עושים את זה נכון

כתבי מודיעין NEWS

מחלקת הקליטה בעיריית מודיעין היא אחת מ-22 רשויות בכל הארץ שזכו באות הוקרה הודות לעשייתן בתחום קליטת העלייה, כאשר מתחילת משבר הקורונה הגיעו לעיר 150 משפחות עולים חדשים

(צילום: דוברות העירייה)

מחלקת הקליטה בעיריית מודיעין זכתה השבוע לאות הוקרה בתחום עידוד העלייה, מטעם ההסתדרות הציונית העולמית ומשרד העלייה והקליטה.

הפרס ניתן ל-22 רשויות מתוך 189, כאשר בטקס שנערך בהר הרצל בירושלים נכחה שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל, וראש המחלקה לעידוד עלייה של ההסתדרות הציונית העולמית, מרינה רוזנברג קוריטני.

זאת הפעם השנייה בשנים האחרונות שמחלקת הקליטה באגף לשירותים חברתיים של עיריית מודיעין מקבלת פרס בתור רשות קולטת עליה. בין היתר, זכתה המחלקה לאות ההוקרה הודות ל"שירות המצוין והליווי הצמוד שהיא מעניקה לעולים חדשים מרגע הקליטה ועד להתאקלמותם בעיר, על הפעילות הענפה והמגוונת למען העולים, הסיוע בבירוקרטיה, יצירת קשר עם עולים פוטנציאליים והשתתפות בכנסים בינלאומיים". בנוסף, בזמן משבר הקורונה המשיכה המחלקה בליווי וסיוע לעולים 24 שעות ביממה, כדי להקל על תהליך הקליטה בשעת המשבר.

מעיריית מודיעין נמסר השבוע כי מאז פרוץ משבר הקורונה הגיעו לעיר 150 משפחות שהיגרו לישראל, כאשר בספטמבר הקרוב צפוי להיפתח אולפן חדש ללימודי עברית ל-65 מבוגרים עולים חדשים, כחלק מפעילות המחלקה.

חברת המועצה נגה כץ רפפורט, מחזיקת תיק הקליטה, אמרה: "אני גאה שוב שמודיעין מקבלת את אות רשות קולטת עליה. אין ספק שמחלקת הקליטה עושה לילות כימים על מנת להקל על האתגרים של משפחות העולים גם בשנה האחרונה, שהייתה מורכבת במיוחד לאור ההתמודדות עם נגיף הקורונה. נמשיך לעבוד קשה למענם, זו ציונות גרסת 2021".

מנהלת מחלקת הקליטה, רוזיטה ברלין, הוסיפה: "לאחר 25 שנים בתפקיד מרגש לראות שאפילו בימים טרופים אלו של עידן הקורונה, העיר שלנו ממשיכה בקליטתם של עולים חדשים מרחבי העולם. זוהי גאווה גדולה לתושבי העיר. אנחנו, במחלקת הקליטה, נעשה הכל כדי לעזור בקליטתם והשתלבותם בישראל, ובעיקר במודיעין".

יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר בפועל של הסוכנות היהודית, יעקב חגואל, אמר: "בשנת 2021 אנחנו עדים לביקוש אדיר בפתיחת תיקי עלייה. הנתונים שבידינו מראים על זינוק של למעלה מ 120 אחוזים בפתיחת תיקי עלייה  בהשוואה בין השנים 2019 ל 2020 וזה אומר הרבה. עושה רושם שגם המשבר העולמי שפוקד את כולנו, מעודד דווקא יהודים מהתפוצות לממש את חלומם ולבדוק אפשרויות של העתקת חייהם למדינת ישראל, ביתם הטבעי. הערים והרשויות שותפות טבעיות לעידוד העלייה ארצה ומעניקות תחושה אמיתית של בית עבור אלו השוקלים לעלות ארצה. הציונות חיה, קיימת ותוססת והעלייה היא חלק בלתי נפרד ממנה".

ראש המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית, מרינה רוזנברג קוריטני, הוסיפה: "העלייה לארץ מחזקת את מדינת ישראל מחד ושומרת על העם היהודי מאידך. ראשי הערים והרשויות הם שותפים אינטגרליים בהגשמת החלום הציוני. בזכות פעולותיהם לעידוד העלייה, הם מעניקים תקווה לעולים ורצון להצליח ומקדמים השכלה, תרבות, ידע ויוזמות תוך חיזוק המולדת שלנו".

2037-08-02 01:34:00
2037-08-02 01:34:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך