מהנצרות ליהדות, מיוהנסבורג למודיעין

2037-03-21 02:33:00
2037-03-21 02:33:00

סם גורדון נולד בניגריה, פעל בדרום אפריקה ככומר מוכר, התגייר לאחר שגילה שורשים יהודיים וכעת הוא ומשפחתו מגיעים למודיעין לאחר ששכרו דירה בעיר באמצעות משרד שומכר נדל"ן

(צילום: פרטי)

אל מודיעין מגיעות מדי שנה עשרות רבות של משפחות עולים חדשים, אולם ספק אם משפחה עם סיפור מיוחד כמו זה שאתם עומדים לקרוא נחתה כבר בעיר.

במשרד שומכר נדל"ן סגרו לאחרונה עסקת שכירות, שהתבצעה מרחוק, עבור בני הזוג גורדון, שמגיעים לישראל היישר מדרום אפריקה. הבעל, סם גורדון, נודע במדינה האפריקנית ככומר מוכר, שגילה את שורשיו היהודיים והתגייר לפני מספר שנים.

סיפורו של גורדון החל בכלל בניגריה, בה נולד, שם פעל ככומר מוכר שעמד בראש כנסייה משלו ונודע ביכולת הרטורית שלו. בשנת 2005 העתיקו סם ומשפחתו את מגוריהם לדרום אפריקה, שם הוא הפך לכומר מטיף אהוד ומוכר, שהופיע בטלוויזיה וברדיו וערך סיורים בכל רחבי אפריקה כדי להפיץ את בשורת הנצרות ולהכשיר דורות חדשים של אנשי דת נוצרים.

מסלול חייו של גורדון השתנה בשנת 2011, כאשר לדבריו הוא חלם חלום בו התגלה אליו קול שקרא לו לבחור בישראל. בעקבות החלום הפך גורדון לפעיל פרו-ישראלי, ואף הקים גוף שתמך בישראל וייצג אותה באמצעי התקשורת מול טענות ארגון ה-BDS ודומיו. המוטו שלו היה: "אם אתם מאמינים בתורה, אתם חייבים לאהוב את ישראל".

בשנים שלאחר מכן החל גורדון להעמיק בלימודי היהדות, זאת במקביל לפעילותו ככומר נוצרי, עד שחקר את המורשת המשפחתית שלו מניגריה וגילה כי אבותיו היו יהודים. לאחר הגילוי הודיע גורדון לקהילה שלו כי הוא עוזב את הכנסייה, ובתוך שלוש שנים עברו הוא וכל בני משפחתו גיור. סם הפך לשמואל ואשתו לשושנה, כאשר מאז הספיקו ילדיו לעלות לישראל ולהתחיל בלימודים בישיבה.

כעת, כאמור, מחכים גורדון ורעייתו לאישור להגיע לישראל, כאשר הם צפויים להתמקם בדירה ברחוב יהלום בשכונת אבני חן, שמצאה עבורם מתווכת הנדל"ן לימור כהן-מלול ממשרדו של שומכר.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »