לפני שתעשו נזק: טיפים לשיפוץ מבני בטון

תוכן פרסומי

כיום, כשמרבית הקירות עשויים מבטון חזק, שבירת קיר לצורך פתיחת פתח או להרחבת המבנה הופכת לאתגר של ממש

כל המבנים במדינת ישראל מחויבים לעמוד בתקני בטיחות כנגד רעידות אדמה כמו גם תקני ביטחון שמחייבים הימצאות של מרחב מוגן ועל כן כמעט כל הבתים והבניינים עשויים מאחוז גבוה של בטון שמהווה נכון להיום את אחד החומרים החזקים ביותר שעומדים לרשות מהנדסים וקבלני בניין. עד כה הכל נשמע מצוין שהרי מי לא היה רוצה לגור או לעבוד במבנה חזק אך נשאלת השאלה מה עושים כשיום אחד מחליטים לשפץ את המבנה?

בעוד שבעבר היה מאוד פשוט לשכור שיפוצניק או קבלן שישברו קירות עשויים בלוקים, היום כשמרבית הקירות עשויים מבטון חזק, שבירת קיר לצורך פתיחת פתח או להרחבת המבנה, הופכת לאתגר של ממש שמשלב את הצורך להתמודד עם חומר חזק במיוחד מצד אחד ולבצע את העבודה באופן בטיחותי שלא יפגע במבנה מצד שני.

לפניכם מספר טיפים ורעיונות שיעזרו לכם להתמודד עם שיפוץ של כל מבנה בטון, החל ממקלט או מרחב מוגן ועד לדירה או בניין משרדים.

מה עושים כשצריכים לשבור קיר בטון?

כאמור, שבירה של קיר בטון אינה באה בחשבון שהרי מדובר בחומר חזק מאוד שמהווה בסיס איתן לגבוהים שבמגדלים. במצב שבו האמצעים הרגילים שאנו מכירים אינם יעילים עוד, נשאלת השאלה כיצד אפשר לשבור את הבטון?

התשובה לכך היא שירותי ניסור וחיתוך בטון ביהלום אשר במקום לשבור פשוט חותכים את הבטון באופן מדויק ולא משנה באיזה עובי הבטון ואם הוא מחוזק בברזלים.

ניסור בטון מתבצע באמצעות מגוון כלים שבבסיסם מצוי גלגל משונן אשר מסתובב במהירות גבוהה ומסוגל לחדור את הבטון הקשוח ביותר – זאת הודות לאבקת יהלום שמצפה אותו ומאפשרת לו להתמודד עם המשימה באופן מוצלח.

הפעלת המסורים לחיתוך בטון דורשת ידע, ניסיון ולעתים קרובות אפילו רישיון (בהתאם לסוג העבודה) ועל כן היא מתבצעת על ידי חברות שמתמחות בכך ולא על ידי קבלן השיפוצים שמוכר לכולנו.

מסור לחיתוך בטון מהווה את הפתרון הטוב ביותר כאשר רוצים לחתוך קיר כדי להתקין דלת, כשרוצים לפתוח חלון ואפילו כשמעוניינים לחתוך תקרה כדי לחבר בין קומות.

סיכונים בניסור בטון שצריך לקחת בחשבון

עד כה ניסור בטון נשמע מאוד פשוט ואם תראו כיצד הוא מתבצע, זה יכול להראות אפילו די קל.

אל תתנו למראה ולתיאור להטעות אתכם – מדובר באחת העבודות המסוכנות בענף הבנייה והשיפוצים ונראה כאילו שכל סוכי הסכנות מתרכזות לעבודות הללו.

צריך לזכור שישנה סיבה טובה מאוד לבחירת חומר יקר כמו בטון לבנייה של מבנה או חלקים ממנו ואם אתם מתכוונים לנסר חלק או קיר שלם, עליכם לוודא שאתם לא פוגעים בכוונות של המהנדס שתכנן את המבנה ושאינכם מחלישים אותו או הופכים אותו לפחות בטוח.

כדי לעמוד במשימה חשוב להיוועץ באיש מקצוע או בקונסטרוקטור אשר יאשר את העבודה מבחינה בטיחותית.

לאחר שפתרנו את הנושא התכנוני, הגיע הזמן לעשוק בפרקטיקה או נכון יותר בסיכונים שמלווים את הניסור עצמו.

חשוב מאוד לבחור קבלן ניסור בטון מקצועי בעל ביטוח מתאים שיבצע את העבודה ולא להתפשר על חובבן שמחזיק בכלי עבודה כל כך עוצמתי. לקבלן ניסור בטון מקצועי יש לעתים קרובות כלי עבודה מתקדמים שמאפשרים לבצע את החיתוך באופן בטוח יותר לדוגמה מסורים שאינם יוצרים רטט אשר עשוי לערער את המבנה או חלקים ממנו.

דבר נוסף שצריך לתת עליו את הדעת הוא פינוי הפסולת. מדובר בחלקי בטון כבדים מאוד וגם חדים שיכולים לפצוע בקלות. וודאו עם קבלן הניסור שהשירות כולל את הטיפול ופינוי של פסולת הבניין.

ולסיום, אפשר להתמודד עם חיתוך של בטון באופן יעיל אך כדי לעשות את זה עלינו לזכור שמדובר באתגר הנדסי ובטיחותי ועל כן עלינו לבחור בבעל מקצוע מנוסה עם מוניטין חיובי בענף.

כותב המאמר הוא יניב מהחברה לניסור וקידוח בטון במודיעין

2035-03-07 03:12:00
2035-03-07 03:12:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך