מפני שיבה תקום

אבירם שקד

קרבות המיקום בליגה נכנסו לשלב המעשי והביאו את מכבי ת"א-מכבים-רעות לשני מפגשים שכל אחד מהם חשוב מחברו • את הפועל לוד (עם סטנלי ברנדי בן ה-51 ששיחק פעם בנטס) הם ניצחו • למוליכת הליגה, הפועל חבל מודיעין, הם נכנעו • ובכל זאת המאמן נמרוד כהן משוכנע: "אנחנו בתקופה טובה"

למחזור מוצאי שבת של ליגת בתי הכנסת לא הגיע קהל רב. גג, רב. והאל, מן הסתם, שנמצא בכל. אבל הפתעה ציפתה לכיפות הקולעות, נמרוד כהן ושחקניו הגיעו לאולם הכדורסל כדי להתכונן למפגש מול מוליכת הליגה – חבל מודיעין – כדי לגלות שעל הפרקט כבר משחקים הגרסה השומרת שלהם. כלומר, שומרת מצוות. אז המכבים הנבוכים התנסו בעידוד. כי דרך ארץ קדמה לתורה. ואת עינו של כהן צד מספר שמונה, עם הכיפה הכחולה. בסופו של דבר נמצא למכבים אולם חלופי, אבל אם בחבל מודיעין שלחו מרגל, אז אפשר להניח שהוא מאד התבלבל. יכול להיות שעלו פה על משהו?

הסיבוב השני בליגה ארצית דרום נפתח זה מכבר והתחתית לוהטת כמו קדירה בבית ממתקים. המקומיים נלחמים על חייהם, והם עושים זאת בחן, אבל יריבותיהן לאזור המסוכן גם הן קוטלות קנים. אליצור גבעתיים החליפה מאמן והפכה חברבורות, פתאום יש לה W על מכבי רמת גן. שהם הנמושה הביסה את עוצמה בגביע ומאז היא טסה, כולל ניצחונות על גבעת שמואל ועל מכבי שדרות, סגנית המוליכה. נכון, בינתיים אפשר לסמוך על מכבי בת ים, שתופסת את הצד בכאב, אבל בקצב הנוכחי הא תקבל נעליים חדשות ותעשה לכולם ג'ימי גרימבל. אז נמרוד כהן העריך שקבוצתו תזדקק לארבעה ניצחונות בסיבוב כדי להבטיח הישארות וכעת הוא עורך ההערכה מחודשת.

הפועל לוד הגיעה למודיעין כשהיא רביעית וחולמת על פלייאוף. לא נעים להעיר קבוצות מחלום, אבל לפעמים אין ברירה. המאמן המקומי קצר בשנתיים האחרונות הצלחות למכביר, אבל אם הוא לא ימצא פתרונות, העגלה שלו עוד עלולה להתדרדר לבוץ ליגה א'. בראיון סיכום הסיבוב הראשון הוא דיבר על רצונו לחזק את ההגנה, שספגה 85 נקודות בממוצע למשחק, והרבע הראשון מול לוד הוכיח שהוא ניצל את הפגרה כדי לעשות את ההתאמות הנדרשות. המכבים הפגינו אגרסיביות ושמרו כמו הנוקמים. הרכז עדי ברגמן ניווט את ההתקפה במיומנות של מצפן ואביב קושמקוב תרגם אותו לנקודות קלות. סטנלי ברנדי (בן 51! לשעבר שחקן ניו ג'רזי נטס!!) החזיק את האורחת בתמונה ואחרי עשר דקות עמדה התוצאה על 15:20 למקומית. האוהדים שגדשו את היציעים ראו ניצחון מול העיניים, רק חסר היה שהם יקפצו לפרקט ויניפו שחקנים על כתפיים כדי שיטביעו. תומר כהן, אקס לוד, הגיע טעון למפגש כדי להוכיח שהאחרונה עשתה טעות גדולה כשוויתרה על שירותיו. שמונה נקודות רצופות ו-12 תוך רבע הבהירו שאכן אולי היה מוטב לאורחת, לכל הפחות, לוותר עליו כמה שבועות מאוחר יותר.

כהן הוליך את המכבים ליתרון דו ספרתי אבל לקראת סוף הרבע הלודאית העקשנית ניצלה עבירה מיותרת כדי לחתוך מהקו, חטפה את הכדור הבא וקיצצה בהפרש לארבע בלבד עם הירידה לחדרי ההלבשה. 

הרבע השלישי נפתח בריצה של הפועל לוד. למקום הרביעי לא מגיעים כי מסתכלים על היריבה משחקת. דייוויד מוסינדי עם שש רצופות הפך את התוצאה כדי לרשום לזכות קבוצתו יתרון ראשון במשחק. נמרוד כהן הזעיק פסק זמן ושלח את קושמקוב חזרה, בחיזוק החיזוק, שחקן הרכש החדש, יוחאי צוקרמן. השניים עלו כרוח סערה, כשהם ממטירים על האורחת מכל הבא ליד, שלשה אחר שלשה.  ההגנה שוב פעלה בתיאום והתקפות המעבר בוצעו בשלמות, חיש מהר חזרה המארחת להוביל ועד סוף הרבע היא כבר רשמה לעצמה פעם נוספת יתרון דו ספרתי בן 11 נקודות.

אחרי שהוכיחה זה מכבר שקאמבק אפשרי, הלודאית אמנם ניסתה אחד נוסף. אלא שהפעם הזאת היא ניצבה בפני מכבית ערוכה שנהנתה מיד חמה של צוקרמן, שנראה היה ברגעים הללו כאילו הוא ישחיל גם אבטיח דרך קוף של מחט. כך, בכל פעם שהאורחת התקרבה מעט, צוקרמן דאג לקרר אותה עם שלשה מדויקת בדרך ל-17 נקודות בסך הכל. תומר כהן עם 21 הוכיח גם הוכיח ואביב קושמקוב עם 20 הקפיד לאורך ארבעים דקות. במכבי גברי מודיעין מכבים רעות חגגו בסיום ניצחון חשוב, 67:78, תוך שהם משכילים לשמור על הממוצע נקודות הזכות הגבוה שלהם ובמקביל, לחתוך בממוצע החובה, מ-85 בסיבוב הראשון ל-67 בלבד הפעם. האם נמצא הפיתרון לעקב האכילס של הקבוצה? ימים יגידו.

״זהו ניצחון חשוב בדרך למלחמה ארוכה", סיכם נמרוד כהן. "שיחקנו טוב, ונמשיך להילחם עד הסוף. בפגרה שיחררנו שני שחקנים בכירים בגלל בעיות תקציב, והבאנו שחקן אחד שמסתבר שהוא כמו שניים. אנחנו מחכים לראות עוד אנשים כדוגמת עמיקם אורן מחברת cpm שיתמכו בקבוצה כדי להמשיך לעמוד ביעדים, כמו כן, מוסך גיל הצטרף גם הוא השנה למשפחת מכבי מכבים רעות מודיעין ותומך בקבוצה. אני מודה להם מאוד על העזרה והמעורבות בקבוצה״.

כאמור, אין למכבים את הפריבילגיה לחגוג יותר מדי. בזמן שהם ניצחו, שוהם כבר ניצחו שתיים, ולא קפאו על השמרים גם בגבעתיים. אל הקדירה המתבשלת נוספו גבעת שמואל ואחרות כבר עומדות בתור. אם הייתה לנו תחתית מובחנת, הרי שעכשיו שם למטה זה כבר גוג ומגוג. בהחלט אפשר לשאוב אופטימיות מהכושר של המקומית, שהתייצבה אצל חבל מודיעין כמה ימים אחרי הניצחון. מוליכת הטבלה רשמה 13 ניצחונות ערב המשחק ואפס עגול בטור ההפסדים, אבל במחצית הראשונה היא ראתה את הגב של ברגמן. החבל התכוננו למשואות נריה, פתאום נמרוד כהן סימן לקושמקוב תרגיל שהם ראו בפעם האחרונה ב"יום ראשון הגדול".

רז ניסים כהן הזמין את נייט רובינסון לאחד על אחד, שווה לחפש את זה ביו טיוב, אבל אחרי שלוש נקודות במשחק כולו, כבר לא בטוח שהוא לוקח את ניסים כהן, שחקן הכדורגל. המרגל עשה טלפונים במחצית ואז נפל לו האסימון, המכבים התאמנו באולם חלופי והוא נתקע בליגת בתי הכנסת. בסוף דווקא יצא לו טוב, עם תרגיל שהוא למד ממש שם. כמובן – להתפלל. החבל גירדו ניצחון, אבל המכבים הרוויחו בחזרה את האמונה. לפחות בעצמם.

"אנחנו בתקופה באמת טובה", מסכם הכהן. "אני מאמין שננצח בשלושת המחזורים הקרובים ונישאר בליגה. השארנו את החבל על הכי פחות נקודות שהם קלעו העונה בבית, רק בסוף הם הצליחו לברוח לנו לעשר. הפנים שלנו למשחק מול רמת גן".

2035-02-06 03:24:00
2035-02-06 03:24:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך