"נזרז בניית 3,000 דירות שכבר שווקו במודיעין במסגרת 'מחיר למשתכן'"

יהודה גולן

רגע לפני הבחירות מצליח האיש שהגה את "מחיר למשתכן" לפרוע חלק מההמחאה עליה חתם, במודיעין לפחות • למעלה ממחצית הזוכים בדירות המוזלות הם בני העיר ולא משקיעים או תושבי חוץ

שר האוצר משה כחלון (צילום: אלעד מלכה)

"מודיעין באופיה היא עיר שמבוססת על משפחות ולכן חשוב היה לדאוג לכך שרבים מבני העיר יוכלו להמשיך ולגור כאן קרוב להורים ובסביבה שבה גדלו. השיטה היא שהקצנו אחוזים גבוהים במסלול מחיר למשתכן לבני המקום ואכן הראייה לכך שזה עבד במודיעין היטב הוא האחוז הגבוה של בני העיר מבין הזוכים בדירות כאן". כך אמר השבוע שר האוצר משה כחלון בראיון ל"מודיעין News".

כחלון, שביקר כאן לפני מספר שבועות, טוען שימשיך לעבוד בצורה הדוקה עם ראש העירייה חיים ביבס בתחום הנדל"ן ואומר כי ישים דגש חזק על המשך הבנייה לזוגות הצעירים: "המשימה העכשווית שלנו היא לזרז את בנייתן של 3,000 דירות במסלול 'מחיר 'למשתכן שכבר שווקו במודיעין" (ברובן בשכונת מורשת – י.ג).

איך אתה רואה את פרוייקט מחיר למשתכן?

"מחיר למשתכן היא הצלחה לא רק במודיעין אלא בכל הארץ. 65 אלף זוגות צעירים שיוכלו לקנות דירה במחיר הוגן ושפוי זה לא פחות ממהפכה. בכל יום ניגשים אלי זוגות ואף ההורים שלהם, חלקם עם דמעות של התרגשות ואושר בעיניים. גם כשהגעתי למודיעין לפני מספר שבועות היה אירוע דומה. המשימה בזמן הקרוב היא לזרז את הבנייה של 3,000 יחידות שכבר שווקו במודיעין ולדאוג שיבנו במהרה שכונות טובות למשפחות".

איך בא לידי ביטוי פרוייקט דיור גדול בעיר כמו מודיעין?

"אני ומטה הדיור בקשר עם ראש העיר חיים ביבס והעיריה ופועלים בשילוב ידיים על מנת להאיץ את התהליכים. יש כאן ראש עיר טוב ואני בטוח שנוכל להתקדם במהירות וביעילות ולהבטיח מודיעין תוססת ומתחדשת".

מה הבשורה שלך לצעירים במודיעין?

"עברו הימים בהם רק במושבים וקיבוצים הילדים נשארו ליד ההורים. אני רוצה שזה יקרה גם בערים ומודיעין היא דוגמה לכך. מעתה בני ובנות מקום יכולים להמשיך לגור ליד ההורים במחיר הוגן. לכן בכל הארץ דאגנו שבין 20-50% מהדירות במחיר למשתכן יהיו מיועדות לבני המקום. מודיעין באופייה היא עיר של משפחות ובני המקום רוצים להמשיך לגור שם, לכן זה מצליח וצובר תאוצה".

מדבריך עולה שפרוייקט מחיר למשתכן לא יעלם לאחר הבחירות הקרובות.

"ככל שאהיה שר האוצר וככל שמפלגת כולנו תהיה חזקה, מחיר למשתכן ימשיך ויתרחב ברחבי הארץ. אין ספק שמחיר למשתכן, כמו גם נטו משפחה, חסכון לכל ילד, הורדות מסים והישגים נוספים שלנו בסכנה. אנחנו שומעים את זה מההתבטאויות של מתחרים פוליטיים שרוצים להיות שרי אוצר משני הצדדים. אני חייב דין וחשבון אך ורק לזוגות הצעירים ולהורים שלהם ששלחו אותי לכאן ולא לאף אחד אחר. הבחירות האלה יהיו גורליות לגבי זהות שר אוצר הבא וזה באופן ישיר ישפיע על חייו של כל אזרח, בוודאי בעיר כמו מודיעין שהיא עיר של משפחות עובדות ומעמד הביניים".

מנתוני משרד השיכון שהתפרסמו השבוע, עולה כי יותר ממחצית הזוכים בדירות במודיעין במסלול מחיר למשתכן, (54%) הם בני המקום, כלומר תושבי מודיעין שמתגוררים בעיר לפחות שש שנים.

הדבר מעיד על הביקוש הרב להמשיך ולחיות בעיר מודיעין ועל חוסר רצון בולט לעבור לערים אחרות. "כך למעשה אנחנו מגלים את הערך המוסף של פרוייקט מחיר למשתכן שבזכותה ניתן לשמור על המרקם החברתי בעיר", אמר ח"כ רועי פולקמן מסיעתו של שר האוצר. "מקומות רבים סבלו מבעייה של הגירה שלילית ולכן מודיעין היא דוגמה לכך שהתוכנית מסייעת לבני המקום להישאר ולהמשיך לחיות בעיר מגוריהם".

במודיעין התקיימו חמש הגרלות של זכאים שייכנסו בעוד מספר שנים לדירותיהם, בעיקר בשכונת מורשת העתידית שתהיה בנוייה על מרכיב מרכזי של זכאי מסלול "מחיר למשתכן". גם בשכונת מוריה ייבנו כמה עשרות דירות במסלול. במורשת צפויים להיבנות כ-3,607 יחידות דיור מהן 2,520 יחידות ב"מחיר למשתכן", ומתוכן 540 יחידות דיור המיועדות לזוגות צעירים ומשפחות תושבי העיר.

בעקבות תוכנית "מחיר למשתכן" מורגשת האטה במחירי הדירות במודיעין. גם יו"ר לשכת השמאים לשעבר השמאי אוהד דנוס ציין בדו"ח שפירסם החודש כי במודיעין מורגשת עצירת מחירים. דנוס דיווח כי במהלך הרבעון השלישי של שנת 2018 נרשמה עליה של 0.6% במחירי דירות ארבעה חדרים ב- 16 הערים הגדולות במדינה כשבמודיעין העליה היתה בשיעור של 2.0% באותו רבעון.

נתון מעניין נוסף מציין דנוס כי למול הרבעון המקביל אשתקד כלומר לרבעון השלישי של שנת 2017 קפאו מחירי הדירות במודיעין ועמדו על אפס אחוז בעוד שבממוצע בכל הארץ עלו מחירי הדירות מהרבעון המקביל אשתקד בכחצי אחוז.

2035-03-07 02:15:00
2035-03-07 02:15:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך