מערכות סולאריות – מה זה בעצם?

תוכן פרסומי
2037-07-04 01:56:00
2037-07-04 01:56:00

אתם כבר לא צריכים לקנות חשמל מחברת החשמל, אלא מתחילים ליהנות משימוש בחשמל משלכם, חשמל שאתם מייצרים על הגג שלכם באופן ישיר

(צילום: Freepik)

המונחים "אנרגיה סולארית" ו"מערכות סולאריות" נכנסו לשיח הציבורי כבר לפני שנים, אבל אין זה אומר שכולם מבינים לעומקו של דבר. האנרגיה הסולארית היא משהו כמעט בלתי נתפס. אם תחשבו על כך, הכול זה אנרגיה סולארית. השמש מזינה את הכוכב שלנו בכל מה שיש בו. בעצם, אין בעולם אנרגיה אחרת פרט לאנרגיה סולארית, שכן גם סוגי האנרגיה האחרים זמינים לשימושינו רק בזכות החיים שאפשריים ונשענים באופן מלא על האנרגיה של השמש.

הצמחים הירוקים והאצות הן המערכות הסולאריות הבסיסיות ביותר בכדור הארץ. ממש כמו הפאנלים השל המערכות הסולאריות, שמחכות את פעולת הצומח, הצמחים החכמים הללו יודעים לספוג את אנרגיית השמש בצורתה הגולמית כקרן אור, ולהמיר אותה באופן ישיר לאנרגיה. הם חיים ישירות על האנרגיה הזו, ואנו חיים עליה בעקיפין. כל המזון שאנו אוכלים, כל הפירות, הירקות, הקטניות, ואפילו הבשר והחלב שמרכיבים את המזון שלנו, כולם נשענים בסופו של דבר על אנרגיה מהשמש – ומהצומח. יותר מזה, הפעולה הזו של איסוף אנרגיית השמש, פעולה הנקראת פוטוסינתזה, יוצרת הפרשה של חומר הנקרא חמצן, בדיוק, אותו החמצן בו אנו תלויים לצורך קיום החיים.

טכנולוגיית מערכות סולאריות של בני האדם

מערכות סולאריות טכנולוגיות מנסות לחקות את פעולת הצמחים בכך שהן מבצעות אינטראקציה ישירה של המרת אנרגיה סולארית לשימושינו. האנרגיה מומרת מאור לחשמל, דרך מנגנונים חכמים ומתקדמים. טכנולוגיה זו מאפשרת לנו לייצר חשמל מבלי לשרוף פחם ונפט, שגם הם, דרך אגב, תוצרים של אנרגיית שמש קדומה. בצורה זו אנו יכולים ליהנות ממספר דברים:

  1. אנרגיה ירוקה – שימוש בכוח חשמלי שלא מייצר זיהום כפי שנוצר משריפה של נפט, פחם וחומרים אחרים.
  2. מינוף אנרגיה אינסופית המגיעה אלינו מהשמש, במקום שריפה וניצול של משאבים מתכלים כאן על פני כדור הארץ
  3. מינוף אנרגיית השמש ליצירת רווח כלכלי ישיר ועקיף – חיסכון בתשלום החשמל ומכירת חשמל לחברת החשמל

איך אתם נהנים ממערכת סולארית משלכם?

יותר ויותר בתי אב בישראל בוחרים להתקין על הגג שלהם מערכת סולארית. המערכות הללו מתפקדות בכמה רמות. הראשונה היא באספקת חשמל לרשת החשמל הביתית שלכם. אתם כבר לא צריכים לקנות חשמל מחברת החשמל, אלא מתחילים ליהנות משימוש בחשמל משלכם, חשמל שאתם מייצרים על הגג שלכם באופן ישיר.

מערכות סולאריות ביתיות מאפשרות לא רק שימוש יעיל יותר בחשמל, אלא גם יצירת רווח מיידי על ידי מכירה של חשמל לחברת החשמל. חלק מההכנסות הללו ילכו לכיסוי חשבון החשמל החלקי שעדיין עלול להיווצר עקב שימוש בחשמל בשעות הלילה ובשעות ועונות בהן השמש פחות, אז המערכת שלכם לא בהכרח תייצר את כמות החשמל הדרושה למשק הבית. ובכל זאת, כל יתרת חשמל שהמערכת הסולארית מייצרת ואתם לא צורכים זורמת ישירות לרשת החשמל, ומזכה אתכם בהחזרים כספיים.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »