ממשיכה להסתבך

יהודה גולן

בלי קשר ל"תיק 4000" ואלוביץ – סטלה הנדלר ממכבים ספגה השבוע מכה קשה כאשר הרשות להגבלים עסקיים החליטה לקנוס אותה אישית ב-700 אלף שקל • הסיבה: טענת הרשות כי בזק טירפדה את הרפורמה בתשתיות הרשת הקווית בישראל

(צילום: יח"צ)

רק זה מה שהיה חסר לסטלה הנדלר: אחרי המעצרים, ההסתבכות ב"תיק 4000" וכתב האישום שבדרך וכנראה גם סוף הקריירה שלה כמנכ"ל בזק – השבוע נודע כי הממונה על ההגבלים העיסקיים (מיכל הלפרין) תקנוס את הנדלר בסכום של 700 אלף שקל, בכפוף לשימוע.

הפעם זה לא שייך ל"תיק 4000", לא לניר חפץ ולא לבנימין נתניהו. בהודעה שפירסמה הרשות להגבלים עסקיים נמסר כי בזק תחת הנדלר לא פעלה לפי הרפורמה בתשתיות הפיזיות שיצאה לדרך לפני שלוש שנים. כלומר – בזק  לא איפשרה לחברות מתחרות לנצל את התשתית שלה כדי לפרוש סיבים אופטיים בצנרת התת קרקעית של בזק ובכך להביא להגברת התחרות בין חברות התקשורת השונות.

בבזק, כך הסתבר מבדיקה מקיפה ויסודית שביצעה הרשות להגבלים עסקיים, הערימו קשיים ולא רצו – בלשון המעטה – את המתחרים ש"יתפסו טרמפ" על התשתית התת קרקעית שהיא כרתה בזמנו בכל המדינה. לפי הרשות, בזק נקטה בדרכים שונות להקשות ולעכב את האפשרות שהמתחרות ישתמשו בתשתית הזו ובעיקר במקטע האחרון מה"בור אל בית הלקוח" ובכך למעשה פגעה ברפורמה.

הרשות להגבלים עיסקיים החליטה לקנוס את בזק בסכום לא קטן של 30 מיליון שקל. במיוחד מודגשת מעורבותה של הנדלר כמנכ"ל ולכן היא "זוכה" לקנס אישי בגובה של 700 אלף שקל.

בהודעה שפירסמה הממונה על ההגבלים העיסקיים נכתב:  "הממונה על הגבלים עסקיים שוקלת לקבוע שבזק ניצלה לרעה את שליטתה בתשתיות תקשורת פסיביות על מנת לפגוע בתחרות. זאת, לכאורה, על ידי חסימה והכבדה על המתחרות המבקשות לפרוש רשת קווית על גבי התשתית של בזק. בכך עלולה התנהגותה של בזק לעכב את התפתחות התחרות באספקת שירותי תקשורת מסוג של אינטרנט, טלוויזיה וטלפוניה קווית. בגין זאת שוקלת הממונה להטיל על בזק עיצומים כספיים בסכום מצטבר של כ-30 מיליון שקל".

בהודעתה מציינת הרשות להגבלים עסקיים בעיקר את חברות פרטנר וסלקום שנפגעו מכך: "פניות אל בזק מצדן של חברות כסלקום ופרטנר, המבקשות להשתמש בתשתית הפסיבית של בזק על מנת לפרוש רשתות תקשורת קווית עצמאיות, נתקלו בקשיים ועיכובים רבים".

בזק דחתה את מסקנות הרשות וכינתה אותן "שגויות מיסודן". בזק טענה כי "שיתפה פעולה באופן מלא בבדיקת הרשות בעניין, והראתה כי כל פעילותה ופעולותיה התבצעו על פי חוק ובהתאם להוראות משרד התקשורת ותיק התקשורת, ובאופן זהה לדרך בה היא מתקינה את תשתיותיה שלה עצמה. אנו משוכנעים כי במהלך השימוע נוכיח כי בזק עשתה כל המוטל עליה ואף מעבר לכך במסגרת תיק השירות".

2018-03-15 00:00:00
2018-03-15 00:00:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך