עיצוב ותכנון חדרי ארונות עם מרסלו אומנות הריהוט

תוכן פרסומי
2036-10-11 03:16:00
2036-10-11 03:16:00

אחסון נכון בבית הוא אחסון המרוכז במקום אחד. חדר ארונות הוא הפתרון הטוב ביותר לאחסון בגדים, נעלים ושאר מוצרי טקסטיל כמו מצעים ומפות

(צילום: PIXABAY)

חדר ארונות הוא חדר שבו מותקן ארון ללא דלתות, הכול פתוח ונראה. בחדרי ארונות ניתן להתקין את אותם מתקנים הכלולים בארונות רגילים. היות ותאי האחסון בחדרי הארונות גלויים לעין, מומלץ לתכנן כל אחד מתאי האחסון לפי הצורך והגודל של מה שמתכננים לאחסן. אין הרבה חדרים בבית אשר עיצובם משפיע בצורה משמעותית על נוחיות החיים בבית.

עיצוב חדרי ארונות דורש הרבה מחשבה ותכנון, בעיקר משום שהמטרה היא לשלב את היפה עם יעילות. מגוון השיטות והדרכים באמצעותן ניתן לעצב חדרי ארונות משפיע על התוצאה הרצויות. מעצב יוכל לעזור ולהמליץ על המבנה המתאים לחדר הארונות ועל עיצוב הארונות עצמם. ההחלטה על עיצוב חדרי ארונות צריכה להתקבל לאחר התאמת ציפיות. ישנם אופנות שונים של עיצוב חדרי ארונות, וכל אחד ימצא את עצמו מתחבר למשהו אחר.  

התייעצות עם מומחים ובעלי מקצוע יכולה לעזור לקבל את החלטה התאימה. עיצוב נכון יביא לחיסכון במקום, סדר וניקיון. בחדרי הארונות משלבים מדפים, מגירות, תאי אחסון ואמצעי תליה, תכנון נכון הוא המפתח ליצירת חדר שימושי, נוח ונכון. בשנים האחרונות חדרי הארונות הפכו להיות מאוד פופולאריים בישראל והם פיתרון מצוין לאכסון לאנשים בעלי מלתחה רחבה.

למי שאין ארונות בהתאמה אישית שנבנה למטרה זו, ניתן להקצות חדר בבית שישמש כחדר ארונות ואפשר יהיה לאכסן בו בנוסף גם את בגדי הילדים במקום בחדי הילדים ובכך לחסוך מקום בחדר ולפנות מקום לצעצועים שלהם.

כשהארונות מוצבים בחדר שיועד לכך ניתן להסתובב בחדר והתחושה היא טובה זאת חוויה כמעט מלכותית מתהלכים בחדר הארונות ומרגישים כמלכים, הכול מסודר ומונח מול הפנים, קל למצוא כל דבר והכול תלוי או מקופל. גודל החדר מאפשר לעשות ולשמור ביתר קלות על סדר וניקיון בסביבת הבגדים והנעליים ההלבשה התחתונה.  

חדר ארונות הוא כנראה המקום החביב והמועדף על האישה האופנתית  שבגדיה חשובים לה מאד. חדר ארונות הצמוד לחדר ההורים כמו מקלחת פשוט עושה תחושה אחרת.

מה היתרונות של חדרי ארונות?

אחד החדרים השימושיים ביותר בכל בית הוא חדר הארונות, בעוד בעבר, חדרי ארונות היו פריווילגיה השמורה לעשירים בלבד, היום רואים שילוב של חדרי ארונות בדירות רבות. מה היתרונות של חדרי ארונות על פני ארונות רגילים?

יתרון המרחב

היתרון הגדול ביותר של חדרי ארונות הוא המרחב. בחדר ארונות מרחב גדול יותר מאשר בארון רגיל כמובן, הגודל של חדרי הארונות מאפשר אחסון של כל הבגדים, האביזרים ומוצרי הטקסטיל במקום אחד – בגדי קיץ וחורף, נעליים, מצעים, מגבות, שמיכות, כריות וכו' המרחב בחדר הארונות מאפשר לנו גם לאחסן בו פריטים אחרים להם לא נמצא מקום בבית כגון כלים, מאוורר, תנור חימום, אלבומי תמונות, מזכרות ועוד. כיום ניתן למצוא מבחר חברות המתמחות בתחום נגרות בהתאמה אישית המספקות מענה כולל לעיצוב ותכנון ארונות לבית, לסלון, לאמבטיה, ולמטבח.

נוחות רבה יותר

אין זפק שלהתלבש בתוך חדרי ארונות נוח מאוד ונעים. ראשית, כל הבגדים נמצאים מולנו, כולל נעליים ואביזרים שונים, הכול בהישג יד, אין צורך לחפש, לפתוח אינספור מגירות או "לטפס" למדפים העליונים של הארון. שנית, תאורה בחדר הארונות לרוב נוחה יותר, חדר ארונות משלב כמובן מראה כך שניתן למעשה להיכנס אליו ולהחליף את כל הבגדים במהירות ובקלות.

סדר ואסתטיקה

קל יותר לסדר חדרי ארונות מאשר ארון רגיל, בחדר הארונות יש יותר מרחב ומקום, הוא מתוכנן לפי דרישה ובהחלט נראה מסודר יותר מאשר ארון רגיל. מעבר לכך, עובדת הימצאותו של חדר הארונות מאפשרת להיפתר מארון בחדר השינה ומפנה לנו מקום רב בחדר.

אוורור ושמירה על הבגדים

בגדים שנמצאים בתוך ארון בין אם ארון רגיל, ארונות הזזה או ארונות אחרים עשויים לסבול מריח מעופש ולא נעים לאחר זמן מה. מכיוון שחדרי ארונות גדולים, רחבים ומאווררים יותר מאשר ארונות עומדים, אין כל סכנה של ריח לא נעים ש"נדבק" בבגדים גם לאחר אחסון ממושך.

ערך הבית או הדירה

יתרון מעניין נוסף של חדרי ארונות הוא העובדה שהם מעלים את ערך הבית או הדירה בעיני קונים פוטנציאלים. אין ספק שכאשר זוג מגיע לרכוש דירה ויש בה חדרי ארונות או לכל הפחות חדר ארונות צמוד לחדר השינה זה בהחלט מהווה יתרון לדירה על פני אחרות.

נכתב באדיבות: מרסלו רהיטים | גלריית עבודות

כתבות נוספות

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

המשך קריאה »

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »