לוחמות ומצטיינות

כתבי מודיעין NEWS
2036-09-15 07:23:00
2036-09-15 07:23:00

רגע לפני ראש השנה מחלקים צה"ל ונשיא המדינה אותות הצטיינות ל-120 חיילים, ביניהם גם סמ"ר מאיה בן עטיה וסמ"ר הדר יחיא ממודיעין

(צילום: דובר צה"ל)

רגע לפני ראש השנה נערך בירושלים טקס מצטייני הנשיא, בו הוענקו אותות הצטיינות ל-120 חיילים, בהם גם שתי חיילות ממודיעין.

הראשונה בהן היא סמ"ר מאיה בן עטיה, המשרתת כראש מדור אימונים בגדוד לביאי הבקעה. עד גיל 12 התגוררה עטיה במקסיקו, אליה הגיעה המשפחה בשליחות. בנערותה הייתה עטיה סגנית אלופת הארץ ברכיבה על סוסים, ואף התגייסה לחיל הלוגיסטיקה בתקן ספורטאית, אולם בשל רצונה לשרת כלוחמת ויתרה על זכות זו ועברה לגדוד לביאי הבקעה.

במהלך שירותה כלוחמת בגודד השתתפה בן עטיה במעצרים ופעילויות שונות, אולם עם צאתה לקורס מ"כים נפצעה ועברה לתפקיד משרדי. כיום, כראש מדור אימונים בגדוד, היא אחראית על תכלול הכשירות המבצעית ומשרתת בתפקיד אינטנסיבי מסביב לשעון.

המצטיינת השנייה של מודיעין הוא סמ"ר הדר יחיא, לוחמת בגדוד ברדלס של חטיבת פארן. יחיא קיבלה אות הצטיינות ממפקד החטיבה על תרומה יוצאת דופן לגדוד. מפקדה אמר כי היא "מבצעת את תפקידה במקצועיות ובמסירות רבה, תוך שהיא משמשת דוגמה אישית לשאר חיילי הגדוד".

הדר סיפרה השבוע: ״תמיד ידעתי שאני רוצה להגיע ללוחמה. לפני הצבא הייתי חניכה ומדריכה בתנועת הצופים, אשר הנחילה בי את ערכי הציונות. בנוסף, שיחקתי כדורעף והייתי בכושר קרבי ולכן ידעתי שרוצה להתגייס למשהו שקשור לכושר גופני. אני מאוד אוהבת את הפלוגה והגדוד, הלוחמים והלוחמות הם כמו אחים בשבילי ויש אווירה של משפחתיות בפלוגה. חשוב לי לעשות את התפקיד שלי על הצד הטוב ביותר, להרגיש משמעותית ולתרום כמה שאני יכולה״.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »