יש להם תקווה

עדן משה לוין

פחות מחודש וחצי לבחירות השיקה מפלגתו של גדעון סער מטה חדש במודיעין, כאשר בין המצטרפים ניתן למצוא חברי מועצה לשעבר כמו סיגלית הנדשר פרקש וג'וני קליין, וגם את שחר מי און ואלעד שמעונוביץ, שהסביר: " עברנו שנים רבות עם השלטון הנוכחי והגיע הזמן להחליף את נתניהו"

(צילום: מטה תקווה חדשה)

"היחיד שיכול לעשות את השינוי ולהביא לאיחוד של כל חלקי העם זה גדעון סער", כך אמרה חברת הכנסת הילה שי וזאן, מקום 10 במפלגת "תקווה חדשה", בעת השקת מטה המפלגה החדש במתחם ROOMS במע"ר בשבוע שעבר.

עשרות אורחים וחברי מטה התכנסו ברביעי שעבר להשקת המטה החדש בעיר, ופתיחת הפעילות המקומית בעת קמפיין הבחירות. מלבד שי וזאן, שנכנסה כזכור לכנסת מטעם כחול-לבן והודיעה לפני מספר שבועות על עזיבה למפלגתו של סער, היו בהשקה עוד כמה פרצופים מוכרים כמו חברי המועצה לשעבר סיגלית הנדשר פרקש וג'וני קליין, וחברי המועצה הנוכחיים שחר מי און, שגם הוא כזכור עזב את יש עתיד לאחר שנים רבות, והמשנה לראש העירייה אלעד שמעונוביץ.

שמעונוביץ, שעד כה לא היה מזוהה עם מפלגה מסויימת, הסביר את המהלך: "אני מאמין בגדעון וגם אני, כמו חברי המועצה שהגיעו, מאמין בדרך וביכולת לחולל שינוי אמיתי. עברנו שנים רבות עם השלטון הנוכחי והגיע הזמן להחליף אותו". עוד הוסיף שמעונוביץ כי "מפלגת תקווה חדשה רואה במודיעין עיר אסטרטגית, שמייצגת את המרכיב המרכזי של קהל הבוחרים שלה. הרבה מהיוזמות והתכניות של המפלגה בתחום האזרחי, החינוך והכלכלי מדברות למעמד הביניים הקלאסי של העיר. כאשר תוקם ממשלה חדשה, ואנשי תקווה חדשה ימלאו תפקידי מפתח בכנסת ובממשלה, אנחנו נהיה הצינור בינם לבין העיר ונוכל לקדם מטרות משותפות לטובת מודיעין ותושביה".

כאמור, נציגת המפלגה הבכירה שהשתתפה באירוע הייתה שי וזאן, שאמרה: "מבחינתנו ומבחינת גדעון, מודיעין היא עיר אסטרטגית. נמצאת פה אוכלוסייה ששמה ורואה לנגד עיניה את האינטרסים המדיניים והציבוריים לפני כל דבר. אנחנו רוצים ממשלה שלמרות השוני מבינה מה אנחנו עושים פה ושלכולנו אותן מטרות. כולנו מסתכלים על המשבר הבריאותי וכולנו רואים איזה משבר כלכלי ומה המצב עכשיו, ולא פחות חמור מכך, המשבר החברתי בעם ישראל. אני כל הזמן מציינת לגבי הבן שלי, ובכלל לגבי הנוער, שכמבוגרים התרגלנו כל כך לדבר במושגים של "הם ואנחנו". אפילו הם (ילדיה של שי וזאן. עמ"ל) רואים את מי שלא הולך כמוהם כבנאדם שהם אנטי אליו. מפריע לי חוסר היכולת להקשיב והקטלוג של כל אחד לפי האמונות שלו ולפי הדעות שלו. לכל אחד יש לו את הדעות שלו, אבל הגיע הזמן לממשלה מאחדת".

שי וזאן התייחסה גם לסקרים המצביעים על ירידה בתמיכה בסער, זאת לאחר התחלת הקמפיין המבטיחה: "סקרים עולים ויורדים. לא התבשמנו כשהם עלו ואנחנו לא נרתעים מסקרים שטיפה יורדים". כזכור, לפני כשבועיים, לאחר ההודעה על הצטרפותה לתקווה חדשה, התייחסה שי וזאן בריאיון למודיעין NEWS להבטחתו של סער כי לא יישב בקואליציה עם נתניהו: "אני בטוחה בכך, תאמין לי. בטוחה במאה אחוז. וזה לא רק הוא, אלא גם האנשים שלו. חד משמעית, בלי היסוס: אם לא נצליח להרכיב ממשלה אז נלך לאופוזיציה".

שחר מי-און, חבר המועצה מטעם יש עתיד, שהיה גם יו"ר הסניף המקומי של המפלגה עד לתוצאות המאכזבות בבחירות המקומיות האחרונות, אמר: "אני רוצה ממשלה טובה. אכפת לי מטובת המדינה ואני מאמין שגדעון יכול להחליף את ביבי כאלטרנטיבה יחידה". בהתייחסו לסקרים האחרונים אמר מי און כי "הסקרים לא משקפים. יש הרבה מתנדנדים, בטח בעיר כמו מודיעין. אני צופה 23 מנדטים".

כמו בכל השקת קמפיין חדש של מפלגה חדשה, גם באירוע במודיעין ניתן היה לזהות את ההתרגשות והאופטימיות על פניהם של הנוכחים, כאשר התחושה היא ש"הפעם זה יכול לקרות", כפי שאמרו חלק מהם. ממטה המפלגה נמסר כי כבר בימים הקרובים תחל הפעילות בעיר, עם שליחת הודעות סמס לעשרות אלפי תושבי מודיעין בניסיון לגייס תמיכה ופעילים. עוד הוחלט על הקמת "מטה מתלבטים", אותו יאיישו מתנדבים שינסו לאתר ולהגיע אל המצביעים שקולותיהם עלולים להכריע את הכף.

אמנם הקמפיין רק בתחילת הדרך, אולם הנוכחים בכנס ההשקה כבר עסקו בנושאים בהם ירצו שהמפלגה תעסוק בממשלה הבאה, בהנחה כמובן שהם יהיו חברים בה. בין השאר דובר בכנס על פעילות בנושאים כמו חברתיים וכלכליים כמו חוק המרכולים, זכויות להטב"ים, זכויות נשים, ניצולי שואה ועוד.

במטה המפלגה מודעים ללוחות הזמנים הצפופים והזמן שדוחק בהם, אך אומרים שעם עבודת שטח מאומצת ועם תכנון מדויק ונכון של מציאת מצביעים פוטנציאליים והעברת כנסים בזום לתומכים ולמתנדנדים, ניתן יהיה להשיג את התוצאה הרצויה. "יש לנו מעט יותר מארבעים ימים. זה לא הרבה זמן, אבל בהחלט ניתן לעשות פעולות משמעותיות על מנת להוביל את המפלגה ולגייס תומכים מקרב תושבי העיר", נמסר מהמטה המקומי.

עוד נכחו בכנס והצטרפו למטה לימור דביר-שטרן, אחראית המטה בעיר ותומכת של סער עוד מימיה בצעירי הליכוד, שאמרה כי "זו אידיאולוגיה שלי להיות ולהוביל את המטה במודיעין. יש לנו סיכוי אמיתי לשינוי".  אל תומכיו של סער הצטרפו גם רן שגב מרשימת "הצעירים" במודיעין, הבעלים לשעבר של מספר פאבים שפעלו בעיר, ואמיר ילינק, תושב רעות, שסיכם: "זה או שינוי או שנחדול".

2037-02-15 03:39:00
2037-02-15 03:39:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך