"מהיום אנחנו משחקים במגרש של הגדולים"

יהודה גולן וערן קמינסקי
2018-10-31 00:00:00
2018-10-31 00:00:00

אבי אלבז חוגג הבוקר את ההישג הגדול של מערכת הבחירות • ביבס: "אני מאמין שגם אלעד וגם מויש וגם טאוב יהיו בקואליציה שלי" • שמעונוביץ: "עכשיו אנחנו צריכים להוכיח את עצמנו" 

מועמדי הרשימות השונות בבחירות לרשות המקומית התעוררו הבוקר לתוצאות (הלא סופיות), כאשר אבי אלבז מרגיש כמנצח הגדול ואומר: "מהיום אנחנו משחקים במגרש של הגדולים". לדבריו "זה לא סוף פסוק ואני ממתין לקולות החיילים כך שיתכן שנקבל עוד מנדט".

עד כמה היתה השפעה לראיון בערוץ 2 על תחושות הציבור והתמיכה בכם?

"אני לא חושב שהראיון השפיע. הציבור החילוני כבר הרבה זמן חש שפוגעים בזכויותיו, במובן הזה שעד היום תמיד הלכו לקראת הדתיים בכל דבר והציבור הדתי כאן נבהל שפתאום יש גוף שמנסה לשמור על הזכויות של החילונים, והם פשוט נבהלו מאיתנו"

לכן קיבלתם הרבה קולות?

"גם. אבל אני לא מתכחש לכך שהציבור החילוני הבין שמשהו קורה ושצריך לשנות את המצב. תראה אני לא נגד דת וגדלתי בבית דתי אבל פגעו בנו החילוניים"

אבל זה היה כך גם לפני חמש שנים אז מה ההבדל?

"ההבדל שהפעם הצוות שלנו היה שונה ואיכותי הרבה יותר. בנינו צוות מקצועי ונחוש שעובד ביחד. אצלנו אין מנהיג ומריונטות שסביבו, כולנו מחליטים ביחד וקובעים מדיניות ביחד והעיקר עבדנו בשטח יום יום ושעה שעה, בלי מימון משום מפלגה גדולה. גייסנו 105 אלף שקלים כתרומות זה הכל. זה הרבה פחות מאחרים אבל פיצינו בעבודת שטח, ולכן יש תוצאות"

דבר איתי על קואליציה?

"כמובן שאם ביבס ירצה נשב איתו ונדבר"

ביבס הודיע שלא יכניס אותך לקואליציה

"תראה יש דברים שאומרים לפני החירות ויש דברים שאומרים אחרי הבחירות. אני לא מחרים אף אחד ואם ביבס ירצה? נדבר".

ראש העירייה ציין הבוקר הישג מאכזב לכל הדעות, ואמר: "ללא ספק הנושא שהעלה לכותרות שר הפנים, יצר הפחדה של הציבור ורתיעה של רבים ולכן נטייתם הלכה לכיוון. אבל כשאני מביט על התוצאה, אני יודע ובטוח שתהיה לי קואליציה יציבה שלנו והיא תהיה המשך לקואליציה הקיימת. כרגע זה נראה מבחינתי לפחות שהכוחות הטובים בעיר ימשיכו בקואליציה. אני מאמין שבסופו של דבר אקים קואליציה טוב ואמשיך לעבוד למען העיר. אל תשכח שקואליציה מייצגת למעשה את החתך האמיתי של העיר".

ומי יהיה בקואליציה שלך?

"אני מאמין שגם אלעד וגם מויש וגם טאוב וגם אחרים וניקח את הכל בחשבון, כולל גם אילן".

גם אלעד שמעונוביץ הגיב הבוקר, לאחר שעמד במשימה והשיג תוצאה מרשימה: ״התוצאות מבחינה אישית מדהימות ומרגשות. אחרי עבודה קשה לאורך חמש שנים בהתנדבות, מרגש לקבל פידבק כל כך מפרגן. לא רוצה להישמע כמו עוד פוליטיקאי, אבל אין מילים לתאר את השמחה בלקבל סלפי מהקלפי של עוד תושב, או להיכנס למטה שלך ולראות כל כך הרבה אנשים מגוייסים ובהתנדבות. אני רוצה להודות לצוות המדהים של רשימת הצעירים, שהוכיח איך מנהלים קמפיין נקי ופוזיטיבי, של הצגת עשייה ולא הכפשת האחר, שמדבר בגובה העיניים ולא בסיסמאות שחוקות. עכשיו אנחנו צריכים להוכיח את עצמנו ולמלא את מה שהתחייבנו לצעירים שלנו. כי כמו שאמרנו לאורך כל הבחירות, אנחנו הדור הבא של העיר הזו״.

עוד הגיב בינתיים גם ברוך בוכניק, שהשיג למעלה מאלפיים קולות: "באופן אישי זה מאד מאכזב בהתחשב בכמות העשייה הזמינות והנבחרת שבנינו שמורכבת מעשייה מוכחת ללא גימיקים. בשורה תחתונה ,אמנם לא גדלנו במנדטים אך מבחינה מספרית גדלה התמיכה באופן משמעותי , ברצוננו להודות לציבור הרחב על התמיכה.

האם תכנסו לקואליצייה?

"קואליציה היא תמיד הדבר הנכון כל זמן שאפשר לתרום. ישנם מספר פרוייקטים חשובים לעיר ושם נתמקד".

מה דעתך על ההישג של מודיעין חופשית?

"הציבור אמר את דברו וזאת הדמוקרטיה. מבחינה אישית, אף על פי שחווינו דמוניזציה באופנים שונים דגלנו ולאו דווקא רק בגלל מודיעין חופשית , דגלנו בהסבר ושיח כדי למקד את הנושא ולצמצם את הפער".

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »