יספיקו?

ערן קמינסקי

שבוע וקצת לפני הצלצול הראשון יצאנו לבדוק כיצד נראים מוסדות החינוך שעדיין לא סיימו להיבנות ולהשתפץ. העיריה: "הכל יהיה מוכן בזמן". בתמונה: הכניסה ל"ענבלים". יעבדו עד הרגע האחרון (צילום: ערן קמינסקי)

גם בקיץ הזה נמצא מינהל החינוך בעירייה במירוץ לקראת הצלצול, להשלמת בניית המבנים החדשים במוסדות החינוך השונים. כעיר צעירה יש שנים בהן נפתחים בעיר בתי ספר חדשים, כמו ענבלים שייפתח השנה, ובאחרים נבנים מבנים ואגפים חדשים כחלק מתוכנית רב-שנתית.

יצאנו השבוע לבדוק כיצד מתקדמות עבודות הבינוי והאם אותם מוסדות חינוך יהיו מוכנים לקליטת התלמידים בראשון ספטמבר. מניסיון העבר אפשר להניח שעד לצלצול הראשון יהיו כיתות הלימוד מוכנות, גם אם העבודות יימשכו בשאר חלקי בתי הספר והגנים.

נתחיל מבית הספר לחינוך מיוחד "גוונים" שברחוב ישעיהו הנביא, שם נראה כי העבודות נמצאות לקראת סיום. המבנה עצמו מוכן, החצר הסובבת אותו דורשת עוד עבודה ובמגרש החנייה הצמוד ניתן עדיין למצוא ערימות של חומרי ופסולת בנייה. לגוונים יתווספו עם השלמת העבודות שש כיתות לימוד חדשות.

בבית הספר היסודי הוותיק האלה נשלמות העבודות על בניית המבנה החדש, שיכיל שבע כיתות לימוד. המבנה עצמו נראה גמור, מלבד כל הציוד הנדרש שעדיין אינו במקומו, אולם נראה כי הבעיה בינתיים היא בחצר שנראית כמו אתר בנייה לכל דבר. בחצרות הסובבות את המבנה ניתן עדיין למצוא ערימות חול, חומרי בנייה ושאריות מהעבודות.

מצב דומה מצאנו גם בבית הספר העל יסודי עירוני ה', בו הושלמה בניית מבנה חדש, השלישי והאחרון בבית הספר שיחל השנה את שנתו החמישית. עם סיום העבודות יכלול עירוני ה' 42 כיתות לימוד, כאשר בתכנון הקמת אולם ספורט. בינתיים הוקם במקום מגרש כדורגל חדש ומגודר, שמוקף כרגע בערימות של חומרי בנייה, אבנים משתלבות וכולי. נכנסנו לסיבוב בתוך המבנה החדש עצמו, שנראה כמעט ומוכן לקליטת התלמידים בעוד עשרה ימים. הכיתות, המסדרונות, חדרי השירותים והתשתיות נראות מוכנות ובמסדרונות כבר אפשר למצוא את הכיסאות והשולחנות שישמשו את התלמידים. עוד ניקיון קטן והמקום מוכן.

* * *

בית הספר ענבלים נמצא ברחוב נחליאלי בשכונת הציפורים. המבנה עצמו של בית הספר, שיכלול 18 כיתות לימוד, נראה בשלבי סיום מתקדמים. החשמל מחובר, המים זורמים ומה שנשאר זה בעיקר הציוד שעדיין איננו וניקיון יסודי לאחר עבודות הבנייה. הבעייה עימה יצטרכו בעירייה להתמודד היא שאר חלקי בית הספר. מגרש החנייה שבכניסה נראה עדיין כאתר בנייה לכל דבר, כאשר הכביש טרם נסלל, הטרקטורים עובדים וערימות חול ואבנים משתלבות אפשר לראות בכל פינה. גם עמדת השומר עדיין דורשת עבודה, כאשר בחלקה היא עדיין בגדר בטון חשוף. על חצרות שישמשו את התלמידים אין על מה לדבר כרגע, ונראה כי בראשון לספטמבר ישחקו התלמידים על אדמה חשופה.

בצמוד מוקם מתחם גני ילדים ובו ארבעה גנים. ממבט חטוף פנימה נראה כי הגנים מוכנים, כאשר בחלקם כבר הוצב במקום הציוד הנדרש, אולם גם כאן הבעיה היא בחצרות. כרגע בכל ארבעת הגנים הוצבו כמה מתקני משחק פשוטים למדי, אולם הרבה עבודה עוד מחכה כאן. ציליות לא הותקנו במקום, ארגזי החול למשחק עדיין לא נבנו, האדמה חשופה וטרם הותקן דשא סינטטי או משטחי גומי ובמעברים בין חצרות הגנים ניתן עדיין למצוא בורות חשופים.

בכל המתחם, כמו גם בשאר המבנים החדשים שפקדנו, לא נעשו בינתיים שום עבודות גינון.

מהעירייה נמסר בתגובה: "עד ה-1 בספטמבר כל מבני החינוך יהיו מוכנים, כמו בשנים הקודמות".

2017-08-27 01:00:00
2017-08-27 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך