משמעת מים

אלי דנון
2018-05-28 01:00:00
2018-05-28 01:00:00

לרגע היה נדמה שהראש היהודי ממציא לנו פטנטים ושמתקני ההתפלה יאפשרו לנו לעולמי עד מקלחות של חצי שעה ואמבטיות אינסופיות

"ישראל מתייבשת שוב". ואנחנו חשבנו שלא נראה עוד את התמונות הקשות מהקמפיין מלפני 5 שנים שבו התבקש עם ישראל לצמצם מאוד את היקפי השימוש במים. שוב מתברר שהטבע חזק מכל טכנולוגיה ושצריך לנהוג בו בכבוד ובמסורה. גם אוצרות הטבע הם משאב מתכלה.

לרגע היה נדמה שהראש היהודי ממציא לנו פטנטים ושמתקני ההתפלה יאפשרו לנו לעולמי עד מקלחות של חצי שעה ואמבטיות אינסופיות. מגיעה לנו טפיחה על השכם שהשכלנו להפעיל 5 מתקני התפלה אבל נוכח רמת החיים העולה והגידול באוכלוסייה מתברר שמקורות המים שלנו מצטמצמים מאוד.

מתברר שהחיים לא תותים ואנחנו לא חיים בגן עדן. אנחנו מתייבשים. מעולם הכנרת לא הגיעה לגרעון של 1.2 מיליארד קוב. במילים אחרות: נא להיכנס למשמעת מים. מספיק שנקצר את המקלחות שלנו בדקות ספורות ובא לציון גואל. אם כל אחד יגיד לעצמו שהשכן יחסוך ואני אמשיך להשתמש במים בפזרנות נגיע לעברי פי פחת. על כך נאמר, כולנו רקמה אנושית אחת. חברה אחת עם בעיות המשותפות לכולנו. לכך מתכוונים כשאומרים ערבות הדדית ו"ישראל ערבים זה לזה".

ההתפלה היא אשליה לפיה כביכול לא יהיה יותר מחסור במים כל עוד הים והאוקיאנוסים קיימים. מה לעשות שלטבע חוקים משלו וגם הוא לא אוהב שסוחטים אותו ומפרים את האיזונים האלוהיים שמקיימים אותו. הטבע טוב איתנו ומן הראוי שנשיב לו באותה מטבע. הוא מאפשר לנו חיים טובים ומלאים ואל לנו להשיב לו ברעה תחת טובה.

בינינו, כל אחד מאיתנו יכול להסתפק בשלב ראשון בצריכה מופחתת של לפחות רבע מכמות המים שבה אנו משתמשים. אגב, בדרום אפריקה כבר יש משמעת מים אמיתית וחמורה ואנחנו לא רוצים להיות במקום הזה.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »