עכשיו זה רשמי: מפלגת הצעירים תרוץ לבחירות למועצה

ערן קמינסקי

לאחר חודשים של עמימות הודיע הבוקר אור גרינפלד על פתיחת קמפיין הבחירות, בו יתמודד ראש בראש מול שמעונוביץ על קולות הדור הצעיר • היעד: תיק הצעירים והנוער

(צילום: סתיו צור)

מערכת הבחירות במודיעין החלה לתפוס תאוצה בשבועות האחרונים, וכעת נוסף שחקן חדש לזירה, ועוד כזה שיתחרה ראש בראש עם אלעד שמעונוביץ על קולות הצעירים בעיר.

אור גרינפלד הודיע השבוע על פתיחת קמפיין הבחירות של מפלגת הצעירים, זאת לאחר שבחודשים הקפיד לשמור את כוונותיו לעצמו בשאלה האם מפלגת הצעירים תתמודד בבחירות למועצת העירייה.

גרינפלד בן ה-26 הוא רווק שהשתחרר בחודש מרץ האחרון לאחר 8 שנות שירות בצה"ל. הוא בוגר תואר ראשון במנהל עסקים בהתמחות ניהול ספורט ובריאות, ועובד כיום עובד ככלכלן בתעשייה הביטחונית. בשנת 2016 עמד גרינפלד בין ראשי  "פורום הצעירים"  – שיתוף פעולה של צעירים מהעיר עם מרכז הצעירים בעירייה – והפיק פסטיבלים בעיר כגון "חומר מקומי", "מודיעין POP UP", פסטיבל בירה בוטיק 5 ומסיבת הפתיחה למשכן החדש של מרכז הצעירים.

בחודשים האחרונים בלטו גרינפלד ופעילי מפלגתו בשני מישורים עיקריים: מצב התחבורה הציבורית במודיעין והיוזמה החדשה שלהם להכניס את חיי הלילה לתוך העיר, עם קיומם של שני אירועים בינתיים במרכזים המסחריים בקייזר ומורשת. גרינפלד וחבריו הקימו את עמוד הפייסבוק "הקו האדום – שמים סוף למצב התחבורה הציבורית במודיעין" – בו הם מאגדים את תלונות ציבור הנוסעים במודיעין הסובל מכאוס תחבורתי בחודשים האחרונים בשל עבודות החשמול של הקו לירושלים, ובמקביל קיימו כנס בו לימדו את תושבי העיר כיצד להגיש תביעות לבית המשפט לתביעות קטנות על מנת לקבל פיצוי מחברת קווים.

אם עד לפני מספר חודשים ריצה עצמאית של גרינפלד ומפלגת הצעירים למועצת העירייה הייתה נראית מהלך מתבקש ובעל סיכויים לא רעים להצליח, הרי שהחלטתו של חבר המועצה ומחזיק תיק הצעירים והנוער אלעד שמעונוביץ לרוץ עצמאית, מורידה באופן מובהק את סיכוייו של גרינפלד להצליח בהשגת המושב הנכסף במועצה.

גרינפלד, אז מה הכריע את הכף לטובת ההחלטה לרוץ בבחירות?

"מה שהכריע בסוף זה השטח, האנשים שלנו שהרגשנו שמאוד נאכזב אותם אם לא נעשה את זה הפעם. מעבר לשיקולים האישיים שלי, זה באמת מה שקבע".

אתה מדבר על הצעירים בשטח, מה הכי בוער להם כרגע ויהיה באג'נדה שלך בקמפיין?

"מודיעין נמצאת כעת בנקודת מפנה מבחינת ההתפתחות שלה, עם פתיחת המע"ר ובניית השכונות החדשות. אנחנו מבינים שאנחנו צריכים להיות שם, להשגיח ולהשפיע ולהיות בין מקבלי ההחלטות, כדי שבאמת בעתיד הקרוב לצעירים יהיה לאן לצאת וזה לא יהיה רק סיסמאות".

אתה לא חושב שזה משהו שיקרה גם בלעדיכם, עם הגידול הטבעי של העיר?

"זה ממש לא בטוח. תיכף יפתחו את המע"ר ואתה לא יודע אילו עסקים ייפתחו שם. יכול להיות ששוב ייפתח מין אוסליבן ואז אנחנו הצעירים אכלנו אותה. מה שחשוב לנו זה תרבות צעירה בעיר, אחר כך נושא התחבורה הציבורית למקומות הבילוי, האקדמיה, בסיסי צה"ל ואזורי התעסוקה".

בעקבות הריצה העצמאית של שמעונוביץ, למה צעירי מודיעין צריכים שני נציגים שמתחרים על אותם קולות? לא היה יותר הגיוני שתחבור אליו?

"תראה, קודם כל אלעד אף פעם לא הציע דבר כזה. הוא מכיר את הפעילות שלי הרבה שנים וגם ידע שזה הכיוון. אם היה פונה אלי לפני אולי היינו יכולים לעשות דברים יפים. כרגע זה לא המצב. אנחנו מדברים בשפה אחרת. הוא מדבר לקהל יותר בוגר, לזוגות הצעירים ובעניין דיור בר השגה. אנחנו מדברים למסיימי התיכון, הנוער, החיילים והסטודנטים. אנשים שאכפת להם מדברים אחרים. אין להם כסף לקנות דירה. אני בן 26, לא נשוי, עובד הרבה שנים בעבודה שמכניסה הרבה כסף ואני לא מגרד אפילו את ההון העצמי למשכנתא כדי שאוכל להיכנס להגרלה של מחיר למשתכן. וגם אם היה לי, אני לא עומד בקריטריונים. כך שאנחנו מדברים פה על ספקטרום אחר של צעירים, צעירים באמת. אני לא רוצה לעקוץ, אבל אני טוען שאנחנו הדור של עכשיו. אנחנו עושים את זה בשבילנו. בשבילי ובשביל החברים שלי, כדי שלנו יהיה טוב. בחמש השנים האחרות לא ישבנו במועצת העיר. היינו בשטח ועשינו ויצרנו וזה לא הולך להשתנות גם בקמפיין. הזה. הגישה תהיה אותה גישה, הלבוש אותו לבוש. אני הולך להביא לדעתי משהו חדש ויותר רענן, את הצעירים באמת".

את רשימת מפלגת הצעירים יציג גרינפלד באירוע חגיגי בשבוע הבא. "כולם צעירים, אנשים שאכפת להם מהעתיד שלהם במודיעין. הרשימה תהיה מורכבת מאנשים שעושים. כל המסע הזה שעשיתי בחודשים האחרונים עזר לי למצוא את האנשים האלה, והם מצאו אותי".

נניח ותיכנס למועצה, לא הייתה לך השפעה רבה יותר אם היית חובר למפלגה אחרת ונכנס אתה?

"קודם כל, הכל עוד פתוח. יש זמן עד סגירת הרשימות, אבל אני לא רואה דבר כזה קורה. נפגשתי כמעט עם כולם ובסוף ההחלטה הייתה ללכת עם הלב שלנו. השאלה היא מה המטרה. כשאני הולך לבד המטרה היא תיק הנוער והצעירים".

ואם תשיג את תיק הצעירים, מה תוכל לעשות משם שעוד לא נעשה?

"תראה, עשינו איזושהי תצוגת תכלית בנושא הזה בחודשים האחרונים, כשאני מדבר בעיקר על הדברים שעשינו בתוך העיר. אנחנו פועלים ליצור תרבות צעירה במודיעין. בוא תגיד לי אתה, כמה אומנים לצעירים הביאו לעיר בחמש השנים האחרונות? הביאו פעם אחת את ג'יין בורדו למרכז הצעירים וגם זה קרה רק לא מזמן. אז בוא נסיק את המסקנות. מעבר לזה יש את נושא הדיור, כאשר אני מדבר על נושא השכירות. הביקוש גדול בהרבה מההיצע, הנחות לסטודנטים בארנונה אין בעיר וזה אחד הדברים הראשונים שאנחנו רוצים לקדם. גם בנושא של דיור ושכירות אנחנו נציג בקרוב איזושהי רפורמה, שלדעתי אם נלך לפיה נוכל גם להגדיל את ההיצע וגם להוריד את מחירי השכירות. בנוסף יש כמובן את עניין התחבורה הציבורית, שהנושא הוא לא רק שיפור השירות. שאגב, אף אחד מהמתמודדים בבחירות לא מדבר על זה בקמפיין שלו. אנחנו רוצים לדאוג לקווי תחבורה ציבורית למוסדות האקדמיים לסטודנטים, שזה דבר שלא קיים פה. אז קבוצות הטרמפים חוגגות, אבל אני למשל גרתי לתקופה בחולון כי בת הזוג שלי למדה במוסד אקדמי שאין לו אוטובוס ממודיעין, וכנ"ל לגבי מוסדות אקדמיים אחרים".

בעוד עשר שנים, אתה רואה מצב שבה צעירי העיר באמת נשארים או שזה לא אפשרי כי העיר מלכתחילה לא תוכננה עבורם?

"אני חושב שעם הגידול באוכלוסייה, מה גם שאומרים שמודיעין היא אחת הערים הצעירות בארץ, אין סיבה שזה לא יקרה".

2018-08-14 01:00:00
2018-08-14 01:00:00

כתבות נוספות

שעתם הקשה של המנהלים

הגל הנוכחי של הקורונה מעמיד את מנהלי בתי הספר במצב בלתי אפשרי, בו מלבד המאומתים והמבודדים נעדרים מהלימודים גם תלמידים רבים שהוריהם חוששים לשלוח אותם ללימודים • מנהלי בתי הספר במודיעין מספרים איך בכל זאת מצליחים לשמור על שגרת לימודים כאשר רבע מהמורים נעדרים

הפתרון למחסור בסייעות?

עיריית מודיעין תשיק בקרוב קמפיין פרסומי לגיוס חיילים משוחררים כתומכי הוראה בגני הילדים והצהרונים, ותעניק להם מלגה של עד ל-8,000 שקל בתום שישה חודשי עבודה

שנת שיא

רגע לאחר סיומה של שנת 2021 חושפים מתווכי הנדל"ן המקומיים את העסקאות הגדולות של השנה: וילה במכבים שנמכרה בקרוב ל-9 מיליון שקל, עסקת השיא לדירת 3 חדרים והדירה הכי יקרה במגדלי דמרי

שעתם הקשה של המנהלים

הגל הנוכחי של הקורונה מעמיד את מנהלי בתי הספר במצב בלתי אפשרי, בו מלבד המאומתים והמבודדים נעדרים מהלימודים גם תלמידים רבים שהוריהם חוששים לשלוח אותם ללימודים • מנהלי בתי הספר במודיעין מספרים איך בכל זאת מצליחים לשמור על שגרת לימודים כאשר רבע מהמורים נעדרים

המשך קריאה »

הפתרון למחסור בסייעות?

עיריית מודיעין תשיק בקרוב קמפיין פרסומי לגיוס חיילים משוחררים כתומכי הוראה בגני הילדים והצהרונים, ותעניק להם מלגה של עד ל-8,000 שקל בתום שישה חודשי עבודה

המשך קריאה »

שנת שיא

רגע לאחר סיומה של שנת 2021 חושפים מתווכי הנדל"ן המקומיים את העסקאות הגדולות של השנה: וילה במכבים שנמכרה בקרוב ל-9 מיליון שקל, עסקת השיא לדירת 3 חדרים והדירה הכי יקרה במגדלי דמרי

המשך קריאה »

חותכים את התור

מתחם בדיקות נוסף החל לפעול בעיר, בחניית הספריה העירונית, ובעירייה מקווים כי יחד עם השקת מתחם הדרייב אין בפארק הטכנולוגי יצומצמו העומסים הכבדים שנרשמו בשבוע שעבר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך