"לפתוח את היכלי התרבות"

כתבי מודיעין NEWS
2036-08-13 03:33:00
2036-08-13 03:33:00

חיים ביבס ובכירי השלטון המקומי, יחד עם איגוד מנהלי התרבות, קראו השבוע לשר הבריאות ולפרופ' גמזו לפתוח מחדש את ההיכלים העירוניים, שלפני כחודש נסגרו שוב

(צילום: היכל התרבות מודיעין)

חיים ביבס, בכובעו כיו"ר מרכז השלטון המקומי, היה השבוע בין מובילי הקריאה לפתיחה מחודשת של היכלי התרבות ברשויות המקומיות.

מספר שעות לאחר הפגנת המחאה של אנשי התרבות מול בית ראש הממשלה בירושלים, שלחו ראשי השלטון המקומי ואיגוד מנהלי התרבות ברשויות המקומיות, מכתב לשר הבריאות ולפרופסור רוני גמזו, בו נכתב כך: "לצד ההחלטה של קבינט הקורונה בהמלצת משרד הבריאות, כי תתאפשר פתיחה של אירועי תרבות בשטחים פתוחים, אנו מבקשים כי משרד הבריאות ינחה את הרשויות גם בפתיחה של היכלי התרבות. על מנת לקיים אירועי תרבות בהיכלים, על הרשויות המקומיות להיערך בממוצע כחודש ימים מרגע ההכרזה על הפתיחה ועד לקיום אירוע בפועל בהיכלים. המתווה של פרופ' גרוטו מיום 21 ביוני 2020 הינו מתווה מפורט וישים, הכולל את כל שלבי הביצוע בהם נדרשת הקפדה למניעת הידבקות ואנו מבקשים לפעול על פיו".

מאוחר יותר שיתף ביבס את הידיעה על המהלך בדף הפייסבוק שלו, והוסיף כי "אני וחבריי ראשי הרשויות פנינו לקבינט הקורונה בדרישה לפתוח את היכלי התרבות לאירועים. מדובר במעשה ההגיוני והנכון, מכמה סיבות: האוכלוסייה הפוקדת את ההיכלים היא אוכלוסייה בוגרת וצייתנית שמקפידה על ההנחיות. מערכות המיזוג בהיכלים שואבות אויר צח מבחוץ ואינן מבצעות סירקולציה פנימית של האוויר. כדי להיערך לפתיחה בהתאם להנחיות משרד הבריאות, הרשויות המקומיות צריכות חודש הכנה, ולכן חבל על כל דקה. היכלי התרבות מספקים עבודה לאלפי אמנים ויוצרים, וגם לעובדים בתחומי ההגברה, תאורה, פרסומאים, מעצבים, מאפרים, שיווק וטלמרקטינג, אחזקה, אבטחה, ניקיון ועוד. המתווה של פרופ' גרוטו לפתיחת עולם התרבות הונח על השולחן לפני כמעט חודשיים. השלטון המקומי דורש מהממשלה: תנו לנו ליישם אותו, כי ההצגה חייבת להימשך".

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »