מוציאים לאור ספר? מה חשוב לדעת

תוכן פרסומי
2037-06-22 05:08:00
2037-06-22 05:08:00

אז איך מוציאים ספר לאור בעידן בו אנו חיים כיום? קודם כל פונים להוצאה לאור המתמחה בעולם הספרים של היום, כלומר – באינטרנט ובפרט באמזון

(צילום: pixabay)

הוצאה לאור של ספר בשנת 2021 היא דבר שונה לחלוטין מהאופן בו התנהלה הוצאת ספרים לאור בעבר, רק לפני כעשרים שנים לפני המהפכה הדיגיטלית הנרחבת שחווה העולם מאז. מכיוון שהן פורמט הקריאה השתנה באופן נרחב והן אפשרויות התקשורת והעברת המידע, הוצאת ספרים לאור בעידן האינטרנט (וספציפית בעידן של אמזון…) היא דבר שונה בתכלית ממה שהכרנו, והרבה יותר יעיל ומלא בהזדמנויות פז. מה חשוב לדעת מנקודת מבטו של מי ששוקל להוציא ספר לאור, על הוצאה לאור בימינו?

להשתמש ביתרונות העצומים של הטכנולוגיה הדיגיטלית – הוצאה לאור באמזון

המאפיינים והיתרונות של העידן הדיגיטלי והאלגוריתמים המשוכללים כל כך המושלים כיום בעולם האינטרנט והמחשבים, הופכים גם תחומים כמו הוצאה לאור למשהו שונה בתכלית,ובעיקר מנגישים לעוסקים בתחום מגוון כלים חדשים ומשוכללים, המאפשרים לעשות דברים שבאופן מסורתי סופרים והוצאות לאור אפילו לא העזו לחלום עליהם. על מנת להבין עד כמה עמוק ונרחב השינוי בתחום, כדאי להיות מודעים לכך שכיום התחום החדש העולה בתחום הוא של "הוצאה לאור באמזון". למה הכוונה? להוצאות לאור המתמחות ספציפית בהוצאה לאור, שיווק והפצה של ספרים חדשים באמזון, כפלטפורמה הגדולה והמצליחה ביותר בהיסטוריה האנושית למכירת ספרים (כמו גם כל סוג אחר של מוצר או שירות שרק ניתן להעלות על הדעת…).

הן התפוצה וההיקף והן הכלים הטכניים (אלגוריתמים) שמספקת אמזון הופכים אותה כיום ליעד העיקרי להוצאות לאור, ולכן אלו מתמחות ספציפית בתחום זה. הוצאה לאור באמזון משמעה כי הספר יוצא לאור גם (או רק) בפורמט דיגיטלי, כרצון הסופר, והוא משווק ומופץ דרך אמזון, על כל היתרונות המשמעותיים המשתמעים מכך. יתרונות אלו כוללים, למשל, תפוצה כלל עולמית חסרת  תקדים בהיקפה, אלגוריתמים המאפשרים לפלח את השוק באופן יעיל ביותר ולטרגט לקוחות פוטנציאליים בעלי סיכוי טוב להתעניין בספר ספציפי זה, עליות הפצה אפסיות (במקרה של עותקים דיגיטליים) ושלל יתרונות משמעותיים נוספים. זו הסיבה לכך שסופרות וסופרים רבים פונים כיום קודם כל להוצאה לאור מסוג זה.

איך מוציאים ספר לאור באמזון?

אז כיצד זה נעשה בפועל? ובכן, כמו בכל תחום מעמיק ועשיר בביקוש, בידע ובצורך בכלים טכניים שונים, קיימות כיום חברות רבות, במקרה זה הוצאות לאור, המתמחות ספציפית בהוצאה לאור באמזון.

הוצאה לאור מסוג זה מספקת לסופר/ת את כל מה שהם צריכים הן בנוגע להוצאת הספר לאור (למשל – עריכה לשונית וספרותית, תרגום ספרים וכיוצ"ב) והן בנוגע להפצתו וקידומו באמזון. הן אפילו מציעות לסופרים ייצוג ספרותי בחו"ל, מול הגורמים המקומיים במדינות בהן מפיצים את הספר (ובאמזון ניתן להפיץ את הספר בקלות רבה מאוד יחסית בעשרות מדינות שונות בעולם, באופן כמעט מיידי…).

אז איך מוציאים ספר לאור בעידן בו אנו חיים כיום? קודם כל פונים להוצאה לאור המתמחה בעולם הספרים של היום, כלומר – באינטרנט ובפרט באמזון. הם כבר ילוו אתכם מכאן בתהליך וידריכו אתכם בכל מה שצריך לדעת בנוגע להוצאה לאור בעידן האינטרנט.

היכנסו לאתר eBookPro למידע נוסף אודות הוצאת ספרים לאור. eBookPro היא חברת

הוצאה לאור המלווה כל סופר באופן אישי, כולל: תרגום ספרים מעברית לאנגלית, עריכה, הפקה, השקה וקידום הספר באמזון.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »