"מאוכזב? מה פתאום"

ערן קמינסקי

אור גרינפלד הקים את תנועת "אנחנו הצעירים" כדי להיכנס יחד איתה למועצת העיר • לפני הבחירות חברה התנועה ל"שחר עושים חינוך" שהכניסה למועצה שלושה נציגים • גרינפלד, שהוצב במקום הרביעי, נותר בחוץ • ראיון

אחד ממאוכזבי מערכת הבחירות הוא ללא ספק אור גרינפלד, גם אם הוא מקפיד לשדר אחרת. מי שהקים את תנועת "אנחנו הצעירים", שהצליחה בתקציב מינימלי ובשלל דרכים יצירתיות ליצור סביבה באז, נותר מחוץ למועצת העיר לאחר שהחבירה למויש לוי הסתיימה בשלושה מנדטים בלבד. כזכור, לאחר החבירה לסיעת "שחר עושים חינוך" של סגן ראש העירייה מוקם גרינפלד במקום הרביעי ברשימה המשותפת.

גרינפלד, עד כמה התאכזבת שלא הצלחת להיכנס למועצה?

"אני לא כל כך מאוכזב, מרוצה אפילו. הצלחנו להביא כמעט 6,800 אנשים לקלפי, מהם הרבה צעירים. אי אפשר שלא להתאכזב מזה שלא קיבלנו את המנדט הרביעי, אבל צריך לקחת בחשבון את אחוזי ההצבעה הגבוהים. אני חושב שעשינו הכל נכון, אני מאוד מרוצה מהדרך ומקבלת ההחלטות".

בעקבות התוצאות אתה מתחרט על החיבור למויש במקום ריצה עצמאית?

"ממש ממש לא. יכולנו ללכת לבד, להכניס מנדט ואפילו שניים, אבל מה אז? קראנו את המפה הפוליטית וראינו שביבס הכניס את לוטם ושאלעד מאוד חזק. ידענו שהוא יביא שני מנדטים. בסוף רצינו להשפיע והלכנו למהלך שאו שהולכים על הקופה או שלא נכנסים. ידענו לקחת את הסיכון, גם כי לא רציתי להתבשל בביצה הפוליטית חמש שנים עד המועצה הבאה. רצינו להשפיע עכשיו. שמנו את נושא הצעירים על השולחן ואני חושב שזה התבטא בבחירות. כולם התחילו לדבר על הצעירים. אני חושב שעשינו את שלנו והעברנו את המסר שיש פה כוח של צעירים שמתגבש".

וזה יחפה על היעדרותך מהמועצה והיכולת שלך לעשות בעצמך?

"לא חושב שלא אשפיע, גם אם לא אהיה במועצה. אתמול היינו בפגישת התנעה לקדנציה ואנחנו ניקח חלק בכל מה שסיעת שחר עושים חינוך תעשה ובכל הוועדות. מויש מחוייב אלינו. זה לא שעשינו פה קמפיין פוליטי ועכשיו אנחנו הולכים להיעלם".

זאת בדיוק אחת הטענות שמושמעות, שמויש השתמש בכם כדי להגיע לפלח מצביעים נוסף.

"אז לא. אני יכול להגיד לך שמויש מאוד מחוייב וגם שהיה אבל במטה כשהגיעו התוצאות. אני רוצה גם להגיד לצעירים ובכל מי שבחר בנו שהקול שלהם לא הולך לאיבוד. אנחנו נשארים בעיר ואנחנו עושים בעיר ונמשיך לעשות. נמשיך להשפיע גם מהוועדות בעירייה, שם אנחנו רוצים לדחוף את נושא הפיצול דירות".

אתה רואה אפשרות לשינוי אמיתי בתחומים הנוגעים לצעירים בעיר בקדנציה הקרובה?

"אני בטוח שיהיה שינוי בנושא הצעירים. גם כי יש מישהו שהצהיר שהוא נציג הצעירים ואני חושב שזה טוב. אני חושב שיהיה שינוי לטובה. כמה לטובה? אני לא יודע. ייפתח המע"ר, יהיו עוד מקומות בילוי, בנושא התחבורה הציבורית אני חושב שהשפענו עליו באופן ישיר".

אתה סומך על ביבס שהצהיר שיקים מוקד עירוני לתחבורה הציבורית או שזה נראה לך עוד הצהרת בחירות?

"בוא נחכה ונראה. אני רוצה להיות שם במקום שישפיע. צברנו המון ניסיון בעניין ואני רואה שינוי לטובה. אשמח לתת מהניסיון שלי. בסוף, אי אפשר להתעלם מהמחדל הזה שהולך פה".

איך אתה רואה את אחריות העירייה בעניין?

"אני חושב שאם אנחנו מחפשים אשמים אז יש הרבה אחריות שמוטלת על משרד התחבורה. אני חושב שרשות מקומית צריכה להתאבד על הנושא הזה בשביל התושבים שלה ואני לא מאשים אף אחד בעירייה כי אני יודע שהם עשו המון".

אתה באמת מאמין שהעירייה עשתה כל שביכולתה בעניין? הרי ביבס לא פצה פה בעניין עד שהתקרבו הבחירות.

"עכשיו יש קדנציה חדשה. אם זה לא יבוא מהעירייה זה ימשיך לבוא מאיתנו. אנחנו לא נגד העירייה, אנחנו רוצים שיתוף פעולה בין העירייה לתושבים ואני רואה את זה קורה, כי אי אפשר להתעלם ממה שאנחו עשינו ב"קו האדום". אני מניח שלא יעבירו את זה לסדר היום".

נשמע קצת נאיבי..

"אני לא חושב שזה נאיבי. אני חושב שעכשיו אפשר אפילו לקחת את זה עוד שלב קדימה. לדרוש מהעירייה לכנס את פורום התחבורה או מה שיקימו וכן להמשיך את מה שעשינו. אני בעד דרכים יצירתיות ואני באמת סומך גם על מחזיק תיק התחבורה וגם על ראש העיר שראה מה קרה פה בחודשים האחרונים. אני מאמין שהם יתפנו לזה".

מה עוד יכול להשתנות בתחום הצעירים בשנים הקרובות?

"הנושא הזה של בניית דירות שני חדרים זה משהו שעוד לא היה בעיר. לגבי פיצול הדירות, אומרים שהשוק עצמו לא מאמץ את הרעיון אבל אנחנו רוצים שיביאו את זה לידיעת התושבים. יש פה הרבה דירות ריקות והרבה צעירים שרוצים להישאר בעיר ולא יכולים".

מה אתה חושב על ההישג של אלעד שמעונוביץ, שהצליח בפעם הראשונה להביא את צעירי מודיעין אל הקלפי? אתה סומך עליו שייצג את האינטרסים שלך?

"אני לא חושב שרק אלעד הביא את הצעירים לקלפי. הם הצביעו גם לנו וגם למודיעין חופשית. כן הייתה התעוררות של צעירים, אבל זה משהו שאנחנו התחלנו לפני שנה. אני מצפה ממנו בצעיר בעיר לקדם את נושא הצעירים. אני חושב שבניגוד לקדנציה הקודמת הפעם הוא מגיע כנציג הצעירים ואני אשמח לשתף פעולה בעתיד. אנחנו לא בתחרות, נגמרו הבחירות".

יכול להיות שהחבירה שלך למויש סייעה דווקא לשמעונוביץ בכך שנשארה רק סיעת צעירים אחת?

"לא נראה לי. בסוף, ידענו שהחבירה למויש תעלה סימני שאלה והיה קל מאוד להתלבש עלינו בטענות. אני מאוד שלם עם החבירה למויש. אם כבר לחבור למישהו זה היה האדם הנכון. אל תשכח גם שאלעד לא הציע לי לחבור אליו".

2018-11-22 00:00:00
2018-11-22 00:00:00

כתבות נוספות

למה? ככה!

מה אומרים לאלפים, ויתכן אף שמדובר ברבבות, שריצו עונשי מאסר על פרומיל מהאישומים נגד ביבי?

נשארים בצמרת

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני מכירות הדירות החדשות בחודשים ספטמבר-נובמבר, מהם עולה כי מודיעין ניצבת במקום ה-4 בארץ עם מכירה של 842 דירות

תנו ללמוד בשקט

סטודנטים תושבי העיר שרכשו מנוי לתקופת המבחנים במתחם חללי העבודה של העירייה הופתעו לגלות כי שעות הפעילות השתנו ללא התראה: "הבטיחו לנו משהו ופתאום החליטו לשנות"

למה? ככה!

מה אומרים לאלפים, ויתכן אף שמדובר ברבבות, שריצו עונשי מאסר על פרומיל מהאישומים נגד ביבי?

המשך קריאה »

נשארים בצמרת

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני מכירות הדירות החדשות בחודשים ספטמבר-נובמבר, מהם עולה כי מודיעין ניצבת במקום ה-4 בארץ עם מכירה של 842 דירות

המשך קריאה »

תנו ללמוד בשקט

סטודנטים תושבי העיר שרכשו מנוי לתקופת המבחנים במתחם חללי העבודה של העירייה הופתעו לגלות כי שעות הפעילות השתנו ללא התראה: "הבטיחו לנו משהו ופתאום החליטו לשנות"

המשך קריאה »

שעתם הקשה של המנהלים

הגל הנוכחי של הקורונה מעמיד את מנהלי בתי הספר במצב בלתי אפשרי, בו מלבד המאומתים והמבודדים נעדרים מהלימודים גם תלמידים רבים שהוריהם חוששים לשלוח אותם ללימודים • מנהלי בתי הספר במודיעין מספרים איך בכל זאת מצליחים לשמור על שגרת לימודים כאשר רבע מהמורים נעדרים

המשך קריאה »

הפתרון למחסור בסייעות?

עיריית מודיעין תשיק בקרוב קמפיין פרסומי לגיוס חיילים משוחררים כתומכי הוראה בגני הילדים והצהרונים, ותעניק להם מלגה של עד ל-8,000 שקל בתום שישה חודשי עבודה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך