פותחים עונה בעוצמה

אבירם שקד

מועדון הכדורסל המקומי פתח השבוע את עונתו הראשונה בליגה הארצית עם סגל צעיר במיוחד וללא קהל, אבל עם שידור ישיר שהפיקו "אנחנו הצעירים" • אחרי שירדו למחצית ביתרון 22 נקודות וצפו בקריית אונו חוזרת בקאמבק מפואר, הגיע סל הניצחון של אסף אוחנה בשניות הסיום

(צילום: עוצמה מודיעין)

עונת הכדורסל 2020-21 נפתחה, נסגרה ובשעה טובה נפתחה שוב. השבוע חזרה קבוצת הבוגרים של מועדון עוצמה מודיעין אל הפרקט, למשחק ביתי ראשון מול קריית אונו. אשר חגי ושני עוזריו, אורי צין וסער שגיא, פיללו לצעד ראשון חיובי, וקיבלו יותר.

במהלך העונה החולפת אמר חגי לא פעם כי "בעונה הזאת כל משחק הוא מלחמת עולם!", אז אפשר לשער שלמשחק הפתיחה שלו בליגה הארצית הוא התייצב עם שכפ"ץ ובזוקה. "עמדנו בתוכנית החומש שלנו ועלינו לליגה הארצית. עמדנו גם ביעד שלנו להציב לשחקני מחלקת הנוער קבוצת בוגרים ראויה, אליה יוכלו לשאוף ובה יוכלו להשתלב כשהם מגיעים לגיל המתאים. אנחנו מאד גאים בכך שבעונה הקרובה חצי מסגל קבוצת הבוגרים שלנו הם שחקנים שצמחו במועדון. השאיפה שלנו היא שבעתיד רוב השחקנים יהיו שחקני בית, עם חיזוק של שני שחקני חוץ".

עליתם ליגה, אבל התקציב לא השתנה

"בנינו קבוצה בליגה הארצית באותו התקציב של השנה שעברה. אנחנו מפעילים את הקבוצה עם התקציב הכי נמוך בליגה. יצרנו מעין קבוצת קולג', עם חיזוקים של מספר שחקנים בוגרים יותר. שילבנו צעירים שגידלנו במועדון, שמטרתם היא להגיע לליגות בכירות יותר, ולצדם שחקנים ותיקים שמהווים מעין מנטורים עבור הצעירים. השחקנים הצעירים הם אולי פחות מנוסים, אבל הם מפצים על חוסר הניסיון שלהם עם מוטיבציה בשמיים וטירוף של אנרגיות. כאן נכנס החיבור בין השחקנים לבין עצמם, ובין השחקנים לבין צוות המאמנים, וכבר אנחנו רואים יופי של חיבור".

את קבוצת הבוגרים מוביל אסף אוחנה (בן 29, קפטן וגארד) שזו העונה השנייה שלו במועדון, לצדו דניאל טימקוב (בן 29, סנטר) בעונתו השלישית במועדון, ואליהם הצטרפו השנה אור פלבניק (28, סנטר), אביב נטף (20, רכז), מעוז מזר (20, רכז), עידו ברגמן (18, גארד), גיא אלמשלי (19, פורוורד), מיכאל בלו (18, פורוורד), אמיר אבנרי (23, גארד) ואלן גודין (20, גארד). רובם המכריע של השחקנים בקבוצה הם חיילים, וגאוות המועדון היא בכך שחצי מהסגל הם שחקני בית, שחקנים צעירים שהחלו את דרכם בבית הספר העירוני לכדורסל ועברו לקבוצות הליגה של עוצמה מודיעין, התקדמו מקטסל ועד נוער, וכעת משחקים בקבוצת הבוגרים: איתי גנצמן (20, גארד), עידו לופו (19, פאוור פורוורד), רון דרוקמן (18, גארד), שקד אוסקר (17, גארד), אריאל ארגמן (17, פורוורד), איתי יקותיאל (17, גארד), אלעד שינדלר (20, רכז), עמית יהודאי (17, גארד).

אשר חגי עובד השנה עם שני עוזרי מאמן – המאמן המנטאלי של המועדון, אורי צין, שהיה בעצמו שחקן בעוצמה ועובד עם השחקנים על היבטים מנטאליים במשחק שלהם, וסער שגיא, שזו השנה השנייה שלו כמאמן במועדון.

חגי: "קבוצה בליגה הארצית זקוקה לצוות, ויש לנו צוות מצוין. יש לנו מטרה משותפת – לתקוע יתד בליגה הארצית, ואנחנו שואפים להגיע הכי רחוק. אני מאד מאמין בקבוצה ובשחקנים. הם מתאמנים יפה ויש לכם אנרגיות טובות והרבה מאד מוטיבציה. שתהיה להם ולנו הצלחה רבה".

מול קריית אונו העלה חגי חמישייה שכללה את מעוז מזר, אמיר אבנרי, דני טימקוב, אור פלבניק ואסף אוחנה. שילוב של שלושה ותיקים ושני צעירים. אחרי דקות ארוכות של גישושים, ומשעלו לפרקט עידו ברגמן ואלעד שינדלר, הקצב השתנה וכדורים החלו צוללים פנימה. עידו ברגמן, שסיים את המשחק עם 22 נקודות, 5 שלשות ו-5 מ-5 מהעונשין, הוסיף אנרגיות ולחץ בהגנה כאילו היה ח.ע, כדי לסייע לעוצמה לפתוח פער של 20 בדרך ל-25:44 עם הירידה לחדרי ההלבשה. קריית אונו לא אמרה נואש ועשרים הפרש התנדפו כלא היו. האורחת חפרה את דרכה למשחק וצימקה את הפער לשלוש בלבד עם תום הרבע השלישי – 52:55.

"האטנו את קצב המשחק ולא ביצענו מספיק חילופים, וקריית אונו עשו הרבה סלים קלים כתוצאה מהגנה רכה שלנו", מעיד צין על הרגעים הלחוצים ההם. באולם הריק התנגנה מנגינה שכללה חריקות נעליים, שריקות משרוקית וזעקות שבר בסגנון: "מה אתה עושה?!". אור גרינפלד, שחקן המועדון בעבר, ואנשי תנועת "אנחנו הצעירים" שלו, סיפקו אלטרנטיבה עם שידור ישיר שלא היה מבייש את ערוץ טדי. וכך האוהדים נצמדו למסך המאד קטן בזעקות שבר בסגנון: "מה אתה עושה?!", למרות שממש באותו הזמן הופיע בטלוויזיה כוכב הילדים העולה, רוני ברבש, שברבש באופן מהפנט כהרגלו.

 הרבע הרביעי היה מתוח וצמוד והיתרון החליף ידיים כמו האיש בטיילת שצועק "אס בוכה, קינג זוכה". 15 שניות לסיום, במהלך מתוכנן לעילא, הכדור הגיע לאסף אוחנה, אי שם מעבר לקשת. בקור רוח של מנתח מוח הוא ניצל עד תום את ההזדמנות וקבר את הכדור ברשת כמו שקוברים קפסולת זמן. לקריית אונו נשארו שניות ארוכות, אבל שחקניה המותשים שלפו כבר את כל הקלפים שהיו להם בשרוול, אף על פי שרובם לבשו בכלל גופיות. 69:72 בסיום. ככה פותחים עונה ראשונה אי פעם בליגה הארצית. עידן ברגמן נבחר למצטיין המשחק. אסף אוחנה עם 12 נקודות ואור פלבניק עם 11 סייעו, ואמיר אבנרי את מעוז מזר לא טמנו ידם בצלחת.

2036-11-25 03:30:00
2036-11-25 03:30:00

כתבות נוספות

המספר הנוסף

שחק בן שבת, הסקורר של עירוני מודיעין, חתם על חוזה לעונה נוספת, איתמר אינהורן רשם ניצחון בתחרות הרכיבה בפולין, ונערות ב' דרום של עוצמה מודיעין פספסו עליית ליגה בשל הפסד בודד

חוגגים עם הבירה

מודיעין תציין את יום ירושלים בשלל אירועים: יונתן רזיאל ונתן גושן במופע משותף, רבקה זוהר עם הלהיטים מפעם ומופע דגלנות של בנות האולפנה

המספר הנוסף

שחק בן שבת, הסקורר של עירוני מודיעין, חתם על חוזה לעונה נוספת, איתמר אינהורן רשם ניצחון בתחרות הרכיבה בפולין, ונערות ב' דרום של עוצמה מודיעין פספסו עליית ליגה בשל הפסד בודד

המשך קריאה »

חוגגים עם הבירה

מודיעין תציין את יום ירושלים בשלל אירועים: יונתן רזיאל ונתן גושן במופע משותף, רבקה זוהר עם הלהיטים מפעם ומופע דגלנות של בנות האולפנה

המשך קריאה »

שדד את ההיסטוריה

תושב מודיעין נעצר בחשד לסחר בלתי חוקי בעתיקות, ובחיפוש בביתו נמצאו 1,800 פריטים היסטוריים, חלקם נדירים • על פי החשד, החשוד רכש את הפריטים מסוחרי עתיקות מהשטחים ומכר אותם ללקוחות בחו"ל

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך