עם הפנים לתשפ"ב

ערן קמינסקי
2037-07-08 03:01:00
2037-07-08 03:01:00

רגע לאחר פתיחת חופשת הקיץ הציג מנהל החינוך את הנתונים לשנת הלימודים הבאה והתכניות לעתיד, שכוללות הקמת שישה בתי ספר בשכונת מורשת

(צילום: מודיעין NEWS)

רגע לאחר פתיחת החופש הגדול הציגה בשבוע שעבר בישיבת מועצת העירייה בתיה שוכן, ראש מנהל החינוך, את המצגת המסורתית עם כל הפרטים והנתונים על שנת הלימודים הקודמת וזו שתיפתח ב-1 בספטמבר.

במנהל החינוך הציגו גם התכניות להקמת מוסדות החינוך בשכונת מורשת ההולכת ונבנית, כאשר בשכונה החדשה, שעתידה להיות הגדולה בעיר, ייפתחו לא פחות שלושה בתי ספר יסודיים ושלושה על יסודיים.

כאמור, החופש הגדול רק התחיל ורמות ביקוש גבוהות במיוחד נרשמו ל"בית הספר של החופש הגדול". מנתוני מנהל החינוך עולה כי בסך הכל נרשמו לתכנית 81.2% מתלמידי הגנים ובתי הספר היסודיים (בניכוי שכבות ה'-ו' בהן הביקוש יורד באופן דרסטי). בקרב ילדי הגנים עמד הרישום על 92% מהילדים.

מערכת חינוך בגודל של עיר

את שנת הלימודים תשפ"ב יפתחו במודיעין 27,097 תלמידים, נתון כמעט זהה לזה שנרשם בכל שש השנים האחרונות. בגני הילדים הממלכתיים ילמדו 2,575 תלמידים (מהם 151 בחינוך המיוחד) ובגנים הממלכתיים-דתיים ילמדו 999 (58 בחנ"מ). 7,658 תלמידים יהיו השנה בבתי הספר היסודיים הממלכתיים (442 מהם בחינוך המיוחד), ובבתי הספר הממלכתיים-דתיים ילמדו 3,187 (145 בחנ"מ). את שנת הלימודים יפתחו השנה 9,604 תלמידים בבתי הספר העל יסודיים הממלכתיים (639 מהם בחנ"מ), ובעל יסודיים הממלכתיים-דתיים ילמדו 3,055 תלמידים (162 בחנ"מ). בסך הכל ילמדו בחינוך הממלכתי בעיר 19,838 תלמידים, זאת לעומת 7,241 תלמידים בחינוך הממלכתי-דתי.

152 מסגרות חינוכיות לילדי הגנים יפעלו בעיר בשנה הבאה: 81 בחינוך הממלכתי, 29 מסגרות חינוך מיוחד ממלכתי, 32 בחינוך הממלכתי-דתי ו-10 חינוך מיוחד בממ"ד. 31 בתי ספר יסודיים יפתחו את שנת הלימודים תשפ"ב (22 ממלכתי, 7 ממלכתי-דתי ו-2 בחינוך המיוחד) ו-13 בתי ספר על יסודי (9 ממלכתי, 2 חינוך מיוחד, 4 ממלכתי-דתי).

כאמור, המספר הכולל של תלמידי מודיעין כמעט ולא השתנה בשש השנים האחרונות, אבל המציאות בשטח בהחלט השתנתה לאורך השנים. אם בשנת 2004 היוו תלמידי הגנים 22.6% מכלל התלמידים בעיר, הרי שהיום עומד שיעורם על 13.2% בלבד. שיעור התלמידים ביסודי עומד כיום על 40% מכלל התלמידים, לעומת 43% בשנת 2004, ובבתי הספר העל יסודיים גדל שיעור התלמידים ביחס לכלל תלמידי המערכת העירונית מ-34.9% בשנת 2004 ל-46.7% כיום.

עוד חזרה שוכן על הישגי תלמידי העיר: 92.2% מהתלמידים סיימו את לימודיהם עם זכאות לתעודת בגרות, כאשר 19.4% סיימו עם "בגרות איכותית". 33.9% מכלל תלמידי התיכונים לומדים במגמות טכנולוגיות, 24.8% סיימו עם בגרות של חמש יחידות לימוד במתמטיקה ו-72.2% עשות זאת באנגלית.

כחלק מהחדשנות הפדגוגית הוסבו השנה לראשונה שני גני ילדים ל"גנים חדשניים", זאת במסגרת פרויקט עירוני משותף עם משרד החינוך. שני הגנים – גן תדהר וגן רקפת – עברו שינוי עיצובי משמעותי עם מרחבי למידה מיוחדים, שמטרתם פיתוח מיומנויות של המאה ה-21 בקרב הדור הצעיר דרך שימוש בטכנולוגיה, מתחמי למידה לעידוד חקר ועבודת צוות, חצרות חווייתיות, קירות מעוררי השראה וחשיבה ועוד. בשנת הלימודים הקרובה יורחב הפרויקט וגם גן תירוש צפוי להפוך לגן חדשני, לאחר שזכה בקול הקורא.

בדומה לפרויקט זה, ממשיכים זו השנה השלישית בפרויקט M21 ליצירת מרחבי למידה מודרניים ומתקדמים בבתי הספר, כאשר נמצאים בישורת האחרונה בתי הספר היובל ודורות, ובקיץ צפויים להיבנות מרחבי למידה חדשניים בבתי הספר אסיף, מעוז המכבים וקשת. מרחבים אלה מצטרפים לעשרות מרחבי למידה שנבנו בשיתוף עם משרד החינוך, אשר מעודדים חקר, חשיבה עצמאית, עבודת צוות, יצירתיות ועוד, באמצעות שימוש במרחבים קיימים (כיתות, מבואות, מסדרונות וחצרות) בבתי הספר והסבתם למרחבים ייחודיים.

את שנת הלימודים הבאה יפתחו תלמידי בית הספר נוף הרים במבנה הקבע שלהם בשכונת נופים, זאת לאחר שהשנה התארחו בבית ספר אחר. בית הספר החדש יהיה הבית ספר צומח, כאשר בשנה הבאה ילמדו בו שכבות א'-ד'. בית הספר יכיל בסופו של דבר 24 כיתות לימוד. כמו כן ייפתחו בספטמבר שישה גנים חדשים בשכונת נופים.

עוד השנה החלו העבודות להרחבת בית הספר הגדול בעיר – מו"ר שברעות – בו לומדים קרוב לאלפיים תלמידים. בבית הספר נבנה כעת מבנה חדש, שיכלול מלבד כיתות לימוד ומעבדות גם אודיטוריום. גם בבית הספר היסודי הממלכתי-דתי החלו השנה עבודות ההרחבה, במסגרתן יתווספו לאבני החושן שש כיתות לימוד. בעיריית מודיעין מחכים כעת להשלמת שלב התיקצוב של בית הספר העל יסודי הממלכתי העתיד להיבנות בשכונת נופים, שיכיל 42 כיתות.

כאמור, שכונת מורשת הנבנית תכיל מספר רב במיוחד של מסגרות חינוכיות, כאשר כולן נמצאות עדיין בשלבי התכנון השונים. בעירייה מתכוונים להקים בשכונה 35 כיתות גן, 2 בתי ספר ממלכתיים שיכילו 18 ו-24 כיתות לימוד, בית ספר יסודי ממלכתי-דתי עם 24 כיתות, בית ספר על יסודי חדשני שבו יהיו 42 כיתות ושני בתי ספר על יסודיים ממלכתיים-דתיים, שכל אחד מהם יכיל 24 כיתות לימוד.

מויש לוי סגן ראש עיריית מודיעין ומחזיק תיק החינוך, אמר: "ההכנה לשנת הלימודים תשפ״ב החלה לפני חודשים רבים ונכנסת עכשיו לישורת האחרונה. מאמצים רבים מאוד מושקעים ברישום ובשיבוץ, בבינוי ובהכנת הגנים והכיתות לשנה החדשה כדי לקבל את פני התלמידים בצורה המיטבית, אך אין ספק שהדבר המשמעותי ביותר לקראת השנה החדשה היא העבודה הפדגוגית הנעשית מזה זמן רב עם הצוותים החינוכיים, על מנת ללמוד מתקופת הקורונה הארוכה כדי לשפר את שיטות הלמידה ולעבור ללמידה אחרת".

כתבות נוספות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »