מנופי הובלות – כל מה שחשוב לדעת?

תוכן פרסומי

ככל שמדובר בקומה גבוהה יותר, כך התהליך ארוך, מסורבל, דורש יותר מאמץ ועולה בהתאם. בנוסף, חדרי מדרגות צרים מדי פעמים רבות

(צילום: shutterstock)

בשנים האחרונות, מוכר המראה של מנופים שיוצאים ממשאיות הובלה ומגיעים עד לדירות גבוהות ברבי קומות. זאת, כחלק מתהליך העברת דירה או העברת חפצים שונים, אל ומתוך הדירות הגבוהות האלה. אלה כמה נקודות מפתח, שחשוב לדעת עליהם:

הסיבות לשימוש במנופים

בעבודת הובלות ירושלים ורוב הערים הגדולות, מאתגרות עם היקף נרחב של בניינים גבוהים. אם משתמשים בפתרון המתבקש של מעלית הבניין לשם ההעברה, המעלית לעתים קרובות צרה מדי. היא גם כוללת מראות שבירות. אם משתמשים בחדר המדרגות, אז ככל שמדובר בקומה גבוהה יותר, כך התהליך ארוך, מסורבל, דורש יותר מאמץ ועולה בהתאם. בנוסף, חדרי מדרגות צרים מדי פעמים רבות, לשם העברת חפצים גדולים. בשני המקרים – חדר מדרגות או מעלית, החפצים עלולים גם להינזק. כאן נכנסים לתמונה המנופים, כפתרון נוח ומהיר. עוד סיבות בולטות לשימוש בהם, הן העברת דברים שלא ניתן להעביר באופן רגיל וכן חסכון ניכר בזמן.

באילו מנופים מדובר?

"מנוף הובלה" מתייחס לרוב למנוף שנראה כמו סולם ארוך. מנוף זה נפתח באופן "טלסקופי". לאחר מכן, "נוסעת" על גביו פלטפורמה קטנה, שעליה מונחים החפצים. אופן זה של הרמה, הוא קומפקטי יותר משימוש ב"מנוף זרוע" (מתאים לשימוש בסביבה עירונית צפופה) וגם זול יותר ממנו (מתאים לשימוש פרטי, בהיקף קטן). עם זאת חשוב לציין, שזה הוא לא סוג מנוף ההובלות היחיד. הסוג שייבחר, תלוי באופי הדברים שיש להעביר. כל מנוף מסוגל להגיע עד לגובה מרבי שונה. הגובה המרבי האופייני, הוא עד לקומה ה-16! כמו כן, מנופים שונים מסוגלים לטפל במשקלים מרביים שונים. מנופים אלה נפוצים מאוד בארץ. בנושא הובלה ירושלים היא למשל מקום שבו תמצאו היצע נרחב, כולל לגבי מנופים אלה.

היבטי עלות

הלקוח מזמין ומשלם בנפרד לשירותי המנוף. לעתים, חברת ההובלות עושה זאת וכוללת את העלות בעלות העבודה הסופית. העלות מחושבת לפי שעה (גם אם זה רק חלק משעה שלמה), מהרגע בו המנוף ממוקם ומתחיל להיות בשימוש. נסיעה ארוכה ליעד עשויה לייקר את המחיר והוא תלוי גם בקומה שאליה צריך להגיע. לשם המחשת סדר הגודל של המחיר: 300 ש"ח לשעה במקרה שבו מדובר על הרמה עד לקומה שישית. 700 ש"ח לשעה, אם מדובר על קומה שביעית. כפי שראיתם, עניין הקומות הוא מקור להפרש משמעותי במחיר. ככל שמזמינים את המנוף לזמן ממושך יותר, המחיר לשעה עשוי לרדת. חשוב גם לקחת בחשבון, שאלמנט האצת העבודה שהמנוף מאפשר, עשוי לקצץ בעלויות העברת הדירה בכלל (עלויות סבלים למשל).

להיערך מראש

מאחר ש"זמן הוא כסף" גם לגבי מנופי ההרמה, חשוב להכין מראש את כל מה שרוצים להעביר באמצעותם. ההרמה תתבצע לרוב מחלון הסלון (לאור גודלו) ולכן שם נמקם את החפצים השונים.

כמו כן, צריך כמובן לוודא מראש, שיהיה למנוף היכן להתמקם. נושא החנייה, הוא לעתים סיבוך בפני עצמו וחייבים לדאוג שהוא יהיה מכוסה, למשך כל זמן עבודת המנוף. בנוסף, המנוף צריך להיות ממוקם כמה שיותר קרוב לבניין – דבר שלא תמיד אפשרי ונוח למימוש.

כמה טיפים

חשוב לוודא שלמפעילי המנוף יש אישורי הפעלת מנוף ועבודה בגובה. ביטוח רלוונטי למקרים שבהם הדברים משתבשים והחפצים שלכם ניזוקים עקב כך. וטיפ לסיום: לא תמיד יידרש מנוף גם עבור מקור החפצים שיש להעביר וגם עבור היעד. אם אתם מחפשים למשל שירותי הובלות בלטרון מבית פרטי ומבחינת הובלות ירושלים היא היעד שלכם ושם דרוש מנוף, תזמינו מנוף רק בירושלים.

2036-11-09 05:42:00
2036-11-09 05:42:00

כתבות נוספות

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

בריא וצבעוני

השבוע במדור: מרק כתום חורפי עם טוויסט מרענן, וירקות פריכים בטעמים מפתיעים

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

שיטפון של מאומתים

מספר המאובחנים חיובי לקורונה זינק השבוע ועומד על 4,489, כשקרוב ל-1,300 מהם תלמידי מערכת החינוך • תושב אחד מאושפז במצב קשה ובעירייה חידשו את מתווה החירום לסיוע לקשישי העיר

המשך קריאה »

המכה החמישית

אמנם שר האוצר טען כי בתי העסק במודיעין מלאים עד אפס מקום, אולם בשטח תמונת המצב שונה לגמרי ובעלי העסקים בעיר מדווחים על ירידה של עד ל-80% בתנועת הלקוחות: "אנשים מפחדים להגיע. אנחנו משאירים את העובדים בבית וחיים מהחסכונות" • ויש גם מי שמרוויח מהמצב

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך