לא כל כך נעים לראות גן נסגר

ערן קמינסקי
2037-06-30 03:36:00
2037-06-30 03:36:00

גן שנהב בשכונת הכרמים ייסגר בסוף שנת הלימודים, זאת למרות ש-25 הורים ביקשו את המשך הפעילות וטוענים כי הרקע לסגירת הגן הוא רצון העירייה לחזק את החט"צ בבית הספר האלה בשכונה

(צילום: פרטי)

הורי גן הילדים שנהב בשכונת הכרמים יצאו לאחרונה למאבק נגד כוונת מנהל החינוך בעירייה לסגור את הגן עם סיום שנת הלימודים הנוכחית.

לדברי ההורים, ש-25 מהם חתומים על מכתב שנשלח לעירייה נגד כוונת הסגירה, המהלך של מנהל החינוך מגיע במטרה לחזק את החטיבה הצעירה בבית הספר האלה, זאת על רקע הירידה המתמשכת במספר הילדים בגילאים אלו בשכונה.

במכתב ששלחו לעירייה כתבו ההורים כי "הרצון הלא ברור של העירייה לסגור גן איכותי בטענה שאין מספיק רישום לגן בשל ירידה במספר הילדים בשכונה אינו תירוץ נכון. השיקולים שאמורים לעמוד בפני מקבלי ההחלטות הם קודם כל טובת הילדים, ואם כבר סוגרים אז סוגרים גן "שאין לו ביקוש" ולא מנסים לסגור גן במטרה לווסת רישום לגנים אחרים (חט"צ) שהם לא מבוקשים".

עוד הצביעו השבוע ההורים על כך שבעקבות כוונת העירייה לסגור את הגן עם סיום השנה נוצר מצב אבסורדי, שכן רק לפני כחודש הומלץ לשמונה הורים לילדים בגן להשאיר את ילדיהם לשנה נוספת בגן חובה, כאשר זאת ייאלצו ככל הנראה לעשות בגן אחר מזה בו למדו בשנים האחרונות.

ההורים סיפרו השבוע כי נפגשו עם מחזיק תיק החינוך בעירייה, מויש לוי, שבישר להם כי ההחלטה לסגור את גן שנהב היא סופית. לדבריהם הגדיר לוי כ"תקלה" את המפגש שנערך להורים הנ"ל, זאת כאשר העירייה כבר ידעה כי בכוונתה לסגור את הגן.

יעל בליך, אחת האימהות, אמרה השבוע למודיעין NEWS: "שרת החינוך אמרה השבוע לא לסגור גנים ולא לאחד כיתות, אחרי שנת הקורונה וכל מה שהילדים עברו וחוו. לא לכל הילדים מתאים חט"צ ואנחנו רוצים את המשך פעילות הגן עם אותו צוות חינוכי. יש לנו כרגע 25 תלמידים ואני מאמינה שאם יודיעו שהוא ימשיך לפעול יירשמו עוד ילדים".

מדוברות העירייה נמסר: "מדי שנה מתמודדת העירייה עם האתגר הדמוגרפי של מספר התלמידים, אשר נמצא במגמת ירידה. בפני מנהל החינוך ניצבת התמונה המלאה של השיבוצים בגנים, תוך התחשבות בפרמטר חשוב – שגני החובה ימוקמו בסמיכות לבית ספר יסודי, על מנת לשמור על הרצף החינוכי והחברתי בין שלבי הגיל השונים. לצערנו, בשכונת הכרמים, כמו גם בשכונות אחרות בעיר, נאלצו להיסגר שני גנים שפעלו בשכונה, אחד מהם הינו גן החובה – גן שנהב, הגן היחיד שאינו צמוד לבית ספר יסודי. חשוב לציין כי בשנים הקודמות מספר התלמידים בשכונה היה גדול, ועל אף התפיסה הפדגוגית של סמיכות לבית ספר יסודי הוקם גן שנהב שאינו סמוך לבית ספר, על מנת לספק את הצורך של כמות התלמידים שהייתה. כיום כאמור, אנו נמצאים במגמת ירידה ולכן הוא נסגר. בפני ההורים עומדות שלוש אפשרויות בחירה בשיבוץ על פי סדר עדיפות. בהתאם לבחירות אלו ישובצו הילדים, כמובן שבמרבית המקרים השיבוץ על פי הבחירה הראשונה ככל הניתן. במקרים בודדים תהיה זו אפשרות שנייה או שלישית. שיבוצם של הילדים שהוחלט שעליהם להישאר שנה נוספת בגן חובה יהיה בהתאם לבחירה שנעשתה בתרופת הרישום לכיתה א', כאשר בהתאם לבחירת ביה"ס היסודי השיבוץ יהיה ככל הניתן, במתחם הגנים שסמוכים לבית הספר היסודי".

כתבות נוספות

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

המשך קריאה »

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »