המטופל לאורך כל הטיפול, נמצא לצידו ומגלה ערנות לנתוני הבריאות שלו לאורך כל הדרך. כאשר הטיפול מסתיים, הוא נמצא לידו ומנהל את כל תהליך ההתעוררות.

למי עוד מתאים טיפול שיניים בהרדמה מלאה?

  • פעוטות שמפחדים באופן טבעי מהטיפול.
  • ילדים ונוער שסובלים מעומס רגשי וחרדה דנטלית.
  • ילדים בעלי רגישויות לכאב.
  • ילדים שזקוקים לטיפולים רבים.
  • ילדים שסובלים מטראומות כתוצאה מטיפולי שיניים קודמים.
  • ילדים שסובלים מרפלקס הקאה מוגבר.
  • ילדים שסובלים מבעיות רפואיות, שבגללן עדיף טיפול אחד על פני סדרה של טיפולים.

בכל אחד מהמקרים אלו, טיפול בהרדמה מלאה יוכל לסייע. ההתמודדות עם חוסר שיתוף הפעולה של הילדים עלולה ליצור בקרבכם תחושה של חוסר אונים, ולעתים מגיעים למצב בו אין לנו כל השפעה חיצונית על המצב. למידע נוסף מוזמנים להכנס לאתר של ד"ר נעם בירמן – מומחה לרפואת שיניים ילדים והתמחות בטיפולים בהרדמות מלאותdrnoam.co.il  

2037-08-08 02:29:00
2037-08-08 02:29:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך