פותחים את העיר

ערן קמינסקי
2037-02-25 02:03:00
2037-02-25 02:03:00

מתווה "התו הירוק" מחזיר לחיים את עולם הפנאי והספורט במודיעין: חדר הכושר ובריכת השחייה בפארק המים החדש ייפתחו למנויים, בהיכל התרבות מתחילים לעבוד על לוח אירועים, בעירייה מתכננים יריד פרחים במע"ר ובמועדון ההופעות החדש בשילת כבר בודקים את הסאונד

(צילום: פרטי)

סופסוף זה קורה: אחרי השבתה בת חודשים ארוכים חוזר עולם התרבות לפעילות, גם אם באופן חלקי והדרגתי בשלב זה.

בעקבות הפעלת "התו הירוק", המתיר כניסה למקומות מסויימים בהצגת אישור התחסנות (או למחלימים מקורונה), ישובו מוסדות הציבור, הפנאי והתרבות במודיעין לפעילות כבר בימים הקרובים.

פארק הנופש והספורט ומרכז הספורט העירוני כבר נפתחו השבוע ביום ראשון, כאשר לרגל הפתיחה יוצעו למבקרים הנחות מיוחדות בפארק המים החדש, בו לא ייפתחו בשלב זה מגלשות המים.  עם הפתיחה יפעלו במקום בריכת השחייה וחדר הכושר, במחירים מיוחדים לרוכשים מנוי לשלושת החודשים הקרובים (מרץ-מאי): בעבור כרטיס משולב לשני חדרי הכושר תשלמו 189 שקל במקום 255, כרטיס משולב לבריכה ולחדר הכושר בפארק המים יעלה 199 שקל לחודש, ומנוי חודשי לחדר הכושר בלבד יעלה 129 שקל.

אגף חברה נוער וצעירים נערך גם הוא להחזרת פעילות החינוך הבלתי פורמלי במחלקת הנוער ובתנועות הנוער. הפעילות תתבצע על פי הכללים שנקבעו בהתאם לשכבות הגיל, כאשר תלמידי כיתות י"א-י"ב יידרשו להציג תעודת מתחסן או תוצאות בדיקת קורונה שליליות שנערכו עד 48 שעות לפני כניסתם למתחם. הפעולות בתנועות הנוער יתקיימו אך ורק בשטח פתוח.

מרכז הצעירים "יודה" פתח את מרחבי הלמידה לסטודנטים ומתארח בשלב זה במבנה ברחוב בגין 74 בהרשמה מראש. על פי התו הירוק מותרת הכניסה ל-11 מבקרים במקום בכל רגע נתון, עם הצגת אישור מתחסן/תעודת מחלים/הצגת תוצאת בדיקת קורונה שלילית עד 48 שעות לפני כניסתם למתחם.

היכל התרבות מודיעין ישוב לפעול בתחילת חודש מרץ, כאשר נכון לשלב זה יחזרו אירועי זמר, סדרות העשרה, אומנות, קונצרטים וסרטים. בהמשך מתוכננות לחזור גם הצגות התיאטרון על פי המתווה שתיקבע הממשלה. על פי הנחיות התו הירוק תפוסת האולם תכיל עד 75% (עד 300 איש).

חבר המועצה שמעון גואטה, יו"ר דירקטוריון עמותת מופעים, הסביר: "תרבות זה לא משהו שניתן לפתוח ביום אחד, כמו מכולת, אז כרגע אנחנו נמצאים בהיערכות לפתיחה על פי המתווה ויצירת קשר עם המפיקים. בשבוע הראשון של מרץ נתחיל להחזיר למנויים את האירועים המזדמנים, וברגע שהתיאטראות יכניסו לו"ז הופעות, נחזור עם רפרטואר ההצגות. מתכוננים מופעי מוזיקה, הצגות וסטנד אפ, כאשר בשלב זה לא ניתן לקיים הצגות ילדים".

עוד ישובו לפעול הפעילויות לאזרחים ותיקים, כאשר כבר השבוע התחדשה פעילות במועדוני אגף הקהילה. גם בתי הכנסת בעיר נפתחו השבוע מחדש, כאשר ממוני הקורונה יהיו אחראים לוודא כי לתפילות ייכנסו רק מציגי אישור החלמה/התחסנות. כניסת ילדים מתחת לגיל 16 לא תותר בשלב זה ובמקום תותר תפוסה של 50% בלבד. בתי הכנסת המעוניינים בחידוש הפעילות יחוייבו ברישום במחלקת הדת בעירייה. 

המרכז הרב תחומי נפתח גם הוא השבוע במתכונת התו הירוק, כאשר כעת יתחדשו בהדרגה הפעילויות, הקורסים, לימודי האוניברסיטה הפתוחה, הקתדרה לאמנות ומרחב העסקים והיזמות. בנוסף, ברב תחומי עומלים כבר עכשיו לקראת תכנית אירועי חודש האישה הבינלאומי, שיתקיימו בהתאם להנחיות בחודש מרץ. יש להציג בכניסה למקום אישור תעודת מתחסן או מחלים.

רשת הספריות תמשיך, נכון לשלב זה, במתכונת הטייק אווי (איסוף עצמי) של תושבים מהספרייה.

ראש אגף תרבות ואירועים בעירייה, אלון שמידט, הסביר השבוע איך נראים החודשים הקרובים מבחינתו: "כרגע אני בונה את המתווה, אבל עדיין לא בונה את התוכן. במקביל, אנחנו בונים תכנית לפסח, במידה והמתווה יאפשר. יש בעיה עם הילדים, אני מודה, כי כל דבר שאני עושה מיועד לכל המשפחה. אני מתכנן לסגור את המע"ר ולעשות בו אירועים, כמו למשל יריד פרחים. אבל צריך שיהיה גם מסביב, דברים כמו סדנאות לילדים. זו בעיה".

יש על מה לדבר לגבי ההופעות בפארק ענבה בקיץ, או שמאוחר מדי להפיק?

"בגדול כן, אני יכול היום לסגור אומן גדול ובעוד שבועיים יגידו שאי אפשר. אז אני מעדיף קודם לרוץ על המתווה לאירועים במקומות סגורים".

כבר בודקים את הסאונד

בשורה משמחת נוספת מגיעה השבוע משילת, שם כבר מחממים את מערכת ההגברה במועדון ההופעות החדש gipsy. המקום החדש יפעל במתכונת ייחודית, כאשר במהלך היום ישמש כמסעדה ומשעות הערב כבר/מועדון הופעות.

מירי נחמיאס, בעלת המקום, מספרת: "יש לנו 200 מקומות בישיבה ו-300 מקומות עמידה להופעות. כרגע בכל יום המקום פועל כמסעדה בשרית בין השעות 12:00-17:00, והחל מהשעה 19:30 כפאב, עם הופעות והרצאות. יהיו לנו ערבי קונספט, במה פתוחה ללהקות צעירות מאזור מודיעין. היתרון של המקום הוא שכולו נבנה סביב הבימה. בנוסף, כל ציוד הסאונד שהיה בזאפה תל אביב נמצא אצלי, כך שיש לנו ציוד מהטובים בארץ וגם אפשרות להעביר אירועים בשידור ישיר בסטרימינג. הקהל יקבל כאן חוויית הופעה ברמה הכי גבוהה שיש".

יש כבר מופעים ואירועים שסגרת לתקופה הקרובה?

"אני מאמינה שכבר בשבוע הקרוב נתחיל לפרסם את האירועים וההופעות שיתקיימו אצלנו בתקופה הקרובה". 

כתבות נוספות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »