כמעט שם

אבירם שקד

שחר מנחם חזרה מאליפות אירופה בגלזגו עם תוצאות יפות אבל גם עם טעם של החמצה קטנה • עשירית שנייה בלבד הפרידה בינה לבין מקום בחצי גמר 200 גב – המקצה והסגנון שבו היא מתמחה

לפני חמש שנים, כששחר מנחם הייתה בת 16 בלבד, היא קבעה במפתיע את הקריטריון לאליפות אירופה לנוער ב-200 גב. בניגוד למקרים אחרים הסימנים לא בדיוק היו על הקיר, אבל היד שלה בכל זאת נגעה בו בדיוק בזמן הדרוש כדי להציב עובדה. באליפות עצמה, אגב, שחר הגדילה לעשות כשהיא מעפילה לחצי הגמר.

השנה הוכיחה הילדה מראשון לציון שיש לה עוד הפתעות בכובע הים, כאשר באפריל היא קבעה את הקריטריון לאליפות אירופה לבוגרות, לראשונה בחייה, באותו המשחה בדיוק – 200 גב. באותה הזדמנות היא גם התקרבה לשיא הישראלי עד כדי עשירית השנייה והבטיחה שכשתגיע הזדמנות טובה היא תשים עליו את ידיה.

הקיץ הגיע ואתו אליפות אירופה. גלזגו, אוהדים בחצאית סקוטית רוקדים ביציע, את ההזנקה עושים עם חמת חלילים. שחר הרב גונית נרשמה למספר רב של משחים מתוך מטרה לנצל את החוויה האירופית עד תום ולצבור ניסיון בינלאומי רב ככל הניתן. ביומה הראשון של התחרות קפצה שחר ל-400 מ.א וקבעה 4:58.42 כדי לסיים במקום ה-18 בתחרות. יום לאחר מכן, ספרינט 50 גב, שחר במים, יוצאת אחרי 29.66, עם המקום ה-34 בתחרות. אחרי יום של מנוחה היא התייצבה על עמדת הזינוק ל-100 גב כדי לרשום 1:03.15 שהספיק למקום ה-33 בתחרות. היא לא הספיקה להתייבש כי גיחה נוספת לבריכה המתינה לה, הפעם למשחה 200 מ.א, שאותו סיימה בזמן של 2:19.98, שסידר לה את המקום ה-28 בתחרות.

בשעה טובה הגיע הרגע – משחה 200 גב, המרכזי של שחר מנחם. כל השאר היה חימום. השחיינית מהפארק לא נתנה לעייפות להשפיע עליה כשהיא מספקת הופעה מרשימה שמסתיימת עם 2:15.58 ומקום 18, רחוק עשירית שנייה בלבד ממקום בחצי הגמר. לשלב השני עולות 16 שחייניות, תחת הגבלה של שתיים לכל מדינה, כאשר במוקדמות ניתן לשתף עד ארבעה שחיינים. שלוש שחייניות נגעו בקיר לפני שחר. אחת נפלה אבל רוסיה הייתה היחידה שהצליחה למצוא מעל לשתי שחייניות מהירות משחר. כך זו סיימה ראשונה ברזרבה ובסופו של דבר נשארה מחוץ לחצי הגמר היוקרתי.

ביום האחרון לתחרות קפצה שחר למים כחלק מרביעיית השליחות הישראלית למשחה 100 כפול 4 מעורב. היא זינקה ראשונה לגב בדרך ל-1:03.44, בעוד אחריה קפצו למים אנסטסיה גורבנקו לחזה, עמית עברי לפרפר ואנדי מורז לחתירה. הארבע קבעו יחדיו זמן של 4:07.18. מדובר בשיא ישראלי חדש, מהיר בשתי שניות מהשיא הקודם שנקבע ב-2009 והחזיק כמעט עשור. הרביעייה הישראלית הגיעה למקום ה-13 בתחרות, מרחק של שלוש שניות מהעפלה לגמר.

בסיכומה של תחרות שחר בהחלט יכולה להיות מרוצה. שש קפיצות למים, שיא ישראלי בשליחות. לא מדובר בבריכת גלים במימדיון אלא באליפות אירופה בגלזגו. פעם ראשונה שלה במעמד, לא כולל אליפות אירופה לנוער, מן הסתם, עולם אחר לגמרי. כמו שהיא נראית, בכושר הנוכחי שלה, היא לא תהיה האחרונה. והסימנים כבר מזמן על הקיר.

2018-08-15 01:00:00
2018-08-15 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך