מה תפקידו של החוקר הפרטי?

תוכן פרסומי

מה הסיבות בגינן אנשים בוחרים לא לפנות למשטרה ולשכור חוקר פרטי? הם מספקים תוצאות טובות? ומה תפקידו של החוקר בכלל?

((צילום: Freepik)

מי הוא החוקר הפרטי?

חוקר פרטי הוא אדם שהכשרתו בוצעה באימון של שלוש שנים במשרד חקירות על תפקידו עליו פיקח חוקר מנוסה לפחות שמונה שנים ומאמן מוסמך. בסוף ההכשרה חייב לעבור המתאמן לעבור מבחן הסמכה בנוסף לדו"חות הדיווח על פעילותו מידי חצי שנה. החוקר מתעסק ומתרכז באיסוף מידע על אנשים כאזרחים לפי דרישות לקוחותיו. למען פעילותיו החוקר נעזר בטכנולוגיה מתקדמת מאוד ובעזרת מאגרים שונים רבים ומווגנים. על החוקר לעבוד לפי החוק, שהכתיב כללי אתיקה חמורים. החוקר רשאי לבצע מעקבים אחרי אנשים לפי הצורך.החוקר יכול לעזור במתן הראיות בבית המשפט. הוא יכול להביא תמונות, הקלטות של שיחות, מסמכים, תיעוד רגעים מפלילים ועוד.

באילו תחומים מתעסקים החוקרים

חוקרים פרטיים מתעסקים בלא מעט תחומים כמו למשל

  • בגידות
  • חקירות סיעודיות
  • הונאה
  • איתור אנשים או רכוש
  • גירושים
  • ריגול עסקי
  • סיוע בחקירות פליליות
  • סיוע בחקירות מגזר
  • בדיקת נאמנות העובד למקום עבודתו
  • דיבוב ותשאול

מתי  שוכרים חוקר פרטי ואיך

כאשר אדם רוצה לגלות עוול שנעשה לו ולמשטרה אין את העניין לעשות זאת, לכן אותו אדם יחפש מהחוקר את האמפטיה המקסימלית. בגלל שחוקר כזה הינו פרטי ולא מוסד ממשלתי כמו משטרה, החוקר יתחייב לספק את ה"סחורה"- התשובות לשאלות של משכיר שירותיו.

איך בוחרים חוקר פרטי

שבוחרים חוקר פרטי עלינו לקחת בחשבון מגוון רחב של קריטריונים. קודם כל עלינו לוודא כי החוקר הפרטי אותו שאת שירותיו אנחנו שוכרים באופן עצמאי אכן מתמחה בתחום הספיציפי שאותו אנחנו מעוניינים לחקור. יש חוקרים פרטיים כלליים שמתעסקים בכל מיני תחומים ויש כאלה שמתמקדים בתחומים ממוקדים כמו בגידות למשל. בנוסף, עלינו לקחת בחשבון את נושא הדיסקרטיות. זה אולי. הדבר הכי חשוב כי זה מעיד על המקצועיות של החוקר. לכן, שווה להיעזר בהמלצות של אנשים שאנחנו מכירים, אולי לבחון את הנושא דרך רשת האינטרנט. כדאי לבדוק את הניסיון והידע של החוקר, באילו אמצעים הוא עושה שימוש ורק אז לקבל החלטה.

אדם המעוניין לשכור את שירותיו של החוקר הרבה פעמים יחפש שתחום ההתמחות שלו יהיה זה שהוא מחפש (כמו למשל מעקבים פיזיים, תצלומים וכו'), שיהיה מקצועי עם "תעודות" (הוכחות מלקוחות על פיתרון הבעיה בצורה המהירה ביותר והיעילה ביותר), שיהיה רגיש ללקוח, בעל ניסיון רב שנים או גם רב תחומים.

מחירו של חוקר פרטי עשוי להיות בין 300-700 שקלים, תלוי בסוג החקירה אותו נדרש לבצע. מעקבים אחר אנשים ותצלומים עשויים להיות יקרים אף יותר מחקירות ממוחשבות במשרדו של החוקר. לא תמיד החוקר הזול יותר יניב תוצאות טובות יותר מחוקר שעולה קצת יותר.

2037-08-26 03:02:00
2037-08-26 03:02:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך