לא על החומוס לבדו

יהודה גולן

ביום חמישי יחגגו מקימי "חומוס אליהו" במרכז קייזר יום הולדת שנה לסניף באירוע שייקרא "חומוספסט", בשיתוף תנועת "אנחנו הצעירים"

בתמונה: איתי ברלין (מימין) ואלעד פחימה (צילום פרטי)

ביום חמישי, 7 בנובמבר, יתקיים ב"חומוס אליהו" במרכז קייזר "חומוספסט", לציון יום הולדת לסניף שנפתח לפני שנה ע"י איתי ברלין ואלעד פחימה, שניהם גיסים, צעירים תושבי העיר, שרצו להכניס לכאן אוכל ושתייה זולים ואיכותיים. בערב ה"חומוספסט" הם יציגו מנות שוק מלהיבות, קוקטיילים ובירות במחירים מוזלים, מוזיקה (די. ג'יי דקל אקשטיין, גם הוא תוצרת מקומית גאה) ומצב רוח טוב. כל זה קורה בשיתוף פעולה עם אור גרינפלד ותנועת "אנחנו הצעירים", שיזמו כבר אירועים רבים לצעירים בעיר, והפעם חברו לאיתי ואלעד לפסטיבל חומוס מקומי ראשון, כיריית פתיחה בתרבות הלילה לצעירים שהשלושה מתכוונים לשנות.

איתי ברלין גדל במודיעין כל חייו, והוא קצין קרבי בצה"ל. אלעד, גיסו, התחתן עם אחותו של איתי ועבר לגור בעיר. אלעד עבד במשרד ראש הממשלה, ואז החל ללמוד חשבונאות וניהול עסקים, כשאיתי הגיע עם הרעיון לפתוח בעיר סניף של חומוס אליהו. איתי: "כבר שנים, מאז שאני נער, אני רואה את העיר מתפתחת וחושב על כל מיני עסקים שחסרים בעיר. אני חושב כבחור צעיר, אה חסר פה עסק – ואחרי כמה זמן מישהו פותח אותו. וככה זה קרה כמה פעמים. חשבתי שדברים חסרים, ואחרים פתחו אותם. לפני שנה וחצי הייתי ברגילה, עשיתי מקטע שביל ישראל בהר תבור, הגעתי לנצרת עילית הייתי רעב והתחשק לי חומוס. אוטומטית כתבתי 'חומוס אליהו נצרת עילית' בגוגל וישר מצאתי. שם נפל לי האסימון. חזרתי הביתה ודיברתי על זה עם אלעד, שעבד במשרד ראש הממשלה ובדיוק חיפש רענון".

ומה הלאה?

"אנחנו מתכוונים אחרי האירוע להתחיל ליין של אירועי לילה לצעירים, במקום שהוא גם זול, גם טעים וגם כשר. אני שומר כשרות וחשוב לי שיהיה מקום לכל הצעירים בעיר לבלות בו בלילה. לשומרי כשרות קשה לבלות במקומות שפתוחים היום, ולכן חשוב לי שהמקום יהיה כשר, וייתן מענה לכולם. אני רוצה לראות כאן בערבים ובלילות צעירות וצעירים מכל העיר, מגיעים לשתות, לאכול ולשמוח".

אור גרינפלד: "בשנה שעברה התחלנו במיזם 'תוך העיר' בשיתוף פעולה עם העסקים המקומיים. האירועים היו טובים לכולם: לצעירים שבאו ליהנות חמש דקות מהבית, לשתות בירה ולאכול משהו  באווירה קלילה במחיר לכל כיס, לעסקים המקומיים שזכו לרווח ולהכרה וגם לאמנים המקומיים שהקפדנו לתת להם במה בכל אירוע. ב'חומוספסט' מינפנו את הקונספט לשיתוף פעולה עם אלעד ואיתי – מאירועים קטנים זה הפך לפסטיבל של ממש, דרך הקמפיין והשיווק ועד לאירוע שיהיה מצוין – עם המנות, דרך האלכוהול וכמובן עם הביטים של דקל אקשטיין. אני מזמין את כולכם לבוא ולראות איזה פוטנציאל אדיר יש בעיר הזאת".

2035-11-03 01:05:00
2035-11-03 01:05:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך