מהיום: נפתחה עונת הרישום למוסדות החינוך

ערן קמינסקי

כפי שפורסם לראשונה במודיעין NEWS: השנה יוכלו הורי התלמידים העולים לגני החובה וכיתות א' לרשום את ילדיהם לכל בית ספר בעיר, כאשר תקופת הרישום תסתיים ב-16 לפברואר

עונת הרישום למוסדות החינוך לשנת הלימודים הבאה (תשפ"א) החלה הבוקר, כאשר כפי שפרסמנו לפני כחודש השנה נפתחו לראשונה אזורי הרישום לכלל תלמידי גני החובה וכיתות א'.

הרישום למוסדות החינוך מבוצע כמו בכל שנה, באמצעות אתר העירייה מהיום (שני) ועד ל-16 בפברואר. הרישום מתבצע עבור ילדים העולים לגני הקדם חובה, לגני החובה ולכיתות א', ולכיתות ז' בבתי הספר העל יסודיים ממ"ד. פרטים מלאים לגבי כל שכבת גיל וסוגי המוסדות ניתן למצוא בחוברת הנגשת המידע שבאתר העירייה.

כזכור, במינהל החינוך בעירייה השלימו באחרונה תהליך שנמשך לאורך השנתיים האחרונות במשותף עם משרד החינוך והנהגות ההורים, במטרה להרחיב את אפשרויות הרישום לתלמידי העיר ובמקביל לגבש את הזהות הייחודית של כל אחד מבתי הספר היסודיים בעיר. במינהל החינוך ערכו בחודשים האחרונים סקר בקרב הורי התלמידים וקיימו החודש "ערבי חשיפה" בכל בתי הספר.

ראש מנהל החינוך בעירייה, בתיה שוכן, הסבירה בריאיון למודיעין NEWS: "בגילאי 3-4 לא יהיה שינוי והתושבים ירשמו את הילדים באזורי הרישום הקיימים. על פי המספרים יחליטו במינהל החינוך כמה גנים ייפתחו בכל שכונה. החל מגילאי 5 יתחיל מודל הבחירה. הורים לילדים העולים לגני חובה יבחרו בשלב הראשון אם הם רוצים לרשום את הילדים לגנים בשכונה שלהם או בכלל העיר. רוב ההורים לא מעוניינים לנסוע לגנים מרוחקים, כך שאין צורך לחשוף אותם לכל האפשרויות והם ייתבקשו לבחור עד שלוש אפשרויות באזור שלהם. מי שיהיה מעוניין בעוד אפשרויות ייתבקש לבחור מהמרחב העירוני, שם ייפתחו לו כל האפשרויות".

מה יקרה ברישום לכיתות א'?

"גם כאן אפשר יהיה לבחור מהמרחב העירוני, ממרחב שכונת המגורים ואפשרות נוספת היא לבחור 'בית ספר עוגן' – אותו בית ספר שממילא גן החובה אמור להזין אותו בתלמידים. בחוברת יופיע המידע אילו גנים מזינים את בתי הספר השונים".

במנהל החינוך הסבירו השבוע כי מדובר בבחירה מבוקרת שבה מנגנון ויסות עירוני יופעל במידה שלא יהיה ניתן לאפשר לכולם את העדיפות הראשונה שבחרו. מנגנון הוויסות יתחשב ראשית כל במרחק מהמוסד החינוכי, ולאחר מכן בשיקולים פדגוגיים , משפחתיים ואחרים.

עוד נמסר השבוע מהעירייה כי מערכת הרישום המקוונת התחדשה והותאמה להרחבת אפשרויות הבחירה, כאשר הנחיות מפורטות על אופן ביצוע הרישום והבחירה מופיעות בחוברת הנגשת המידע. עוד ניתן למצוא בחוברת מידע נרחב של הנחיות לרישום כולל לתושבים ועולים חדשים, רישום למסגרות לחינוך המיוחד והסעות, רישום למסגרות על אזוריות, צהרונים, תשלומי הורים ועוד. השנה לראשונה תכלול החוברת את כל המידע הרלוונטי לרישום ולשיבוץ לכל שכבות הגיל משלב הכניסה למערכת החינוך ועד כיתה יב'. כחלק מהתחדשות המערכת המקוונת הוכנסה לראשונה האפשרות לצרף מסמכים, מה שיחסוך בחלק מהמקרים את הצורך בהגעה פיזית לבניין העירייה.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי, אמר: " הרישום למוסדות החינוך השנה מביא לידי ביטוי בחינה עצמית מתמדת שלנו על מנת לשפר את פעילות המערכת ככל שניתן. השנה יזמנו שינויים שנבעו מבדיקת רצון הורים לתלמידים שעולים לגן החובה ולכיתה א' והם כוללים בחירה רחבה יותר לילדי גן חובה וכתה א', והקלה בתהליך הבירוקרטי של רישום של תושבים חדשים בעיר והורים לילדים שאינם גרים יחד. אנחנו מבינים שלא ניתן להיענות לכל הבקשות של כל ההורים, אך נעשה כמיטב יכולתנו כדי לנסות עד כמה שניתן לתת את המענה הטוב ביותר. אני מאחל לכולנו שנת לימודים מלאה בלמידה מעשירה, בערכים טובים ובהרבה הנאה".

2036-01-27 01:30:00
2036-01-27 01:30:00

כתבות נוספות

שנת שיא

רגע לאחר סיומה של שנת 2021 חושפים מתווכי הנדל"ן המקומיים את העסקאות הגדולות של השנה: וילה במכבים שנמכרה בקרוב ל-9 מיליון שקל, עסקת השיא לדירת 3 חדרים והדירה הכי יקרה במגדלי דמרי

חותכים את התור

מתחם בדיקות נוסף החל לפעול בעיר, בחניית הספריה העירונית, ובעירייה מקווים כי יחד עם השקת מתחם הדרייב אין בפארק הטכנולוגי יצומצמו העומסים הכבדים שנרשמו בשבוע שעבר

שנת שיא

רגע לאחר סיומה של שנת 2021 חושפים מתווכי הנדל"ן המקומיים את העסקאות הגדולות של השנה: וילה במכבים שנמכרה בקרוב ל-9 מיליון שקל, עסקת השיא לדירת 3 חדרים והדירה הכי יקרה במגדלי דמרי

המשך קריאה »

חותכים את התור

מתחם בדיקות נוסף החל לפעול בעיר, בחניית הספריה העירונית, ובעירייה מקווים כי יחד עם השקת מתחם הדרייב אין בפארק הטכנולוגי יצומצמו העומסים הכבדים שנרשמו בשבוע שעבר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך