כבוד למורשת

יהודה גולן

אחרי שנים שבהן לא נבנו במודיעין "צמודי קרקע" – בשכונת מורשת כבר מתכוננים לשובם של הקוטג'ים והווילות הפרטיות

שומכר מצביע על מה שבקרוב יהיה שכונה שוקקת (צילום פרטי)

לאחר שנים שבהן שכונות העיר החדשות כללו בנייני מגורים בלבד – בשכונת מורשת חוזרים לתכנן וילות וקוטג'ים צמודי קרקע. כך מוסר המתווך זאב שומכר המשווק פרוייקטים בשכונה העתידית.

שטח השכונה יהיה 1,600 דונם, למרגלות גבעת ברפיליה, בהמשך לשכונת אבני חן ומול נופים. מדרום היא תגבול עם ואדי ענבה ושכונת נופים, כשממזרח לה שכונת אבני חן. הגישה לשכונה תהיה באמצעות כביש יהודה המכבי, עם חיבור לגשר לכיוון נופים ומשם ל-433 דרך הפארק הטכנולוגי.

לדברי שומכר, בשכונה צפויות להבנות 4,300 יחידות דיור. לשם השוואה, הוא אומר שגם בשכונת אבני חן יש מספר דומה של יחידות דיור, וצופה שכמוה, גם מורשת תהיה "עיר בתוך עיר", ותכיל כל מה שיש בכל שכונה בעיר, ואף למעלה מזה. לדבריו, השכונה תציע הכל – דיור, מסחר, מוסדות חינוך (בתי ספר יסודיים, בית ספר על יסודי וגני ילדים), מוסדות דת, מוסדות תרבות ועוד.

לפי שומכר, מפרט הדירות בשכונות החדשות שנבנו לאחרונה – נופים וצפורים – לא כללו כלל היצע של קוטג'ים או וילות. "אחרי הרבה מאד שנים שלא נבנו קוטג'ים ובוודאי שלא וילות בעיר מודיעין," אומר שומכר, "שכונת מורשת צפויה להציע יחידות דיור צמודות קרקע שכאלה. יהיו בשכונה שלושה פרויקטים שיציעו צמודי קרקע, שייבנו על הקו הראשון לפארק ענבה עם נוף פתוח".

קוטג'ים דו משפחתיים הוצעו על ידי חברת דמרי בשכונת כרמים לפני שמונה שנים, על ידי יורו ישראל בשכונת מוריה ברחוב אסתר המלכה לפני שבע שנים, כמו גם בפרויקט ששווק על ידי שומכר נדל"ן עבור חברת פרשקובסקי במוריה, לפני שמונה שנים. "לצד צמודי הקרקע", אומר שומכר, "נראה יותר מגדלים המתנשאים לגובה 12 עד 14 קומות".

בשכונה זו חוזר התכנון של שילוב בין מרכזים מסחריים לבתי מגורים. שומכר מדווח שבשכונת מורשת חוזרים לתכנון של בתי מגורים הנבנים ממש מעל לשטחי מסחר. לדבריו, במודיעין התופעה של בתי דירות הממוקמים מעל קומת מסחר אינה נפוצה ביותר. הוא מזכיר שהיום ניתן למצוא חנויות מתחת לבתי מגורים במרכז שכונת אבני חן וכן בשכונת הפרחים הוותיקה יותר (ברחובות קיפודן וצאלון). לדבריו, גם במע"ר מתוכננים שטחי מסחר מתחת לפרויקטים למגורים של אפריקה ישראל וחנן מור, וכעת מתוכננות חנויות מתחת לבתי מגורים גם בשדרה המרכזית בשכונת מורשת העתידית.

"לקיומם של שטחי מסחר מתחת לבתי מגורים ישנם גם יתרונות וגם חסרונות", הוא קובע. "הנגישות לחנויות וזמינותם של עסקים הם יתרון ברור, אבל יש מי שמעדיפים לא לגור ממש מעל לחנויות. אמנם, כשהמכולת נמצאת ממש מתחת לבית, אפשר לקפוץ אל הירקן או לשלוח את הילדים לבד למכולת, מבלי שידרשו לחצות כביש, אבל מי שגר פעם מעל מכולת שנפתחת בשעה חמש בבוקר, ומשאית הלחם שנוסעת לאחור העירה אותו בצפצופיה, עלול לחלוק על הקביעה שהקרבה היא יתרון. גם מי שגר מעל חנות פלאפל לא בהכרח שמח להריח את ריח הצ'יפס בכל שעות היום והלילה. הימצאות עסקים שקשורים במזון עלולה להשפיע על רמת הנקיון בסביבת הבית, כמו על מידת השקט באזור, יכולים להיות ריחות שהם לא בהכרח נעימים וגם החנייה הופכת לצפופה יותר, כשצריך לחלוק אותה עם באי החנויות".

2035-05-16 01:56:00
2035-05-16 01:56:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך