משפחות שמחזיקות במלונות בארץ ובעולם

תוכן פרסומי

עשירי ישראל לא טומנים את ידם בצלחת לא בתחום ההשקעות וודאי שלא בתחום המלונאות החביב כל כך על הישראלים

(צילום: PEXELS)

זה די מדהים לראות איך בישראל, בתוך מספר מועט של שנים, זו הפכה לאומה שמעם של מהגרים ויוצאי מדינות אחרות, הפריחה את השממה וגידלה בתוך החממה הייחודית שלה כמה משפחות עשירות במיוחד ויוצאות דופן.

עשירי ישראל לא טומנים את ידם בצלחת לא בתחום ההשקעות וודאי שלא בתחום המלונאות החביב כל כך על הישראלים. בכתבה הבאה כמובן שלא נוכל להזכיר את כל בעלי השליטה בענף הזה שרק הולך וצובר חסידים לאורך השנים, אבל אנחנו בהחלט יכולים להגיד שאת הכתבה הזו, לא תרצו לפספס.

האחים נקש

עיקר הפעילות של משפחת נקש נוגעת לרשת המלונות החביבה על הישראלים זו רשת המלונות 'אורכידאה'. הסחלב המפורסם מציע שורה של פינוקים בתחום המלונאות הכוללים בין היתר אירוח בסגנון תאילנדי מה שהוביל את המלון באילת ובתל אביב לפסגת המקומות המוערכים והפופולאריים בישראל.

האחים נקש שהפעילות שלהם התחילה בעולמות ההנעלה והביגוד בדמות רשת האופנה ג'ורדאש הפכה את בני המשפחה לבעלי השליטה בחברות משגשגות במשק הישראלי כמו חברת התעופה ארקיע, חברת הפיננסים אמפא ועוד.

משפחת דיין

אמיר דיין ואחיו, שותפו לעסקים מיקי דיין הם בני משפחה המונה תשעה אחים ואחיות. המשפחה היא בעלת שליטה בחברות רבות ומשפיעות במיוחד במשק הישראלי. בין היתר אנחנו מדברים על אחזקות בחברת הנדל"ןTLG Immobilien  שפועלת נכון לכתיבת שורות אלו בתחום הנדלן באירופה.

בין היתר, ללא קשר לאחזקות המתקרבות לשווי של מיליארד דולר, אנחנו מדברים על אחזקות בתחומי אחזקת הרכב וכמובן בתחום המלונאות. בין היתר מחזיקה המשפחה ברשת המלונות היוקרתית 'קראון פלזה' בנוסף אמיר דיין מזמין אתכם למלון סנדרסון לונדון עוד מלון יוקרה בבעלות המשפחה.

דוד פתאל

בנעוריו של דוד פתאל לא היה רמז לכך שבימים אלו של שנות השבעים והשמונים גדל ילד מבריק, כזה שיהפוך ממנהל זוטר למולטי מליונר בתוך תקופת חיים. אבל דוד פתאל עשה את זה. מי שלאחר שירותו הצבאי החליט ללמוד את תחום המלונאות הפך למנהל משמרת ערב ב- 'דן פתאל' . לאחר מכן, בשנים הבאות, החל לטפס בסולם הדרגות כך שהפך למנהל בכיר בחברת מלונות דן ואחר כך גם ב 'ישרוטל'.

בשנות התשעים חברת 'אפריקה ישראל' שבאותם ימים הייתה בבעלותו של המליונר לב לבייב, החליטה להקים מלון חדש בארץ ואז כבר הבינה כי את הניהול של המלון היא עתידה להפקיד בידיו של דוד פתאל. בסוף שנות ה- 90 כבר הבין דוד פתאל כי הוא מעוניין לצאת לדרך חדשה. הוא עזב את המלונות בבעלותם של אחרים והלך להקים את רשת מלונות פתאל שהפכה מהר מאוד לרשת מלונות מצליחה ומשגשגת.

משפחת פדרמן

משפחת פדרמן, או נכון יותר האחים פדרמן הם בעלי השליטה בחברה הבטחונית המצליחה אלביט וכמובן הם בעלי השליטה ברשת המלונות היוקרתי 'דן'. דן הפכה לאימפריה בשנים האחרונות והיא רשת הכוללת בין היתר שבע עשרה מלונות בארץ ועוד מלון בהודו.

דן פנורמה, דן אילת, מלון המלך דוד ועוד, כולם מלונות השייכים לחברת דן ההיסטורית. משפחת פדרמן החליטה, לאחר שנים של השקעות בארץ ובחול כי הם מעבירים את עיקר הבעלות על תחום המלונאות לשניים מהנכדים של הרשת הגדולה, אלו עמי ומיקי פדרמן.

מרים אדלסון

מרים אדלסון, אישתו של שרון אדלסון, המליונר המוכר לנו בעיקר ממערכת היחסים החברית של זה עם מי שהיה ראש הממשלה של ישראל מר בנימין נתניהו בעשור האחרון, החלה את דרכה בתור רופאה שתחום ההתמחות שלה היה התמכרויות.

לאורך השנים, לאור הצמיחה הכלכלית שחווה בעלה, איש העסקים, גם מרים אדלסון נכנסה לתחום ומאז ההשקעות שלה נמצאות במוקדים רבים ברחבי העולם. בין היתר לבני הזוג רשת מלונות בחול ובארץ. מלונות בוטיק יוקרתיים שמתמחים במתן שירותים לבני האלפיון העליון.

משפחות המחזיקות נכסים בתחום זה לא עניין של מה בכך

לאור משבר הקורונה אנחנו יכולים רק להביט בקנאה במשפחות שהצליחו להחזיק ולשמור על הנכסים שהופקדו בידיהם למרות כל הסיכויים. משפחת פדרמן כמו משפחת דיין כמו משפחת נקש הן סמל ומופת לניהול כלכלי נכון, חשיבה קדימה ותשומת לב להזדמנויות בארץ ובחול.

אמנם ענף המלונאות עבר שנתיים לא קלות אבל לאור הימצאותו של החיסון אנחנו יכולים רק לקוות כי בקרוב כולנו נוכל לצאת וליהנות מהמלונות הנמצאים באחזקה ישראלית בארץ ובחול ללא כל חשש, בבטחון מלא ובכיף גדול.

2037-09-09 02:02:00
2037-09-09 02:02:00

כתבות נוספות

שנת שיא

רגע לאחר סיומה של שנת 2021 חושפים מתווכי הנדל"ן המקומיים את העסקאות הגדולות של השנה: וילה במכבים שנמכרה בקרוב ל-9 מיליון שקל, עסקת השיא לדירת 3 חדרים והדירה הכי יקרה במגדלי דמרי

חותכים את התור

מתחם בדיקות נוסף החל לפעול בעיר, בחניית הספריה העירונית, ובעירייה מקווים כי יחד עם השקת מתחם הדרייב אין בפארק הטכנולוגי יצומצמו העומסים הכבדים שנרשמו בשבוע שעבר

שנת שיא

רגע לאחר סיומה של שנת 2021 חושפים מתווכי הנדל"ן המקומיים את העסקאות הגדולות של השנה: וילה במכבים שנמכרה בקרוב ל-9 מיליון שקל, עסקת השיא לדירת 3 חדרים והדירה הכי יקרה במגדלי דמרי

המשך קריאה »

חותכים את התור

מתחם בדיקות נוסף החל לפעול בעיר, בחניית הספריה העירונית, ובעירייה מקווים כי יחד עם השקת מתחם הדרייב אין בפארק הטכנולוגי יצומצמו העומסים הכבדים שנרשמו בשבוע שעבר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך