מקום בצמרת

כתבי מודיעין NEWS
2037-10-07 01:50:00
2037-10-07 01:50:00

משרד החינוך פרסם את נתוני התמונה החינוכית ברשויות המקומיות, מהם עולה כי מודיעין ממוקמת במקום השלישי בארץ בשיעור הזכאות לבגרות, עם נתון מרשים של 93.2% מהתלמידים

(צילום אילוסטרציה: imagebank)

נתוני התמונה החינוכית של משרד החינוך פורסמו אתמול בשעות הערב, מהם עולה כי מודיעין שומרת על מקומה בצמרת מערכות החינוך בארץ.

את שנת תש"פ סיימה העיר במקום השלישי בארץ בשיעור הזכאות לבגרות, עם נתון של 93.2% מבין 1,842 תלמידי י"ב שניגשו לבחינות. הממוצע הארצי עומד על 73.4%, כאשר במקרה של מודיעין מדובר בעלייה משנת תשע"ט, בה עמד שיעור הזכאות על 92.2%.

גם בזכאות לבגרות מצטיינת השיגו תלמידי מודיעין נתון מרשים – 23.7%, לעומת 19.4% בשנת תשע"ט. 34% מבין תלמידי החטיבות העליונות בעיר למדו בשנת תש"פ בחינוך הטכנולוגי, נתון גבוה במיוחד ביחס לממוצע הארצי העומד על 10.8%, כאשר מגמת הגידול במספר התלמידים הניגשים לבגרות ב-4 או 5 יחידות לימוד במתמטיקה נמשכה גם בשנת תש"פ, בה ניגשו 26.6% נבחנו בבחינה המאתגרת ב-5 יח"ל. לפני חמש שנים עמד הנתון העירוני על 15% בלבד. גם בשיעור הנבחנים בבחינה ב-5 יח"ל באנגלית נרשמה עלייה, כאשר 73.3% מהתלמידים נבחנו בה בשנת תש"פ, עלייה של 3.5% לעומת שנת תשע"ט.

חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין, בירך: ""כל שנה בתקופה זו אנו מקבלים את הידיעה שגורמת לנו גאווה גדולה על כך שמערכת החינוך של מודיעין מכבים רעות היא ממערכות החינוך המובילות בישראל. השנה הצלחנו לשבור שיא נוסף עם נתון מדהים לפיו 93.2% מכלל תלמידי כיתות י"ב זכאים לתעודת בגרות ולרבע מהם יש תעודת בגרות מצטיינת. עבורי, הילדים שלנו נמצאים בראש סדר העדיפויות ולכן יותר ממחצית תקציב העירייה מוקדש למערכת החינוך והתוצאות בהתאם: הישגים לימודיים וחברתיים שמסבים לנו וגם לתלמידים גאווה רבה. לצד עלייה מתמדת באיכות תעודת הבגרות והחתירה הבלתי מתפשרת למצוינות, בתי הספר בעיר מעניקים תמיכה אישית לכל תלמיד ותלמידה ומסייעים להם בדרכם הלימודית והחברתית ועל כך תודתי הרבה למנהלות ולמנהלים, למורים ולמורות ולכלל צוותי החינוך. שבירת השיא העירוני השנה היא רק תמריץ עבורנו להמשיך לקדם ולהשקיע במערכת החינוך שלנו ולתת לכל תלמיד ותלמידה תיק הכלים לעתידם שכן, העתיד של הילדים שלנו הוא עתיד המדינה".

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי, הוסיף: "התמונה החינוכית מהווה את המדד הטוב ביותר של משרד החינוך לאיכותה של מערכת חינוך עירונית, וממנה עולה בצורה ברורה, שמערכת החינוך בעיר היא מהטובות ומהמובילות בישראל. ההישג הוא משמעותי במיוחד על רקע גודלה המשמעותי של מערכת החינוך שלנו. בכל שנה נדמה כאילו מערכת כה גדולה מגיעה לשיא יכולת ההישגיות שלה, ובכל שנה אנחנו מצליחים לשפר את הנתונים עוד יותר. ברכות ותודות לצוותים החינוכיים, למנהל החינוך על כל שלוחותיו, להורים השותפים שלנו וכמובן לתלמידים המדהימים".

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »