מועצת העיר החדשה יוצאת לדרך

יהודה גולן

בישיבה הראשונה מאושרים ההסכמים הקואליציונים ומחזיקי התיקים • אבי אלבז סיפק הופעת טרום-בכורה כשדרש לקבל את ההסכמים הקואליציונים "ידנית ע"י שליח" • וגם תבע ייצוג בלא פחות מאשר 19 ועדות

הערב (רביעי, לאחר שעת סגירת העיתון) מתקיימת ישיבתה הראשונה והחגיגית של מועצת העיר החדשה, בהרכב שנקבע בבחירות שהתקיימו לפני שלושה שבועות. בישיבה מושבעים חברי המועצה שנבחרו לקדנציה החדשה ומתקיים טקס פרידה מחברי המועצה היוצאת שלא ימשיכו לכהן בקדנציה החדשה. לאחר מכן עולים לסדר היום הסעיפים הראשונים לדיון שהם כמובן אישור ההסכמים הקואליציונים שנחתמו בין סיעות הקואליציה ובין ראש העירייה חיים ביבס, וכן הצגת מחזיקי התיקים ובעלי התפקידים הבכירים מבין חברי המועצה שקיבלו לידם ראשות ועדות וראשות חברות ועמותות עירוניות.

מבין בעלי התפקידים הבכירים מוצגים סגני ראש העירייה אילן בן סעדון ומויש לוי, כאשר שלמה פסי ימשיך בתפקיד מ"מ ראש העיר בהתנדבות. מחזיקי התיקים החשובים יהיו מויש לוי בתיק החינוך, אילן בן סעדון בתיק התחבורה, עמיעד טאוב בתיק השירותים החברתיים וכמובן תיק התיכנון והבנייה אותו יחזיק ראש העירייה חיים ביבס, כמו גם תיק הכספים.

הקואליציה תכלול את כל הסיעות פרט ל"מודיעין חופשית" על שלושת חבריה שתהיה סיעת האופוזיציה. בהקשר זה אבי אלבז יחזיק בתיק הביקורת, אבל אלבז כמנהגו בקדנציה הקודמת לשגר מכתבים לראש העיר, המשיך גם הפעם ועוד בטרם התכנסה המועצה לישיבתה הר שונה כבר "הפגיז" את ראש העיר במספר דרישות.

אלבז דרש לקבל בידי שליח אישי כשהוא מציב אולטימטום עד לאתמול (יום ג') את ההסכמים הקואליציונים שנחתמו עם הסיעות, למרות שהוא כזכור איננו חלק מהקואליציה, וכן את שמות כל בעלי התפקידים ומחזיקי התיקים. הוא גם דרש מראש העיר לקבל נציגות לסיעתו בכל ועדות החובה של העירייה, כלומר בוועדת מכרזים, ועדת כספים, ראשות ועדת ביקורת, ועדת המשנה לתיכנון ובנייה, ועדת החינוך ועוד ועוד. בסך הכל דורש אלבז נציג בלא פחות מ-19 ועדות החובה.

לקראת הישיבה אמר אלבז: "אנו באים לייצג את הציבור החופשי בעיר בנחישות ובנאמנות, וניאבק למען הנושאים שחשובים לכולנו. ראש העיר בחר מסיבותיו האישיות שנייצג את הציבור החופשי מהאופוזיציה ואנו נעשה זאת מתוך אחריות ושליחות בנפש חפצה ובכוונה מלאה. למרות שהבנו עוד לפני הבחירות שראש העיר לא מעוניין לצרף אותנו לקואליציה שלו – עשינו מאמצים בשבועיים האחרונים כדי להצטרף לקואליציה כולל פגישה עם צוות שמינה ראש העיר ובהמשך גם לבקשתנו פגישה ישירה עם ראש העיר שהיתה נעימה ומכובדת. אך בסופו של דבר ראש העיר הוא שמחליט והוא העדיף את שותפיו הטבעיים – הבית היהודי, הציבור הדתי, מויש שאיתו הדברים נסגרו מזמן, שמעונוביץ יד ימינו ושאר החברה".

2018-11-21 00:00:00
2018-11-21 00:00:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך