מקצועות מתאימים לאמא הקרייריסטית

כתבי מודיעין NEWS

ניהול חשבונות, כוח אדם ונדל"ן הם כולם ענפים שבהם אמהות יכולות להשתלב בקלות • מה מיוחד במקצועות האלה ומה היתרונות שלהם? הנה כל התשובות

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ממרץ 2017, בישראל חיות כ-3.1 מיליון נשים בנות 15 ומעלה וחלקן של הנשים בנות 65 ומעלה מכלל הנשים הוא 12.3% – לעומת 9.9% בקרב הגברים. כמו כן, הגיל שבו נשים יולדות את ילדן הראשון עולה בעקבות העלייה בגיל הנישואין ועומד כיום על 27.6 לעומת 26.5 ב-2004.

על אף האמור לעיל, נשים בשוק העבודה בישראל לא מוותרות על הקריירה גם אם הן בוחרות להביא את הילד הראשון מאוחר ביחס לעבר. לראייה, כ-48.3% מהשכירים בישראל ב-2015 היו נשים וחלקן של המנהלות מכלל המנהלים הגיע ב-2016 ל-34.1%. בתוך כך, ממוצע שנות הלימוד של נשים שכירות דומה לזה של גברים ו-61% מהמועסקות מעריכות שיש להן סיכוי גדול למצוא עבודה במקרה שיפוטרו.

אז אילו מקצועות מתאימים לאמא הקרייריסטית של 2018 ומה מאפיין אותם? הנה כמה הצעות:

1. ניהול חשבונות

יותר משליש מהנשים בישראל מועסקות במשלחי יד שנחשבים נשיים מסורתיים ובהם ניהול חשבונות. עם זאת, נשים קרייריסטיות מבינות כיום שגם ממקצוע לכאורה מסורתי אפשר לצמוח ולהפיק קריירה מתגמלת ומעשירה.

כל מה שצריך לעשות הוא לגלות יוזמה, להביא לידי ביטוי ערך מוסף ולא לפחד להקים עסק עצמאי כדי להציע שירותים ומוצרים לקהל הרחב. בנוסף, ניהול חשבונות הוא תחום רחב שבו נשים קרייריסטיות יכולות להשתלב בגילאים שונים ולשמור על גמישות מבחינת שעות וימי עבודה.

2. כוח אדם

לפי נתונים שמדרגים את החברות המובילות במשק הישראלי, בענף שירותי כוח האדם עומד שיעור הנשים המנהלות על 100% בחלק מהחברות. לשם השוואה, בענף רשתות הלבשה, טקסטיל ובתי כלבו שיעור הנשים בהנהלות עומד על 43% בלבד.

המשמעות היא שהתחום של משאבי אנוש קורץ לנשים קרייריסטיות והן בתמורה משקיעות בו זמן ומשאבים. לימודי משאבי אנוש מבוקשים מאוד בקרב נשים כבר משלבי ההכשרה באקדמיה, מספקים להם פלטפורמה נוחה לקריירה מתגמלת ומעלים את הסיכוי שלהם לצמצם את פערי השכר מול גברים.

3. נדל"ן

בשנת 2015 היו בישראל כ-390 אלף עצמאיים, כש-63.9% מהם גברים ורק 36.1% נשים. בתוך כך, מבין הנשים העצמאיות בחרו רבות להתמחות בענף הנדל"ן. נשים וגברים כאחד יכולים להתחיל את הקריירה שלהם בנדל"ן בתור מתווכים, לצבור נכסים ולהשתלב ביוזמות של התחדשות עירונית או קבוצות רכישה.

בתפקידי נדל"ן הגמישות היא חלק בלתי נפרד ממאפייני המשרה ובעזרתה נשים שומרות על השילוב בין משפחה וקריירה. חוץ מזה, ענף הנדל"ן בישראל נחשב בטוח ומניב אפילו בהשוואה לאפיקי השקעה סולידיים. נשים קרייריסטיות יודעות לנצל את זה ומוצאות כל הזמן דרכים חדשות להגדיל את פוטנציאל ההשתכרות שלהן. 

2018-06-26 01:00:00
2018-06-26 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך