ממה מורכב מחיר מרזבים ואיך לא לשלם יותר מדי?

תוכן פרסומי

גם כשברור לנו הצורך במרזב איכותי, עדיין המחיר שלו מהווה שיקול משמעותי בבחירה

מרזב הוא פריט חיוני, במידה מסוימת אפילו קריטי. בלי מרזב, או אם הוא לא תקין לחלוטין, עלולים להיספג מי גשם בתוך קירות הבית ולערער אותם, עלול להיגרם נזק לגינה בגלל עודף מים ובנוסף נוצר מטרד ראש. עוד בעיה קשה היא עומס יתר על מערכת האיטום. מצד שני, גם כשברור לנו הצורך במרזב איכותי, עדיין המחיר שלו מהווה שיקול משמעותי בבחירה.

מרזבים פנימיים מול חיצוניים

החלוקה העיקרית של המרזבים היא לפנימיים, כלומר כאלה שמשולבים בתוך הבטון של המבנה, ולחיצוניים, אלה שמהווים חלק בלתי נפרד מהנוף האורבני הנפוץ.

מרזבים פנימיים נשמרים טוב יותר בזכות העובדה שהם לא חשופים לפגעי מזג האוויר ולגורמים נוספים שעלולים להזיק להם. החיסרון הוא שאם ישנה בעיה או דליפה קשה לאתר אותה ולמעשה בדרך כלל לא תהיה ברירה אלא להתקין מרזב חיצוני נפרד. בכל מקרה כשמחשבים מחיר מרזבים כדאי כמובן לקחת בחשבון גם את תוחלת החיים הצפויה של כל אופציה.

מהם המרזבים הזולים ביותר?

האופציה הזולה ביותר היא מרזבי פלסטיק, שבדרך כלל מגיעים בחלקים. מצד שני תוחלת החיים שלהם קצרה למדי, ולכן הם לא בהכרח האופציה המשתלמת ביותר.

מרזבי אלומיניום ופח מגולוון

מחיר מרזבים מאלומיניום הוא בדרך כלל בין 80 ל-120 ₪ למטר רץ. הפח המגולוון יקר מעט יותר, אבל בכל מקרה שני סוגים אלה של מרזבים נהנים מיתרונות רבים.

ראשית, האלומיניום הינו חומר גלם עמיד כך שהוא מתבלה בקצב איטי למדי. שנית, ניתן לייצר מרזב ביחידה אחת (אם האורך שלו הוא עד 10 מ'), כך שאין צורך בחיבורים ופוחת הסיכון לנזילות עתידיות בנקודות שכאלה. גם מבחינה אסתטית האלומיניום מהווה פתרון מוצלח מאוד שכן הוא מגיע בשלל צבעים.

את הפח המגולוון ניתן לצבוע בכל גוון שתרצו ולהבטיח אסתטיות נעימה לעין. בפן הפרקטי הדגש העיקרי הוא לוודא שעובי הפח הוא 0.6 מ"מ או יותר.

מחיר מרזבים מאבץ או נחושת

אבץ ונחושת מקנים לכל פריט מראה עתיק, אפילו קלאסי, ולכן מרזבים אלה מתאימים לבניינים שרוצים להעניק להם חזות וינטאג'ית. מחיר מרזבים מחומרים אלה גבוה יחסית (הנחושת יקרה יותר מהאבץ), אבל בנוסף לאסתטיות מרזבי האבץ והנחושת נהנים גם מתוחלת חיים ארוכה, כך שכדאי לקחת גם אותם בחשבון כשנדרשת התקנת מרזב חדש.

כמה עולה התקנת מרזב?

מחיר מרזבים הוא כמובן רק חלק אחד מהעלות הכוללת, שכן נדרש תשלום גם עבור ההתקנה. מחיר התקנתו של מרזב חדש לבניין מושפע מאורכו ומהמיקום של פתחי היציאה, וכן מגורמים נוספים שעשויים להפוך את העבודה למורכבת יותר. סדר גודל של הצעת מחיר סבירה הוא 2,000-2,500 ₪, ובכל מקרה מומלץ לבחור באנשי מקצוע מנוסים שבזכותם המרזב יניב מקסימום תועלת למקסימום זמן.

2035-07-18 03:40:00
2035-07-18 03:40:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך