נזכרו מאוחר מדי

ערן קמינסקי

עמותת "אורות יצחק", שהפעילה במודיעין צהרונים לציבור הדתי, איחרה להגיש את טפסי המכרז לפעילות השנה וראתה עמותה אחרת זוכה בו. גם פניה לבית המשפט לא סייעה להם. הרב בן שלמה. "איחרנו בגלל 'כוח עליון'" (צילום פרטי)

בית המשפט דחה השבוע עתירה שהגישו הרב אלעזר בן שלמה ועמותת "אורות יצחק" נגד עיריית מודיעין בדרישה להוציא צו מניעה להפעלת הצהרונים בבתי הספר משואת נריה ושבטי ישראל. אורות יצחק אף חוייבו בבית המשפט המחוזי בלוד לשלם 20 אלף שקל הוצאות לעירייה ואלפיים נוספים לעמותת "נחלת שי", שזכתה במכרז להפעלת הצהרונים בשני בתי הספר הנ"ל.

לפני כחודש אושרה בכנסת הצעת חוק המגדירה בבירור את שירותי הבסיס בצהרונים וקובעת את פיקוח משרד החינוך עליהם. בעקבות ההמתנה לאישור החוק יצאו המכרזים לבחירת מפעילי הצהרונים רק בשלב מאוחר יחסית. בניגוד לבתי הספר הממלכתיים בעיר, בהם עמותת סחלבים העירונית מפעילה את הצהרונים, ניתנת די שנה אפשרות לבתי הספר דתיים וייחודיים (דוגמת יחד, הדמוקרטי ויזמ"ה) להעניק את הזכות להפעיל צהרונים בבית הספר למפעיל המתאים להם.

שבוע לאחר פרסום החוק קיימה העירייה את המכרז, שהיה מיועד להפעלת צהרונים בבתי הספר הממלכתיים דתיים: "דרכי יהודה", "אבני החושן", "נתיב זבולון", "משואת נריה" ו"שבטי ישראל". ובתי הספר הייחודיים בעיר: יזמ"ה, הדמוקרטי ויחד. החלטות ועדת המכרזים הן: עמותת יזמ"ה תפעיל את הצהרונים בבית הספר יזמ"ה, עמותת יח"ד תפעיל את הצהרונים בבית הספר יחד, עמותת הדמוקרטי תפעיל את הצהרונים בבית הספר הדמוקרטי ועמותת נחלת שי תפעיל את הצהרונים בבתי הספר נתיב זבולון, אבני החושן, דרכי יהודה, משואת נריה ושבטי ישראל.

עמותת אורות יצחק של הרב בן שלמה הפעילה בשנים האחרונות את הצהרונים במשואת נריה ושבטי ישראל, אולם הפעם הם לא ניגשו למכרז. לטענתם נבצר מהם להשיג את הערבות הבנקאית הנדרשת (על סך 5,000 שקל) בשל שביתת העובדים בבנק מזרחי בו מתנהל חשבונם.

לאחר פרסום תוצאות המכרזים פנתה עמותת "אורות יצחק", וביקשה להפעיל את הצהרונים בבתי הספר משואת נריה ושבטי ישראל, למרות שלא התמודדה במכרז. בעתירה נטען כי מדובר ב"כוח עליון" (קרי השביתה בבנק מזרחי), שמנעה מהם לגשת למכרז.

הרב בן שלמה – ניגשתם למכרז בזמן?

"עמדנו בתנאי המכרז ומילאנו כראוי את הטפסים, אך בפועל נבצר מאיתנו להגישם עקב תקלה ושביתה של בנק מזרחי שעיכבה אותנו בהנפקת ערבות בנקאית. למעלה מעשר שנים אנו מנהלים צהרונים במודיעין מתוך אהבת אדם, אהבת הילדים ואהבת התורה, מהמקום הזה חשבנו כי תיפתח גם שנת תשע"ח".

מה היו הנסיבות שמנעו ממכם להגיש את טפסי המכרז במועד הנדרש?

"עתרנו לבית המשפט בבקשה לפסול את המכרז משום שסברנו כי באופן עריכתו המציאות קדמה למכרז, וכי בפועל רק ב 24.8 התבררה זהות המפעילים. בית המשפט החליט לדחות את העתירה שלנו ולהשאיר את תוקף המכרז ואנו מכבדים את החלטתו".

מה בעצם הטענה שלכם כנגד העירייה?

"אין לנו טענות נגד עיריית מודיעין. חשבנו כי נזכה ונצליח גם השנה להנחיל ערכים ועקרונות לילדי הצהרונים, אך בצער רב ובכאב לב הדבר נבצר מאיתנו".

יש הורים שכבר נרשמו לצהרונים? הם יודעים שלא תפעילו אותם?

"כמובן שנרשמו הורים. נהגנו באחריות מלאה והם מיודעים על המצב החדש. צר לנו כי הדברים הגיעו למצבם הנוכחי ואנו מפיקים לקחים ומסתכלים קדימה. עם פתיחת שנת הלימודים נברך את כל הילדים והוריהם שתהיה להם שנה פוריה, מוצלחת ושמחה".

2017-09-03 01:00:00
2017-09-03 01:00:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך