פופוביץ' – מאחוריך!

אבירם שקד
2018-04-22 01:00:00
2018-04-22 01:00:00

מכבי ת"א מכבים-רעות זכתה באליפות והיא עולה לליגה הארצית • המאמן נמרוד כהן, שחובק עוד חמש אליפויות בתוך שנתיים בלבד, מודה: "כדורסל זה החיים שלי. אני חולם על ליגת העל"

המכבים הקולעים זכו באליפות, שנה שנייה ברציפות, והם בדרך לליגה הארצית. השמפניות נפתחו והחגיגות בעיצומן, אבל סכנה של ממש מרחפת מעל לראשו של המאמן נמרוד כהן, שבקצב הזה עוד ימצא את עצמו במקום בקבוצת כדורסל בקבוצת גמילה. אם יש דבר כזה יותר מדי חגיגות, הרי שהכהן הגדול יכול להעיד עליהן. בשנתיים האחרונות הוא זכה בחמש אליפויות ולא מן הנמנע שכבר בחודש הבא תירשם לו אליפות שישית. בינתיים נזקפות לזכותו אליפות ליגה א' עם בוגרי מכבי מכבים רעות ואליפות עם נערי ב' של המועדון (שהעפילו בזכות ההישג לליגה הראשונה בישראל), וזאת רק השנה. אשתקד הוא קטף את אליפות בתי הספר לכיתות ט' עם תיכון מו"ר, אליפות עם ילדים א' של המכבים, שוב, בדרך לליגה הראשונה בארץ, וכמובן, אליפות ליגה ב'. לקינוח, בעוד שלושה שבועות הוא יעמוד על הקווים של קבוצת קטסל א' המכבית במשחק על אליפות נוספת. כמובן, בתקווה שאף אחד לא ידרוש אותו לבדיקת ינשוף בדרך למגרש. אם לא מדובר במאמן המוצלח ביותר בנמצא כרגע, לכל הפחות הוא המצליח ביותר. את הזכות לאמן קבוצה בליגה הארצית הוא הרוויח ביושר.

עשיתם את זה.

"אני רוצה להודות לרבים אשר תמכו בי ובקבוצה ובלעדיהם ההישג הזה לא היה אפשרי, בראש להנהלת האגודה ויו"ר האגודה אשר ליוו את הקבוצה לאורך כל העונה ופועלים ללא ליאות לקדם את תחום הספורט ביישוב , וכמובן לתורם והאוהד של הקבוצה, יקיר האגודה עמיקם אורן מחברת CPM שנתנה לנו את החסות השנה הביאה אותנו למצב שאנחנו מדברים על הליגה הארצית".

מה התחושות אחרי שהבטחתם את האליפות?

"תחושת אחריות רבה להמשיך את העשייה עם שאר השחקנים של האגודה יחד עם זאת תחושת סיפוק רב לאחר שעמדנו ביעדים אשר הגדרנו יחד עם הנהלת האגודה , צריך להבין כי זו עליה שנייה ברציפות מליגה ב' לליגה ארצית. כמות האהבה שאנשי היישוב, העיר וילדי האגודה מעניקים היא מדהימה. אנשי ספורט מכל הארץ התקשרו לברך על העלייה והמסע הגדול שעברנו העונה, זה ממש לא מובן לעלות ליגה ממחוז מרכז שנחשב לקשה בארץ".

במהלך העונה שמרתם על הדרך שלכם או שעשיתם שינויים תוך כדי תנועה?

"מההתחלה היה ברור לנו מה הדרך שלנו ואיזה כדורסל אנחנו רוצים להציג. כבר במשחק השני ניצחנו בנקודה אחת בשנייה האחרונה אחרי תצוגת כדורסל לא מרשימה, אך למרות זאת הסתכלנו לטווח הארוך והמשכנו באותה דרך. עברנו פציעות, היו גם שני הפסדים שקצת הוציאו אותנו משיווי משקל, אבל ידענו מה אנחנו רוצים להשיג בסוף התהליך וכך גם היה".

איזו אליפות מתוקה יותר, השנה או זאת של שנה שעברה?

"שתי קצוות. בעונה שעברה היינו פייבוריטים מובהקים לאליפות והכל הלך חלק. השנה הוגרלנו למחוז מאוד קשה עם קבוצות בעלות תקציב גבוה משלנו בהרבה. אין משחק שאתה מגיע אליו ואתה יודע שתנצח, הכל צמוד והכל נמשך עד לדקה האחרונה של המשחק ולכן האליפות השנה הרבה יותר מתוקה, הוכחנו את חוזקה של הקבוצה וחוזקה של האגודה כשהתמודדנו נגד אגודות מערים גדולות שכבר שנים מנסות לעלות ליגה ולא מצליחות".

מי השחקנים המצטיינים שלך?

"וואו שאלה קשה. כל שחקן שהייתי מוציא מהמשוואה אז לא היינו זוכים באליפות. זה מתחיל מיואב דביר שהנהיג את הקבוצה משחק אחרי משחק, ממשיך למיכאל בדלוב ואלעד אליהו שכל ערב היו בשיאם. שחר פלד ויונתן אברמסון שחיזקו אותנו משמעותית באמצע העונה, עידן גורן הצעיר מהנוער ניצח לנו משחק קריטי בבאר יעקוב, ארז ניניו עם 18 נקודות במשחק העלייה וכמובן הקפטן שלנו גרי עובדיה שחיבר את כל השחקנים האלה לחבורה אחת. הפתעת העונה היא ללא ספק אביב קושמקוב הצעיר בן ה-21 ששמר על ממוצע של 22 נקודות למשחק".

אילו תגובות אתה מקבל בעקבות ההישג?

"הטלפון לא מפסיק לצלצל, הפייסבוק מוצף בברכות. אני גם שומע על אנשים שאני לא מכיר אישית שבאו לצפות במשחק האליפות של הקבוצה רק כדי לבוא ולתמוך כמה שאפשר. כנראה שיש כדורסל ברעות והכדורסל גם מעניין אנשים רבים".

היה רגע שחששת שלא תשלימו את העבודה?

"למאמן אין רגע דל, בכל משחק יש חשש שאפשר ליפול. אחד הרגעים שבהם היה חשש אמיתי לאיבוד התואר היה במשחק נגד מאיר טפירו וגבעתיים. אחרי שניצחנו בבית ב-11 נקודות בסיבוב הראשון, הגיע המשחק בסיבוב השני. ידענו שחייבים לנצח או במקסימום להפסיד עד 11 נקודות. במהלך הרבע השלישי הפער היה כבר 17 נקודות ואז החלו התסריטים לרוץ בראש. במזל התעשתנו מהר וצמצמנו את הפער עד ל-5 נקודות בלבד, הפער שבעצם כמעט סגר סופית את סיפור האליפות".

נאלצתם להתמודד עם משבר או מיני משבר במהלך העונה?

"לא הייתי מגדיר את זה משבר, בהחלט ידענו כי יש קבוצות איכותיות ואף משחק אינו קל. היינו צריכים להגיע לכל המשחקים דרוכים ובכושר טוב. היה לנו תקופה שדברים פחות הלכו והמשחקים היו צמודים מאוד והסתיימו על חודה של נקודה.. לטובתנו. כדי לסיים ראשונים מתוך 12 קבוצות שרוצות לסיים במקום הראשון צריך לדעת לנצח בדיוק את המשחקים האלה.. זה מה שעושה קבוצה אלופה".

מה הכוח של הקבוצה שלך, מה שמבדיל אותה מאחרות?

"בחירת השחקנים. היה חשוב לי להרכיב תמהיל של שחקנים מנוסים לצד שחקנים צעירים, רעבים ומוכשרים. בנוסף, בקבוצה שלנו כל שחקן משלים את השני. התעקשתי בתחילת העונה לבנות תלכיד בדיוק כזה, אם שחקן אחד ידוע בקליעה שלו מחוץ לקשת, אז לידו לשים רכז שמחפש יותר את המסירה מהזריקה. אם שחקן אחד נחשב לכשרון התקפי, אז לידו לשים שחקן שמתמחה בהגנה חזקה. גבוה אחד שחזק במשחק הפנים, אז לידו גבוה שיודע לרווח ולקלוע מבחוץ… לפעמים בניית הקבוצה חשובה יותר מאימון הקבוצה".

אתם אלופים, עוצמה מקום שני בליגה המקבילה, זאת התשובה שלכם לשאיפות של העירייה לאחד את הכדורסל?

"אנחנו אלופים נקודה. עוצמה עושים גם עונה יפה והם במקום השני וילכו למבחנים וכמובן שאני מאחל להם בהצלחה. הדבר שצריך ללמוד מכך ששתי הקבוצות חזקות כל כך הוא העובדה שהכדורסל בעיר מתפתח בצעדי ענק וצריך לשים לב אליו. יש פה פוטנציאל אדיר של בני נוער שיכולים להיות בסיס להמשך ההתפתחות של ענף הכדורסל בעיר, אין לי ספק שבתמיכה המתאימה נוכל לייצור תשתית להרחבת הענף בעיר, שתי הקבוצות לא מקבלות את התמיכה המצופה ואני מקווה שדברים ישתנו עם העלייה שלנו".

מה היה המשחק הכי טוב שלכם העונה?

"אני חושב שמשחק העלייה שלנו הוא משחק שללא ספק היה אחד המרשימים שלנו. לעיניי מאתיים אוהדים, משהו שממש לא מובן מאליו. התפוצצנו כבר ברבע הראשון עם יכולת התקפית והגנתית שבלתי אפשרי לעצור. ניצחנו באותו משחק ב-30 הפרש. וזה לא שבאר יעקוב קבוצה חלשה… אותה באר יעקב ניצחה את מקום שני ושלישי וכמעט גם ניצחה אותנו בסיבוב הראשון של הליגה".

ליגה ארצית זה עולם אחר…

"אין ספק שליגה ארצית זה כבר משהו אחר לגמרי. מדובר בליגה מקצוענית והרמה שם גבוהה מאוד. כרגע אנחנו עוד לא מצהירים מטרות מכוון שעוד מוקדם לכך. האגודה תשב ותחליט על המטרות לקראת הקיץ".

מה תרמה לך העונה הזאת כמאמן?

"קשה קצת לדבר על עצמי בנושא כזה, דבר אחד אני כן יכול להגיד וזה שלקחת שחקנים ששיחקו בליגת העל ובליגה לאומית עד לא מזמן, לצרף להם צעירים ועם כל זה לשלוט בניהול המשחק, קבלת החלטות ברגע האמת וחדר הלבשה בריא זה לא פשוט.. ובזה התקדמתי השנה הכי הרבה מבחינתי. אני מכיר הרבה מאמנים שהיו נכנסים לריבים על אגו במצבים כאלה, אצלי זה היה ביחד ולא נגד".

האם אתה מתכנן לעזוב את החממה של מכבי מכבים ביום מן הימים?

"הגדרת את זה נכון, חממה. מכבי מכבים רעות זה חממה למאמנים וחממה לשחקנים. אני לא מדבר רק על הבוגרים, אלא גם הילדים במחלקה שלנו. למה לעזוב כזה דבר? אתה מקבל פה את כל התנאים. האגודה גדלה ומתפתחת הן בהיבט המקצועי והן בהיבט הכמותי, זה בא לידי ביטוי בהישגים השונים עליהם אנו גאים. זה המקום להזכיר כי האגודה נוסדה על ידי גברי גוזלי זכרונו לברכה אשר פעל רבות לביסוס ענף הכדורסל ביישוב, יחד עם הנהלה שפועלת בהתנדבות. צריכה לבוא הצעה שאי אפשר לסרב לה בשביל לעזוב מקום כזה".

מה השאיפות שלך כמאמן?

"בטווח הקצר אני חולם להיות מאמן בליגה הלאומית. עם מכבי מכבים רעות. בטווח הארוך אני חולם להגיע לאמן בליגת העל".

אילו מאמנים אתה מעריך במיוחד?

"כשאני מסתכל בטלוויזיה אני הכי נהנה לראות את העבודה של עודד קטש, את השקט הנפשי וקבלת החלטות שקולה. לא אוהב לראות מאמנים מתפרעים על הקווים ומאבדים עשתונות. כשאני מסתכל על האיזור שקרוב אלי יותר אני מאוד מתרשם מהמאמן רן אשר. הוא מגיע גם לאימונים של קבוצות גיל קטנות ועובד קשה. אחרי שעשינו מחנה כדורסל ביחד יוצא לי לשבת איתו הרבה וללמוד המון על הכדורסל".

אם לא היית בכדורסל איפה היית?

"אם לא הייתי בכדורסל אז לא הייתי. לא קיים כזה מצב שלא הייתי בכדורסל. אני עוסק בזה מאז שאני ילד. אני אוהב את זה בכל חלק וחלק ממני וזה ללא ספק הרבה יותר מעבודה בשבילי".

כתבות נוספות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »