"משחק ההתקפה שלנו הוא מהמשובחים בליגה"

אבירם שקד

מכבי ת"א-מכבים-רעות נאבקת על חייה בליגה הארצית התובענית, ולמאמן נמרוד כהן ברור שהכל מתחיל ונגמר בבעיות בהגנה • בינתיים הוא חושף את המחיר האישי: "אחרי ניצחון לא ישנים 24 שעות. אחרי הפסד לא ישנים שבוע. כל משחק הופך להיות אישי. כל אימון לוקחים ללב"

המכבים הקולעים עלו שתי ליגות בשנתיים וקבעו היסטוריה, אבל הליגה הארצית זה מחזמר אחר לגמרי. מהפסטיגל לברודווי בשלוש שנים. אף אחד לא ציפה שם ללקק דבש, בינתיים הם מסתפקים בסילאן. שלושה ניצחונות בלבד, אבל אילו ניצחונות. כדי להישאר בליגה הם יצטרכו לפחות עוד ארבעה כאלה. בינתיים הם יושבים במקום התשיעי, כשהם אוחזים בציציות של פתח תקווה, ומטפסים על הראש של שוהם הטובעת כדי לקחת אוויר. אותה שוהם, אגב, שגברה על עוצמה מודיעין בשלושים הפרש בגביע, במפגש מול המכבית נאלצה להרים דגל לבן. זה פער הרמות בין ליגה א' לליגה הארצית ועם זה נמרוד כהן צריך להתמודד. כדי לא ליפול מהצוק, הוא יצטרך לשמור את הקבוצה שלו באותו המקום ממש, אבל להישאר במקום זה הדבר הכי קשה לעשות כשרצים.

נמרוד, איך אתה מסכם את הסיבוב הראשון?

"סיבוב שהתחיל קשה מאוד, ההגרלה סידרה לנו שכל ארבעת המשחקים הראשונים משוחקים נגד קבוצות שמועמדות לעלות ליגה. לאחר מכן הגענו למשחקים שיותר מתאימים לליגה שלנו ושם הצלחנו להשיג ניצחונות ראשונים. כרגע אנחנו במצב שאנחנו ועוד ארבע קבוצות מתמודדות על הישארות בליגה. כל משחק יכול לשנות תמונה של עונה שלמה. אני מקווה שניתן סיבוב מוצלח ונשאר בליגה בסופו של דבר".

המטרות שלכם השתנו?

"בתחילת השנה כיוונו להישאר בליגה והמטרה נשארה זהה. מדובר פה בליגה מקצוענית ואחת מהבכירות בישראל, לכסף ותקציב העונתי יש משמעות בלתי נפרדת מהמטרות והיעדים של הקבוצה ועם מסתכלים על הטבלה נכון לעכשיו אז אנחנו ממוקמים בדיוק היכן שאנחנו אמורים להיות ממוקמים. הקבוצה מתבססת בעיקר על תקציב שנותן לנו נותן החסות העיקר עמיקם אורן וחברת CPM שברשותו. גם מוסך גיל נרתם ומסייע לקבוצה. יש בליגה 12 קבוצות כשכל הקבוצות עם תקציב גבוה משלנו ולמרות זאת הצלחנו לעקוף חלק מהקבוצות. המטרה שלנו היא להישאר בליגה ובשנה הבאה להמשיך בבנייה כדי להתחרות גבוה יותר. זה מאוד לא פשוט לעלות שנתיים ברציפות ליגה ואז עוד לשרוד בעונה השלישית בליגה כל כך קשה כמו הליגה הארצית".

אתם תלויים בעצמכם?

"לגמרי. כרגע אנחנו מעל הקו האדום, אבל אך ורק בגלל תוצאות פנימיות. נאלצנו לשחרר שני שחקנים חשובים משיקולים כאלה ואחרים ואנחנו צריכים לצלוח את המשך העונה עם הסגל שנשאר ואני מאמין בקבוצה שתצליח לעמוד ביעדים".

איך אתה מעריך את סיכויי ההישרדות שלכם?

"אם ננצח שוב את שלוש הקבוצות שמתחתינו, אז הסיכוי יהיה לטובתנו ונצטרך לנצח משחק אחד נוסף בלבד. אינ מאמין שזה יספיק כדי להישאר בליגה".

אילו שינויים אתה מתכנן?

"ללא ספק משחק ההתקפה שלנו הוא מהמשובחים בליגה. עד לא מזמן נחשבנו לקבוצת ההתקפה החזקה בליגה למרות שאנחנו ממוקמים במקום התשיעי. במידה ולא היינו מאבדים שחקנים בפציעות אז גם היינו שומרים על התואר של הקבוצה הכי התקפית בליגה עד היום. בצד השני אנחנו חווים קצת יותר בעיות. משחק ההגנה שלנו לא מספיק טוב ואנחנו סופגים יותר מדי נקודות. אחד השינויים שנעשו בפגרה זה הרבה עבודה על החלק ההגנתי שלנו כדי להוריד את מספר הנקודות שאנחנו סופגים כל משחק".

אתה אופטימי לקראת הסיבוב השני?

"אם אני לא אשמור על אופטימיות אז מי כן? אני המאמן ואני מאמין בשחקנים שהגיעו. ביחד איתם נצא לסיבוב שני בכל הכוח. הסיבוב השני מתחיל ממש עוד מעט. ההתחלה מאוד מאוד קשה נגד קבוצות צמרת, אבל אז במחזור הרביעי אנחנו מארחים את מכבי רמת גן, לאחר מכן יוצאים לגבעתיים ואז מארחים את בת ים. שלושת המשחקים האלה יכולים לקבוע את העונה כולה. ניצחונות בהם ואנחנו פתאום במקום אחר לגמרי".

אם תרדו ליגה זה יהיה כישלון?

"לרדת ליגה זה תמיד כישלון. מצב שלא רוצים להגיע אליו אבל צריך להיות ריאלים. כל עוד אין תורמים נוספים כמו עמיקם אורן ומוסך גיל שיכנסו למלחמה איתנו אז כל שנה אנחנו ניאבק בשיניים. אני מקווה שלא נגיע לסיטואציה הזאת של לרדת ליגה".

מה ההבדלים בין הליגה הארצית לליגה א'?

"אם משווים את זה לכדורגל, זה כמו ליגת העל אל מול ליגה א'. אפילו לא ליגה לאומית. הבדלי רמות שונים לגמרי, רמת אינטנסיביות, רמת מוכנות, כמות אימונים, אימוני וידאו, מעטפת רפואית, צוות מקצועי. הכל פשוט שונה. ניתן לראות במשחקי הגביע שאליהם נרשמו בעיקר קבוצות התחתית של ליגה ארצית שכאשר הן נפגשות עם קבוצות מליגה א' אז הם מנצחות די בקלות, למרות שהן בעיקר נותנות למחליפים שלהם לצבור דקות משחק כדי שהבכירים ינוחו לליגה".

אתה נהנה מטבילת האש שלך כמאמן בליגה הזאת?

"אני נהנה מרמת המקצוענות שיש בליגה הזאת. בשנתיים האחרונות הקבוצות שאימנתי תמיד ניצחו בליגה ב' וליגה א' ולכן היו הרבה חופשים, אימונים קלילים יותר והכל היה הרבה יותר רגוע. בליגה הזאת אם אתה מפסיד אז אתה צריך לעבוד בהמשך השבוע יותר קשה. ואם אתה מנצח אתה צריך לעבוד הרבה יותר קשה בהמשך השבוע. מקצוענות ומחויבות 24/7."

אתה מרגיש שהקבוצה שלך משלמת מחיר על חוסר הניסיון שלה?

"מדובר בקבוצה מאוד צעירה, יש שני שחקנים ותיקים בליגה וניתן לראות את זה די בבירור על המגרש. השחקנים הוותיקים מופיעים כל שבוע ונותנים מספרים קבועים, כאשר הצעירים כל שבוע שחקן אחר מופיע ותמיד צריך לאתר את אותו השחקן במשחק ספציפי כדי להשיג תוצאות מרביות. אם מסתכלים גם על הטבלה, אז בת ים ושוהם שנחשבות צעירות מאיתנו בסגל השחקנים – גם נמצאות מתחתינו בטבלה".

איזה מחיר אתה משלם על חוסר הניסיון שלך?

"המחיר שאני משלם הוא שעות השינה שלי בעיקר. אחרי ניצחון לא ישנים 24 שעות. אחרי הפסד לא ישנים שבוע. כל משחק הופך להיות אישי. כל אימון לוקחים ללב, עובדים מסביב לשעון כדי שהמערכת תדפוק כמו שצריך".

עשית טעויות?

"כל מאמן טועה במהלך הדרך ואני בטוח שגם לי היו טעויות. אני פחות מסתכל על מהלך העונה כי אני מאמין שקבוצה בונים בתחילת העונה. בגלל בעיות התקציב אז היינו צריכים להתפשר על הרבה דברים ולכן גם בניית הקבוצה נעשתה בהתאם. אחרי שנשרוד בליגה אז נבנה את הקבוצה הרבה הרבה יותר טוב לקראת העונה הבאה".

2035-01-16 02:03:00
2035-01-16 02:03:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך