לחגוג קרוב לעיר

כתבי מודיעין NEWS
2037-09-22 03:12:00
2037-09-22 03:12:00

בחול המועד סוכות אין צורך להתרחק ממודיעין: העירייה תחגוג בפסטיבל במע"ר, קק"ל מזמינים אתכם ליער בן שמן, בנאות קדומים מציינים את החג בחוויה לכל המשפחה ובחבל מודיעין יקיימו טיולי אופניים וחדרי בריחה

(צילום: אודי הירשלר)

פסטיבל סוכות בשדרה

אגף התרבות ואירועים בעיריית מודיעין ישיק בחול המועד סוכות פסטיבל ייחודי לאמנויות הבמה, שיתקיים בשדרת מרכז העיר. הפסטיבל בנוי כך שלאורך השדרה ולצידם של מבנים שונים ומתחמים באוויר הפתוח, יפתיעו אמנים ממגוון רחב של אמנויות במה את העוברים ושבים במופעים צבעוניים, מוזיקליים ומלהיבים.

הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 23-22.9, בשעות 23:00-17:00 בכל יום, כאשר אין הגבלת תו ירוק לנכנסים לשדרה ולמרבית המופעים שיתקיימו לאורכה. עם זאת, הכניסה למתחמי המופעים המרכזיים, ברחוב הרכבת ובאמפי של המוזיאון, תהיה מוגבלת רק לבעלי תו ירוק ( כלומר מחוסנים, מחלימים ובעלי אישור תו ירוק מבדיקה מהירה (אנטיגן) בלבד. שימו לב: תוצאה שלילית מבדיקת PCR אינה מהווה אישור תו ירוק).

המופעים המרכזיים אשר יצריכו תו ירוק הם המופע של הזמר והיוצר גיא מזיג, שיארח את  ג'ימבו ג'יי וקרולינה ב-22.9 בשעה 21:00 במתחם הבמה שברחוב הרכבת. למחרת (23.9) יופיע ההרכב המצליח לולה מארש, גם כן במתחם הבמה שברחוב הרכבת בשעה 21:00. כמו כן, בימי הפסטיבל יוקרן מיצג מוזיאון המורשת החשמונאים, שהוקרן על קירות המוזיאון באירוע פתיחת השנה.

לאורך כל ימי הפסטיבל יתקיימו מופעים רבים ללא צורך בתו ירוק, בהם יופיעו אמני קרקס, להטוטנים, ליצנים ולהקת מחול. בין המופעים: הרכב האקרובאלאנס "מרציפן" יופיעו באמפי בשדרה (מול בית מספר 45); מופע ליצנים יתקיים ברחבת העצים בשדרה; במזרקות שבשדרה יתקיים מופע לכל המשפחה עם דייג ועשרות ברווזי פלסטיק שקופצים מהמזרקה; "חיות בפסנתר" – מופע סוחף של יצירות קלאסיות בפסנתר בשדרה; "רעמסט" – סיפור אהבה בין אלה לאדם שיסחף את הקהל למסיבת ריקודים במתחם רקיע בשדרות דם המכבים 39  ועוד. במקביל לאירועים תצעד בשדרה תזמורת הפסטיבל במארשים ומוזיקה קצבית, וכרכרה מפוארת מהאגדות עם נסיכה ונסיך תופיע גם היא לאורך השדרה. באמפי של מוזיאון מורשת החשמונאים תופיע להקת סילבר במופע מחול מודרני, המשלב חומרים ואביזרים שונים ומגוונים. אורכם של המופעים השונים נע בין 20 דקות לחצי שעה, והם יתקיימו באוויר הפתוח, בסבבים בשעות מסוימות המפורטות בלוח האירועים באתר העירייה.

בנוסף, יש לשים לב להסדרי החנייה לקראת ובמהלך ימי הפסטיבל: אין להחנות ברחובות דם המכבים ורחוב הרכבת מיום רביעי 22.9 משעה 14:00 בצהריים. רכבים שיחנו ברחובות אלו אחרי שעה זו ייגררו. רחובות אלו ייפתחו מחדש לחנייה בסיום הפסטיבל, ביום חמישי 23.9 משעה 23:00 בלילה. לרשות התושבים והמבקרים בפסטיבל מספר חניונים ציבוריים בקרבת שדרת מרכז העיר, ובהם מאות מקומות חנייה מוסדרים. לרגל הפסטיבל תתאפשר, באופן מיוחד, חנייה ללא עלות בחניון התת קרקעי החדש של מרכז התרבות והמוסיקה, ברחוב תלתן 26. כידוע, ישנם חניונים ציבוריים שהחנייה בהם היא חינם לתושבי העיר ובתנאי שיש תו חניה לרכב. החנייה למבקרים מערים אחרות ולתושבים שאין להם תו חניה, תהיה בתשלום בהפעלת אפליקציית חניה (פנגו או סלופארק). החניונים הללו הם חניון העירייה הנמצא מול בניין העירייה (רחוב תלתן 1) וחניון ענבה צפון (החניון הסמוך לקפית – שדרות עמק זבולון 3). חניונים נוספים ללא תשלום וזמינים לרשות הבאים לפסטיבל הם: חניון רכבת מרכז בשדרות עמק זבולון 3, חניון לב העיר (בסמוך לקניון עזריאלי ברחוב לב העיר) וחניון מרכז הבריכה העירונית בשדרות עמק זבולון 5.

אלעד שמעונוביץ, מחזיק תיק התרבות, אמר: "מסורת פסטיבל עירוני בסוכות חוזרת אחרי הפסקה של שנה. חשוב לנו לשמור על אירוע תרבותי מרכזי, שמושך אליו מבקרים רבים מהעיר ומחוץ לה. שינוי המיקום של הפסטיבל יתרום גם הוא לחידוש וריענון שלו, וחיזוק מרכז העיר החדש. אני רוצה להודות לכל אנשי העירייה הלוקחים חלק בהפקה ובראשם אגף תרבות ואירועים, ולהזמין את תושבי העיר ליהנות ממופעים מדהימים ומקוריים שמתאימים לכל המשפחה".

סוכות בחיק הטבע

בקק"ל מזמינים את המבקרים הרוצים לצאת לחיק הטבע, לקיים את מצוות הישיבה בסוכה גם בטבע. בין הימים רביעי-ראשון (22-26 בספטמבר), תוכלו לבקר בסוכה שבחניון מקסיקו ביער בן שמן.

עוד מבית קק"ל יתקיים בחול המועד האירוע" מסיק כמו פעם" – חוויה משפחתית בכרמי הזיתים של קק"ל. מלבד המסיק יתקיימו באירוע גם סיורים מודרכים, סדנאות יצירה והפעלות לילדים. את הפרי ימסקו המבקרים לתוך מיכלים לאיסוף זיתים (בתשלום סמלי במזומן של 10 שקלים למיכל במקום הפעילות(. משך הפעילות: שעתיים-שלוש. מיקום: תל חדיד ויער בן שמן. מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר קק"ל.

חגיגת סוכות בחבל מודיעין

טיולי אופניים: טיולים והשכרת אופניים עצמאיים לבודדים, זוגות, משפחות (עם כיסא תינוק, נגרר בעגלה וחד-אופן נגרר), כולל מפה וסיפור דרך.

חדר בריחה בטבע אחרי סודות הטמפלרים במושבה וילהלמה (בני עטרות). לקינוח אפשרות לפיקניק עם בקבוק יין גבינות ומאפים ביקב וילהלמה.

מתי? כל השבוע בין השעות 8:00-18:00, כולל שבת וחג.
מחיר? שעתיים של טיול עצמאי – 60 ש"ח למבוגר, 40 ש"ח לתינוק/נגרר, 20 ש"ח כל שעה נוספת. חדר בריחה בטבע עם כתב חידה ומפה – 3 שעות: 90 ש"ח למבוגר, 50 ש"ח לילד, טיולים מודרכים לקבוצות /משפחות: 120 ש"ח לרוכב (מינימום 4 רוכבים)

איפה נרשמים? יש לתאם מראש ולהזמין מקומות בווטסאפ: 052-2588142 או באימייל: ganorbikes@gmail.com.

סוכות היוצר – חגיגת סוכות בפארק נאות קדומים

חגיגה חווייתית וחינוכית לכל המשפחה: מפגש עם בעלי מלאכה, תערוכת הסוכות הייחודית בעולם, הצגה ומופע קצבי לכל המשפחה, מסלולי הליכה ושלל פעילויות.

מה בפעילות?
שלושה מסלולי הליכה לבחירה יחכו למבקרים, בעלי מלאכה לצד תחנות הדרכה ופעילויות מגוונות. ביקור באחת הגרנות שבפארק, שם מתנסים בטחינת גרגירי חיטה לקמח באבני ריחיים וישמעו מדוע השמחה כה רבה דווקא בחג האסיף; ביקור במתקן מים קדום (בור מים או בורג ארכימדס), והתנסות בהפעלת המתקן ובשאיבת מים, והדרכה קצרה על חשיבות המים בעת העתיקה; ביקור ב"סוכת הביחד", שם יסופר כיצד כל אחד מארבעת המינים מסמל את השונה וגם את הדומה בעם ישראל; סיור עצמי בתערוכת הסוכות היחידה בעולם.

בנוסף, מתקיימות לאורך היום, הופעות לכל המשפחה: "הקשה בבקשה" – מופע מוזיקלי סוחף בהשתתפות הקהל; "הנמלה שרצתה להיות צרצר וגם להיפך…" – הצגה מקורית ומהנה לקטנים ולגדולים; "סוכה להשכיר" – תיאטרון סיפור.

עוד בפארק: סוכות כשרות, מתחם יצירה לילדים ברוח החג, ג'ימבורי לקטנטנים וטיול רכוב ב"תיורית"- רכבת הפארק בסיור מרתק בין נופי הפארק (בתוספת תשלום).

מתי? חוה"מ סוכות: ימים ד', ה', ו', א' (22-26 בספטמבר).  

שעות פעילות: ימים ד', ה', א' 9:00-17:00 (כניסה אחרונה ב- 15:00), יום ו' 8:30-13:30 (כניסה אחרונה ב11:30).
מחיר? 50 ₪ למשתתף (תשלום מגיל 3).
איפה נרשמים? בהרשמה מראש באתר נאות קדומים או בטלפון: 08-9770777.

סיור בכפר חשמונאי בשילת

סיור מרתק במהלכו תעברו במגוון אתרים בכפר: בגורן תתנסו טחינת חיטה באבני ריחיים, בבית הבד תייצרו שמן, במתחם הקדרות נכין נרות מחימר, האכלת חיות בפינת החי וייצור שקיות צמחי תבלין ומרפא במתחם ייצור התבלינים.

במקביל יוצג למבקרים רחוב האומנים החשמונאיים ובעלי המלאכה מימי קדם: סתת, נגר, חרש ברזל, רוקע נחושת, מסבנה, יצור תבלינים, סנדלר ועוד.

מתי? כל ימי חול המועד החל מהשעה 10:00.

מחיר? 50 ₪ מגיל 4 ומעלה (עד 200 ש"ח למשפחה גרעינית – הורים וילדים). תשלום במזומן בלבד.

איפה נרשמים? הרשמה בתיאום מראש בלבד בטלפון: 054-4480463

סיורים בחוות הזיתים אלאדין בכפר רות

סיור מודרך לכל המשפחה, שבמהלכו נראה איך מפיקים שמן זית בבית הבד, נאכיל את תרנגולות החופש ונלמד על חייהן, נבקר בערוגות צמחי המרפא ונשמע איך הם יכולים לסייע לנו, נגלה מי גר באמבטיה באמצע כרם הזיתים ולמי הוא עוזר.

עוד במהלך הסיור: נטחן חיטה לקמח, הילדים יכינו פיתה (וגם המבוגרים יקבלו); בנוסף, המשפחות ימסקו זיתים והילדים יכינו צנצנת של זיתים כבושים, אותה ייקחו כמובן הביתה.

מתי? במהלך חול המועד בין השעות 10:00/12:00-14:00/16:00

מחיר? 35 ש"ח לילד/מבוגר (ילד מעל גיל שנה וחצי). ניתן לשלם במזומן, ביט, פייבוקס.

איפה נרשמים? ההשתתפות בהרשמה מראש בלבד בווטסאפ/ שיחה למספר:054-3141822 או שיחה למספר 054-3141824.

חוות ילדי הטבע, בני עטרות – פינת חי המתמחה בבעלי חיים אקזוטיים

חוות ילדי הטבע היא פינת חי ייחודית המביאה את עולמם הקסום של בעלי החיים האקזוטיים. מוזמנים לפינת חי המשלבת ליטוף מכרסמים, תוכים והדרכה בה תיחשפו לבעלי חיים מרתקים שאינכם פוגשים ביומיום. במקום מקומות ישיבה מסודרים, פינת יצירה בגבס וקפיטריה.

מתי? בין השעות 13:00-15:00, 10:00-12:00.
מחיר? 35 ₪ לילד (מגיל שנה), 15 ₪ למבוגר. תו נכה – ללא עלות. מחיר יצירה בגבס 10 ₪.

איפה נרשמים? הרשמה בתיאום מראש בלבד בטלפון 03-5322726

סיור במקלט הקופים הישראלי

סיור מיוחד במהלכו תחשפו לסיפורי השיקום המרגשים של הקופים שהגיעו למקלט, תגלו כיצד הם מתקשרים ביניהם ומשחקים, כיצד ניתן לשמור עליהם ועל סביבתם הטבעית ועוד.

מתי? במהלך חול המועד, בהרשמה מראש.
מחיר? 48 ש"ח למשתתף (זמינים כרטיסים בהנחה).

איפה נרשמים? באתר פארק הקופים.

קטיף במושב גמזו

הדרך הכי אותנטית להתחבר לטבע – לקטוף בעצמכם את מה שאתם אוכלים. אז מה אפשר לקטוף הפעם? רימונים, קלמנטינות ולימון-ליים

מתי? חול המועד סוכות. ימים א-ה בין השעות 9:00-18:00 ובימי שישי 9:00-13:00.

מחיר? 30 ש"ח לאדם, ילדים עד גיל 3 – הכניסה חופשית. אכילה חופשית בעת הקטיף ואת הנלקח הביתה בתשלום לפי סלסלה.

איפה נרשמים? 055-5593119 (SMS או וואטצאפ). בשל הקורונה חובה להירשם מראש.

כתבות נוספות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »