משרד החינוך ביטל את התמיכה הכספית בקונסבטוריון לשנת 2018

ערן קמינסקי

הסיבה: "הניסיונות לתאם ישיבה עם נציגי 'סחלבים' והגורמים המקצועיים בקונסרבטוריון עלו בתוהו" • סחלבים: "נציגי משרד החינוך ביטלו את הפגישות בשל אילוצי לו״ז שלהם. הפגישה תתקיים בקרוב"

משרד החינוך ביטל את זכאות הקונסרבטוריון העירוני לתמיכה לשנת 2018. במכתב שנשלח לעמותת סחלבים צויין כי הסיבה היא התנהלות העמותה העירונית שלא סיפקה לוועדת התמיכות הסברים לגבי השימוש בכספים שקיבלה. התמיכה שהייתה אמורה להגיע לידי עמותת סחלבים עבור צרכים ייעודיים ("כספים צבועים") לקונסרבטוריון, מסתכמת בסכום של 220 אלף שקל לשנה. עד כה הועברו לידי סחלבים השנה רק 55 אלף שקל. כעת נקבע כי יתרת הסכום לא תועבר.

במכתב ששלחה השבוע יו"ר הוועדה, אפרת חפץ, לאלעד שמעונוביץ, יו"ר עמותת סחלבים, נכתב כך: "…ביקש הפיקוח על החינוך המוזיקלי לקיים בקרה על פעילות הקונסרבטוריון, ע"מ לוודא כי כספי התמיכה מנוצלים למטרה שלשמה ניתנה וכי אכן מתקיימים התנאים עליהם הצהירה העמותה בבקשה". מהמכתב עולה כי בעמותת סחלבים לא שיתפו פעולה עם בקשת הפיקוח על החינוך המוזיקלי במשרד החינוך: "כל הניסיונות לתאם ישיבה עם נציגי העמותה והגורמים המקצועיים בקונסרבטוריון  עלו בתוהו. גם מספר רב של שיחות טלפון שקיימה היחידה המקצועית כדי לנסות מענה ולקיים ישיבה כנדרש לא הועילו".

גורם בסחלבים אמר השבוע כי שתיים מהפגישות שנקבעו בוטלו על ידי אנשי משרד החינוך, בנוסף לישיבה נוספת שבוטלה על ידי אנשי סחלבים בשל מחלה.

לסיכום כתבה חפץ כי לאור העובדה כי אין בידה לוודא שאכן כספי התמיכה מנוצלים למטרה שלשמה ניתנו, ולכן מבטלת ועדת התמיכות את זכאות הקונסרבטוריון לתמיכה בשנת 2018.

מורי המוזיקה בקונסרבטוריון העירוני יצאו לפני קרוב לחצי שנה למאבק על זכויותיהם מול עמותת סחלבים העירונית, במחאה על תנאי העסקתם וחוזה העבודה החדש עליו התבקשו לחתום. המורים, שחברו לארגון העובדים "מען", זוכים לתמיכת הורי הילדים, שרבים מהם כבר חתמו על עצומה בנושא, וטוענים כי תנאי העסקתם במשך השנים לא זכו לשיפור, זאת למרות כל ההבטחות. בנוסף הם טוענים כי החוזה החדש, עליו נדרשו לחתום בדחיפות מבלי שתינתן להם פוגע בזכויותיהם עוד יותר.

לדברי המורים, ששכרם עומד על 52 שקל לשעה, הובהר להם כי החל מהשנה התשלום להם תלוי בגביית שכר הלימוד מהורי התלמידים, כאשר במידה ואלו ישלמו מחיר מופחת תתגלם ההפחתה גם בשכרם של המורים. עוד הם מספרים כי הם מקבלים שכר עבור 11 חודשים בשנה, אינם זכאים לדמי נסיעות או לתשלום נוסף עבור עבודה מעבר לשעות הלימוד הפרונטליות כגון השתתפות בישיבות צוות או הובלת הרכבים מוזיקליים, כמו גם העובדה שלא מופרש עבורם כסף לקרן השתלמות.

לפני מספר שבועות, במקביל לישיבת המועצה הראשונה והחגיגית, אף הפגינו מורי המוזיקה בקונסרבטוריון מול בניין העירייה, כאשר אליהם הצטרפו גם חלק מההורים והתלמידים.

מעמותת סחלבים נמסר בתגובה: ״בניגוד לטענה שעולה מהמכתב, נציגי משרד החינוך ביטלו את הפגישות עם נציגי העמותה מספר פעמים בשל אילוצי לו״ז שלהם. בקרוב תתקיים פגישה בין נציגי העירייה והעמותה עם הממונה במשרד החינוך בנוגע להמשך שיתוף הפעולה, לרבות המשמעויות האם להמשיך את הפעילות עם משרד החינוך או בלעדיו".

2018-12-12 00:00:00
2018-12-12 00:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך