פירצה קוראת לתושב

יהודה גולן
2018-11-07 00:00:00
2018-11-07 00:00:00

כל אחד יכול להסתובב באתר הבנייה הענק שבמרכז מודיעין • מכוניות חונות במתחם המע"ר הנבנה, הולכי רגל מקצרים את דרכם למרפאות טרם ומכבי – וכל זאת לצד דחפורים, מנופים ופועלים בעבודה • העירייה: הפיקוח יוגבר מהשבוע הבא

מרכז העיר החדש הוא אתר בנייה פעיל ורוחש קבלנים וכלי עבודה. מבדיקה שקיימנו השבוע הוא גם פרוץ ומסוכן מאוד. במקום מסתובבים הולכי רגל ללא הפרעה וגם מכוניות פרטיות כבר נוסעות בכבישיו וחונות. כל זאת לצד דחפורים פעילים, משאיות ומנופים.

אחד ממנהלי העבודה במקום אמר השבוע ל"מודיעין News": "את העירייה לא ממש מטריד שאזרחים עוברים בין הכלים. הרי המקום הוא אתר בנייה אחד גדול ועל פי חוק חייבים לגדר אותו ולסגור אותו כך שמי שלא מורשה לא יוכל להיכנס. אני מרגיש אחריות לגבי האתר שבו אני עובד. ניגשתי לעירייה שנמצאת ממול, נכנסתי למחלקת הפיקוח ולבינוי אבל הם היו אדישים. הפנו אותי מאחד לשני. אחרי כמה פעמים פשוט הרמתי ידיים".

הסיבה המרכזית לכך שאזרחים מסתובבים חופשי במע"ר היא העובדה שלמתחם יש ארבעה שערים. ביום שלישי השבוע, כשהגענו למקום בשעות הבוקר, שלושה מהם היו פתוחים לרווחה וללא שמירה. השער שנמצא סמוך לבניין העירייה (השער הצפוני) סגור באמצעות מחסומי אבן קבועים. שני השערים מהצד המערבי והמזרחי היה ממש כמו טיילת מכיוון שתושבים עברו לכיוון מרפאת טרם ומרפאת מכבי לאחר שחיפשו ומצאו חנייה בצד שמול שדרות חשמונאים. ראינו אם ושני ילדיה הקטנים שחזרו מקופת חולים מכבי וחצו את המע"ר לרוחבו לכיוון בנייני דימרי. הם עשו זאת ממש כשמשאית מנוף גדולה נסעה לאחור לידם והתכוונה לפרוק משטחי מרצפות. "אין חניה ליד מכבי אז אני חונה בצד השני בשדות החשמונאים ועוברת ברגל", הסבירה האם.

גם אנחנו הסתובבנו במשך שעה ארוכה בשדרה המרכזית ליד בתי הקפה הנבנים, בין פועלים שעבדו מסביב, עשינו סלפי בשמש ואיש לא טרח לשאול מי אנו או לבקש מאיתנו לעזוב.

מהעירייה נמסר בתגובה: "לאחרונה התרבו מקרים של כלי רכב שחונים לאורך השדרה וזאת על אף שמדובר באתר בנייה המיועד לכלי עבודה בלבד. החל מהשבוע לא תותר כניסת רכבים שאינם מורשים לאתר. כל רכב לא מורשה שיחנה באתר, מבלי שיהיה לו אישור, ייקנס בסכום של 100-500 שקלים, תלוי בסוג העבירה, כאשר האכיפה תיעשה הן ע"י פיקוח עירוני והן ע"י משטרת מודיעין".

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »