מלך הנגב

אבירם שקד

זהו שיא הקריירה של בן שהר: עם אליפות שלישית רצופה במדי באר שבע ועם חוזה דנדש לחמש שנים – הילד שגדל במודיעין כבר מתקרב לגיל 30 • ולצערנו לא מתכנן לחזור לכאן בקרוב • בראיון חגיגי הוא מהמר מי תנצח במונדיאל • וגם רומז לברק בכר שיש מקום לחזק את בטחונו כחלוץ הבכיר של המלכה האדומה

אחרי החגיגות ולפני שהוא מצטרף לאימוני הנבחרת לקראת משחק הידידות מול ארגנטינה, בן שהר הספיק לקפוץ לרודוס לסופ"ש עם המשפחה ולבקר את המשפחה ביום שני בפארק ענבה. מה שיותר מעניין הוא, כמובן, על מה הוא דיבר עם בתיה סהר, האמא הכי מעורבת במדינה.

שתף אותנו בן. אף אחד לא שומע…

"לאמא שלי יש את הדעות שלה ולי יש את הדעות שלי. יש נושאים שאנחנו כן רואים עין בעין".

בנושא מעמדך בקבוצה?

"אני לא יודע איך היא הגדירה את המעמד שלי בקבוצה, אבל בתור אחד שמכיר את הקבוצה, את הצוות המקצועי, כן הייתי החלוץ המרכזי השנה. תמיד יקשרו שמות להפועל באר שבע, יבואו חלוצים וחלוצים גם הולכים. אני כבר שנה שלישית בבאר שבע, מסיים כחלוץ המוביל. מהבחינה הזאת אני חושב שהמעמד שלי בקבוצה חזק".

בשנתיים האחרונות הביאו חלוצים זרים. לא מביאים זר כדי שיישב על הספסל…

"מביאים שחקנים בכל התפקידים. מביאים גם שחקני כנף. זה לא אומר שהם באים על חשבון טוני או מלי. יש תחרות, יש סגל גדול שיכול לרוץ בכל המפעלים. אני כן חושב שבמובן מסוים, כשמדברים עלי, חלוץ כן צריך את הביטחון שהוא החלוץ הראשון. להבין שסומכים עליו. בכל זאת אני מסיים שנה שלישית, עשיתי דברים, הבקעתי שערים מכריעים וחשובים. הייתי מצפה שיגידו 'נכון, אנחנו מחפשים חלוצים אבל בן הוא בכל זאת אחד מהבכירים שלנו'. זה לא אומר שאני לא מרגיש מוערך".

איך אתה מסכם את העונה בפן האישי?

"הייתה לי פציעה בכתף בתחילת השנה וזאת הייתה התחלה די מבאסת. בחודשים האחרונים עבדתי הרבה על הכתף, טסתי ללונדון, זה היה בין ניתוח ללא ניתוח, בחרתי שלא לנתח. בדיעבד אני מבסוט מההחלטה, אבל הפתיחה לא הייתה הכי קלה. בהמשך חזרתי וכבשתי והרגשתי טוב. לקראת הישורת האחרונה, בפלייאוף, כבשתי שערים חשובים. היו לי החמצות אבל כל חלוץ יש לו החמצות. ובכל זאת אני עדיין מצפה מעצמי להבקיע יותר".

יש הרגשה שנותנים לפעמים יותר פוקוס להחמצות שלך מלשערים שלך…

"כולם מחמיצים. אני מסתכל על זה מקצועית. האוהדים רואים אולי את ההחמצות, אבל זה בסדר. קצב הכיבושים שלי, אני חושב, בין הטובים בארץ. כן רציתי לכבוש יותר. בשנה שעברה כבשתי 22 שערים בכל המסגרות והשנה 14, אבל עדיין הייתי חלק מהעונה פצוע, ובסופו של דבר הייתה לי עונה טובה. השפעתי, הייתי גורם משמעותי באליפות הזאת וכן – אני תמיד רוצה להשתפר ולהיראות יותר טוב ולכבוש עוד שערים".

החוזה החדש, הסכומים שבהם מדובר והעובדה שהוא לחמש שנים, מהווים הצהרת אמון בך?

"ההערכה הכי גדולה היא באמת החוזה החדש שקיבלתי – חוזה לחמש שנים. אני נושק לעשרים ותשע וזו הבעת אמון. כמובן אני צריך להצדיק את ההשקעה הזאת. אבל בכדורגל אתה חותם לחמש שנים ואתה לא יודע באמת עד מתי. מבחינתי ומבחינת המשפחה שלי באר שבע זה בית. הבת שלי גדלה פה, אנחנו נהנים, אבל בכדורגל אי אפשר לדעת מה יהיה מחר".

עם ההתרסקות של מכבי והמצב בבית"ר, נדמה שהמאבק שלכם היה בעיקר מול עצמכם השנה.

"ידענו שיהיה מאד קשה. מבחינת יכולת לא הבאנו את היכולת של שנים עברו. אבל אחרי כל מה שעברנו צריך באמת לתת כבוד לקבוצה הזאת, לצוות המקצועי, לכל המערכת הזאת".

ברק לנבחרת?

"ברק טוב לבאר שבע. הוא מאמן מדהים ומצוין, וברור שהוא מתאים לנבחרת, אבל יש לו עוד מה להשיג פה".

מתי נגיע למונדיאל?

"ארבעים שנה אנחנו לא במונדיאל. חוויתי עם הנבחרת הצעירה את היורו לנבחרות צעירות וזה היה מדהים. זה עושה חשק לעוד. אם יורו לנבחרות צעירות היה כזאת חוויה, אז אפשר רק לדמיין מה זה להיות במונדיאל עם הנבחרת הבוגרת. כמובן שזה החלום של כל שחקן להיות במונדיאל. אני מאד מקווה שנעשה את זה. מבאס לראות את הטורניר מהטלוויזיה, אבל זה המצב".

אתה באמת מאמין שזה אפשרי?

"אני תמיד מאמין שדברים יכולים לקרות ואני מאמין גם שנבחרת ישראל כן תגיע למונדיאל, השאלה היא מתי. כל הזמן אומרים את זה אבל צריך לבנות מלמטה, תשתית, מגיל צעיר. זה לא קורה פה. אין פה אקדמיות כמו שיש בחו"ל. אני יודע שמנסים לתכנן דברים כאלה ואני מקווה שזה יקרה, ושנגיע למונדיאל כבר בהזדמנות הבאה. מונדיאל אחרי זה אני בן 37, ואני כנראה אראה אותו שוב בטלוויזיה".

ארגנטינה מגיעה אבל אתה לא מתרגש. כבר שיחקת מול מסי.

"יצא לי לשחק נגדו, כן, במדי אספניול מול ברצלונה. אבל תמיד לשחק מול השחקן הטוב בעולם זה מרגש, מעניין, יוצר ציפייה".

מי יזכה במונדיאל?

"אני חושב שספרד. קבוצה טובה, מנוסה, שחקנים שמשחקים ברמות הכי גבוהות".

מתגעגע לספרד?

"גם. לספרד, אנגליה, להכל. יש לי זכרונות טובים מכל מקום שהייתי בו".

היית בברצלונה, בלונדון, בברלין, אתה לא עובר לקבוצה אם היא לא משחקת בעיר בירה?

"אם היא משחקת בעיר כיפית אני הולך".

ואז הגעת לבאר שבע…

"באר שבע גם מאד כיפית, היא התפתחה מאד. יש מה לעשות פה, מרכזים, סינמה סיטי, יס פלאנט, נחמד".

אליפות או צ'מפיונס?

"שאלה טובה. אם אפשר גם וגם אז ברור. אם אפשר רק לבחור, אז יש משהו שעוד לא עשינו פה, זה ליגת האלופות, אז ברור שזה חלום. הייתי בליגת האלופות עם הפועל וזה היה מדהים, חוויה חבל על הזמן, מאד הייתי רוצה לעבור חוויה כזאת עם באר שבע בטרנר".

הייתם קרובים.

"פעמיים, ממש על הקשקש. אני מקווה שהפעם נעשה את זה. נשאר לנו להשיג את זה רק. ואת גביע המדינה גם".

יש לך גביע עם הפועל.

"נכון, אבל באר שבע אין לה עדיין".

מרגישים שובע?

"אנחנו לא שבעים, כל שחקן רוצה כמה שיותר תארים בקריירה שלו. למה אנחנו משחקים אם לא בשביל לנצח? זה הטעם האהוב עלינו. כמובן שאנחנו רוצים עוד".

החלום של אירופה?

"החלום עדיין קיים. חתמתי על חוזה לחמש שנים, אז בגדול הרצון הוא להישאר בבאר שבע, אם תהיה הצעה שהיא טובה, ושהיא אטרקטיבית, וכן תהיה מעניינת, ברור שאני אשקול אותה".

2018-05-31 01:00:00
2018-05-31 01:00:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך