נשאר רק התואר

ערן קמינסקי

חיים ביבס הפתיע השבוע ונטל מסגנו אילן בן סעדון את כל סמכויותיו, בנוסף לשכר ולתנאים הנלווים, כאשר הגרסה הרשמית הייתה חוסר שביעות רצון מתפקודו • מאחורי הקלעים טוענים גורמים בעירייה כי המהלך הגיע בעקבות ניסיון השתלטות של בן סעדון על סניף הליכוד בעיר, מספר שבועות לאחר שזנח את מפלגת העבודה • הערכות: אלעד שמעונוביץ ימונה לתפקיד בתוך זמן קצר

(צילום: פרטי)

ראש עיריית מודיעין, חיים ביבס, הודיע השבוע לסגנו אילן בן סעדון על "ביטול האצלת סמכויות", כאשר המשמעות היא שבן סעדון יישאר כעת למעשה כסגן ראש העירייה רק בתואר. במהלך חריג זה נטל ביבס מבן סעדון את כל סמכויותיו, בנוסף לתנאים הנלווים להם הוא זכאי כאחד משני סגני ראש העירייה בשכר – שכרו, לשכה ומזכירה, חשבון הוצאות ועוד.

אחד מחברי מועצת העירייה אמר השבוע למודיעין NEWS: "תשמע, זה מהלך בהחלט מפתיע. אמנם יש פקידים מקצועיים בעירייה שחיים גרם להם להתפטר, אבל אני לא זוכר מקרה בו הוא פיטר עובד עירייה, בטח שלא סגן ראש עיר".

בתגובה לפנייתנו אמר השבוע בן סעדון כי הוא עדיין בוחן את הנושא מבחינה משפטית, בטרם יעביר תגובה רשמית. בסביבתו של סגן ראש עיריית מודיעין סיפרו השבוע כי "חיים רוצה להשפיל את אילן, אבל זה לא יעזור לו. אילן ימשיך לעשות לטובת תושבי מודיעין בכל תפקיד". עוד סיפרו השבוע בסביבתו של בן סעדון כי הוא הופתע לקבל את מכתב הפיטורים.

כידוע, ראש עיריית מודיעין רשאי למנות שני סגנים בשכר, זאת לפחות עד שאוכלוסיית מודיעין תגיע ל-100 אלף תושבים (כנראה בסוף השנה הנוכחית. ע"ק), אז יוכל למנות שלושה סגנים בשכר. גורמים שונים בעירייה העריכו השבוע כי הבשורה על מינוי סגן בשכר חדש תגיע כבר בעוד מספר שבועות, כאשר המועמד המוביל לתפקיד הוא אלעד שמעונוביץ.

"לקח 40 אלף בחודש ולא עשה כלום"

כאמור, הסיבה הרשמית שנתן ביבס למהלך המפתיע היא חוסר שביעות רצון מתפקודו של בן סעדון, אולם גורמים רבים, בעירייה ומחוץ לה, עימם שוחחנו השבוע, טוענים בתוקף כי המניע הוא אחר.

כזכור, במהלך הסגר האחרון הודיע בן סעדון כי הוא עוזב את מפלגת העבודה ועובר לליכוד. מתברר כי בשבועות שלאחר המעבר יצא בן סעדון ל"מבצע גיוס" נרחב של מתפקדים חדשים לסניף הליכוד בעיר, כאשר מן הסתם המניע של סגן ראש העירייה היא לייצר לעצמו בסיס כוח משלו בסניף הליכוד, ובבוא היום להשתלט על עמדת יו"ר הסניף, עמדה בה מחזיק כיום שמעון גואטה, חבר המועצה מטעם סיעתו של ביבס.

גורם בעירייה אמר השבוע כי "מה שאילן עשה זה לא פחות מ'להשתין מהמקפצה'. הבן אדם הוא סגן ראש עיר בשכר, לוקח 40 אלף שקל בחודש מכספי ציבור (שכרם של סגני ראש העיר במודיעין עומד על 33,754 ברוטו. ע"ק), ובזמן שהוא לא עושה כלום בעירייה הוא עסוק במינוף פוליטי בסניף הליכוד בעיר, וכל זה על הפרצוף של ביבס. לא פלא שכך זה נגמר".

גורם אחר במועצת העירייה סיפר: "מרגע ששמעתי על מה שאילן עושה בסניף הליכוד פה ידעתי שביבס לא יעבור על זה בשקט. והאמת, אני גם לא מאשים אותו. ממילא אילן לא עשה דבר וחצי דבר בתפקידו כסגן, חוץ מלהתעסק בזוטות ולהצטלם לפייסבוק. עיקר העשייה של בן סעדון, ולא מהיום אלא לאורך כל השנים, היא לסייע לקהל הבוחרים שלו שצריכים עזרה כלשהי בעירייה. הפעם היחידה בה נתנו לו משהו ממשי לעשות הייתה במקרה של הרפורמה בתחבורה הציבורית בעיר, וגם שם הוא כשל בצורה כל כך מחפירה עד שביבס לקח ממנו את הסמכויות גם בתחום הזה".

כזכור, בקדנציה הקודמת של מועצת העירייה היה בן סעדון מחזיק תיק התחבורה הציבורית, כאשר בקיץ 2017 הוא הוביל את הרפורמה בפריסת קווי התחבורה הציבורית בעיר. לאחר ההכרזה החגיגית על החידוש שטף את העיר גל של תלונות מצד ציבור הנוסעים, כאשר העירייה נאלצה לבצע בחודשים שלאחר מכן מספר מקצי שיפורים.

באותו קיץ זעמו משתמשי התחבורה הציבורית גם על השבתות ארוכות של פעילות הרכבת במודיעין, כאשר בן סעדון הצליח לעורר סערה לאחר שפרסם פוסט בפייסבוק בבוקר הראשון להשבתה, בו טען כי העירייה וחברת קווים נערכו בהתאם והמצב בשטח טוב. אלא שמיד לאחר מכן התברר כי המצב בשטח רחוק מלהיות טוב, בין השאר גם בשל היערכות העירייה וחברת קווים, ובמשך חודשים ארוכים סבלו הנוסעים.

לאחר מספר חודשי השבתות בישר ביבס בריאיון למודיעין NEWS כי בקדנציה הבאה הוא ייטול מידי בן סעדון את האחריות לתחום התחבורה הציבורית בעיר, מה שאכן עשה כשהקים את פורום התחבורה הציבורית שהוא עומד בראשו, ותקף את בן סעדון בחריפות רגע לפני הבחירות המקומיות: "או שיש מחזיק תיק בשכר, או שאין! כשראיתי שאין, לקחתי את המושכות. קודם בתחום התשתיות והפיתוח. בזמן האחרון אני קורא שאילן חוזר ואומר 'מה אתם רוצים ממני? תחבורה זה ראש העיר. הוא חבר של שר התחבורה', אז לקחתי את המושכות גם בתחום הזה והודעתי שבקדנציה הבאה תיק התחבורה יהיה אצלנו בסיעה. הבנתי שאין על מי לסמוך ולכן אנהל את התחום בעצמי".

ההתנגחויות בין ראש העירייה וסגנו נמשכו גם בינואר 2019, כאשר ביבס אמר למודיעין NEWS כי בן סעדון התנגד לכוונת העירייה לאשר את בקשת חברת עזריאלי לתוספת קומות במלון שהיא עתידה לבנות במע"ר, מפני ש" שלא אישרתי לו את שכר הבכירים ליועצת או המזכירה שלו".

2037-02-09 07:37:00
2037-02-09 07:37:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך