יורדים ליגה בראש מורם

אבירם שקד
2037-07-08 03:51:00
2037-07-08 03:51:00

שלוש שנים החזיקה מכבי מכבים-רעות מעמד בליגה הארצית, למרות התקציב הנמוך, ואז הגיעו הקורונה והפציעות וגזרו את גורלה • נמרוד כהן מסכם עונה במבט אופטימי לעתיד

המכבית הקולעת הכתה את התחזיות במשך שלוש שנים רצופות. פעם אחר פעם ניבאו לה ירידה והיכו על חטא. בפעם הראשונה היא נפלה למשחקי מבחן, אבל התגברה על מבועים ועל עוצמה מודיעין כדי להחזיק מעמד. בפעם השנייה היא כבר לא נזקקה למשחקי מבחן. בפעם השלישית היא חילקה לכולם כובעים ערבים לחיך בדרך למקום הרביעי המדהים, אבל דווקא כשנדמה היה שהיא מתחילה להרגיש בנוח המכבית קרסה לתוך עצמה. ארבע שנים אחרי שעלתה לארצית, מכבי מכבים מוצאת את עצמה שוב בליגה א'.

"ירדנו, לצערנו הרב", נמרוד כהן מסכם בכאב. "בסוף הכל הוכרע על המשחק בפתח תקווה. הובלנו 17, איבדנו שחקן חשוב והפסדנו בנקודה".

אתה מתחרט שלא עזבת בקיץ האחרון, כשהייתה לך ההזדמנות?

"אני לא מתחרט. רציתי, ואני עדיין רוצה, לבנות פה משהו יפה. היה לנו חוסר מזל עם רגב זנזורי שגמר את העונה עוד לפני שהיא התחילה. איתו אני די בטוח שהיינו משחזרים את הישג השיא שלנו, המקום הרביעי. להחליף שלושה רכזים בשנה זה טו מאצ'. אנחנו קבוצה טובה, בסוף זה היה צמוד מאד".

במקום להילחם על מקום בליגה לאומית, אתה מוצא את עצמך בליגה א'.

"מראש לכולם היה ברור שאנחנו המועמדים מספר אחת לירידה, כל שנה, ושלוש שנים זה לא קרה. גם השנה סיימנו עם תשעה ניצחונות, נקודה אחת ממקום שביעי. עדיין יש הרבה אנשים שמעריכים את העבודה שאני עושה. הייתה לי הצעה בתחילת הקיץ שדחיתי ויש עוד הצעות על השולחן. לא הסכמתי לכלום ואני לא פוסל כלום. גם אם יבוא היום ואני אעזוב, אני אדאג להכל: שיהיה פה המאמן הכי טוב והשחקנים הכי טובים. שום דבר לא יישאר באוויר. אני לא אשאיר אדמה חרוכה, ממש לא. אני אעשה הכל כדי שהפרויקט הזה יצליח. הוא יקר לליבי". 

ההתחלה הייתה כואבת. ככל הנראה, זכר למכה שספג זנזורי, שבוע לפני מחזור הפתיחה. חמישה הפסדים רשמה הקבוצה, כולל בעשרים הפרש מול יריבותיה לתחתית חבל איילות ושוהם. ואז הגיע הניצחון הראשון, בדרבי הלוהט מול עוצמה מודיעין, שפתח את הצ'אקרות בדרך לארבעה ניצחונות בשישה משחקים. אבל עם ארבעה ניצחונות בסיבוב לא נשארים בליגה, והמכבית בנתה על "נס מבועים" שסידר לה את השנה השנייה בליגה הארצית בזמנו. אבל אפילו שלושה ניצחונות בארבעת מחזורי הסיום לא הספיקו, ודגל שחור מתנוסס מעל ההפסד ההוא בנקודה, 86:85 לפתח תקווה. תומר כהן, ספק הנקודות העיקרי, נעדר במשך קרוב לחודש וכך גם ראיין דניאל בישורת האחרונה. עם הקורונה והטילים זה כנראה היה יותר מדי. מכבי מכבים ירדה ליגה, אבל לפחות היא מלכת העיר. גם אם מדובר בראש לשועלות.

"קבוצה זה לא שמות, בטח בתקציבים כמו שלנו. בונים אותה להיות טובה, היא לא מגיעה מוכנה. צריך זמן, צריך המשכיות, ליצור את התלכיד. במובן הזה, הקורונה פגעה בנו, אני חושב, אפילו יותר מאשר בקבוצות האחרות. בכל פעם שנדמה היה שאנחנו צוברים מומנטום ומקבלים ביטחון, הפסיקו את הליגה. ההפסקות האלה הרגו אותנו".

גם אתם וגם עוצמה ירדתם ליגה ומודיעין נשארה קירחת מכאן ומכאן.

"עוצמה ירדו אחרי שנה, אנחנו פה ארבע שנים. זה שהגיעו שתי קבוצות לליגה הארצית זאת תעודת כבוד לכדורסל בעיר. לא ירדנו בבושת פנים. אם קבוצה תוותר על המקום שלה אנחנו עוד יכולים להישאר. עיר כזאת, עם הכדורסל שיש פה, ראויה לרמות האלה ומעבר. אז יש אמנם תמיכה מהעירייה, אבל ברור שתמיכה גדולה יותר תעזור. זה אינטרס של כולם".

יש נקודת אור?

"במחלקת הנוער עשינו עונה ענקית, העונה הכי גדולה שלנו מאז שאני כאן. פתחנו לראשונה שלוש קבוצות קטסל ב', ושתיים סיימו במקום הראשון והשני. אחת ניצחה את כולן והשנייה ניצחה את כולן חוץ מאת הראשונה. הפוטנציאל פה אדיר וכבר רואים את התוצאות. קטסל א' רשמו שני הפסדים בלבד העונה. ילדים א' הגיעו לטופ 16 של ה-NBA ג'וניור, מעין טורניר אלוף האלופים. נערים א' זכו באליפות הארצית ללא הפסד ויש להם משחק על העלייה ללאומית. נוער ארצית גם רשמו עונה ללא הפסדים, אליפות ומשחק על העלייה ללאומית. אנחנו יכולים לסיים את השנה הזאת עם קבוצות בליגות הכי בכירות כמעט בכל שכבות הגיל".

ומה הלאה?

"להגיע ליעד זה קשה, לשמור עליו זה יותר קשה. אנחנו רוצים להיות יציבים, להמשיך את המגמה, לחזק את המחלקה ולפתח אותה. ליגת העל לנוער זאת מטרה ריאלית. מאז שרן אשר מונה למנהל המקצועי הוא הפך את המחלקה על פיה, ואפשר לראות שהוא מצעיד אותנו בכיוון הנכון. הוספנו יחידות מצטיינים, מאמן כושר, מאמן אתלטיקה ותזונאי, ובשנה הבאה יהיה גם מאמן מנטלי. אנחנו יכולים לעשות את זה גם בזכות תומכים טובים כמו CPM ומוקד אמון, שמבינים את החשיבות של המפעל הזה מבחינה ספורטיבית ומבחינה חינוכית".

נראה את דור העתיד הזה גם בקבוצה הבוגרת?

"אני בטוח שכן. כבר אני יכול להגיד שבשנה הבאה הרבה שחקני נוער ישתלבו בקבוצה הבוגרת. ובקשר לעתיד הרחוק יותר, אני מצפה לו בקוצר רוח. בית הספר לכדורסל בהנהלתי ובהנהלת אייל מזרחי התרחב למרות המשבר. הכפלנו את כמות הילדים, הוספנו מרכזים והפוטנציאל פה גדול. יש צמא אדיר לכדורסל בעיר".

כתבות נוספות

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

המשך קריאה »

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »